Skocz do zawartości

curly000

Użytkownik
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnie wizyty

127 wyświetleń profilu
 1. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  @Kamil Seternus mnie telefonicznie też poinformowano w Krakowie, że liczą się tylko szczepienia robione do pół roku ale lekarz widząc moją kartę szczepień stwierdził, że szczepienie na tężec które robione było ok 5 lat temu jest nadal aktualne i nie trzeba doszczepiać. Jedynie wcześniej przed wizytą zaszczepiłam się na grypę. A wszystkie szczepionki mogą Ci podać od razu przy wizycie lekarskiej.
 2. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  @Carlos78 badania (w tym RTG) mieliśmy w polowie listopada, natomiast wizytę u lekarza 21 grudnia. W paszporcie na wizie mamy datę napisaną do 20 czerwca więc wychodzi na to, że policzyli pół roku od daty u lekarza. @kyyyx jakoś około 1,5 miesiąca przed.
 3. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  @kyyyx, mamy na wyjazd pół roku od daty spotkania z lekarzem (nie od daty wszystkich badań), rozmowa po angielsku, a jeżeli chodzi o ostatnie pytanie to po dodaniu przez panie w konsulacie męża do sprawy trzeba wypełnić wniosek ds na niego i to wszystko.
 4. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  @kyyyx zadzwoniłam do konsulatu w Warszawie , "+48 22 625 1042 – informacja telefoniczna – tylko na temat wiz imigracyjnych – Warszawa. Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 16.00." Powodzenia!
 5. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Mieliśmy wczoraj z mężem rozmowę z Konsulem i się udało W nawiązaniu do tego co pisze @Efffffka: Wylosowana byłam sama jako osoba wolna, wniosek ds (też tylko na mnie) wysłany okolo 1,5 miesiąca po wynikach loterii. Ślub cywilny wzięliśmy jeszcze przed dostaniem wiadomości o dacie wizyty w ambasadzie, a poinformowałam ich o wszystkim dopiero jak dostałam maila właśnie z wyznaczonym spotkaniem. Nie było żadnych problemów, powiedziano mi bym przesłała skan aktu małżeństwa (powiedzialam, że obecnie nie mam zupełnego tylko skrócony i pani mówi,że może być), po kilku dniach mąż został dołączony do sprawy i mógł wypełnić swój ds. Rozmowa może trwała 4 minuty, przysięga po polsku, potem spytał się czy mówimy po angielsku i rozmawialiśmy po angielsku. Pytanie o to jak długo jesteśmy razem (mieliśmy w razie czegoś zdjęcie sprzed kilku lat ale nie było konieczności żeby pokazać), czy mieszkamy razem, czy mamy dzieci i czy byliśmy w Rosji. No i na końcu pan Konsul nam pogratulował Chciałam bardzo wszystkim podziękować! Forum bardzo mi pomogło z różnymi sprawami, dziękuję!
 6. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Akty załatwiałam nie w Krakowie a w okolicach Tarnowa. Na dwa akty zupełne ślubu+ dwa akty zupełne urodzenia czekałam 15min. I rocznik troszkę starszy niż 2000
 7. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  W USC akty urodzenia/ślubu dostaje się od ręki
 8. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  No właśnie jeśli chodzi o badanie lekarskie w Krk to osobno trzeba doliczyć po 300zl. Straszna różnica. Jakbym wiedziała wcześniej to zrobilibyśmy sobie wycieczkę do Warszawy i jeszcze kasa by została w kieszeni
 9. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  My w Krakowie za te badania zapłaciliśmy 578zl od osoby. Jak to wygląda w Warszawie nie mam pojęcia.
 10. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Dziękuje za odpowiedź! A czy trzeba mieć ze sobą również zdjęcie paszportowe?
 11. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Czy ktoś miał badania krwi, moczu i RTG w Krakowie i może napisać jak to cenowo wyszło? Zadzwoniłam tam umówić się do rejestracji i pani poinformowała mnie o kwocie 578zl od osoby. Czy faktycznie tak to wygląda czy może się przesłyszałam?
 12. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Mam pytanie. Może zacznę od początku. W maju zostałam wylosowana, wypełniłam DS260 na siebie. W sierpniu wzięłam ślub i po otrzymaniu zaproszenia zadzwoniłam do konsulatu i panie dodały mojego męża do sprawy. Teraz pojawia się problem, bo przy wypełnianiu DS trzeba oczywiście podać adres zamieszkania rodziców. Teść przebywa już szmat czasu w USA nielegalnie. Czy podając jego obecny adres zamieszkania mogą pojawić się problemy w uzyskaniu przez nas GC bądź czy on może mieć przez to jakieś kłopoty? Czy po prostu zaznaczyć 'do not know'? Ktoś miał może podobną sytuację albo coś wie w tej kwestii?
 13. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Cześć, mój nr 5XXX rozmowa 27.12
×