Skocz do zawartości

Las Vegas, Do 40tys Zarazonych Hiv W Szpitalu.


klaudek

Rekomendowane odpowiedzi

http://wiadomosci.onet.pl/1701568,12,item.html

"...Wyszło na jaw, że w klinice podczas procedur anestezjologicznych stosowano "ryzykowne metody" - według dziennika "New York Times" personel używał wielokrotnie tych samych strzykawek..."

Gorzej niz w Afryce ? Ktos za to poleci ?

Na pewno duuuzo straci ten kraj na tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej niz w Afryce ? Ktos za to poleci ?

Rozumiem że wolisz leczyć się w Afryce :)

Na pewno duuuzo straci ten kraj na tej informacji.

Pinkolenie. To jakaś ogólna polityka USA by narażać pacjentów? :)

Zawinił szpital i za to odpowie. Zapewne finansowo.

BTW - rzetelność dziennikarka powalająca. Tytuł artykułu: "Szpital zakaził 40 tys. osób wirusem HIV". Dwa zdania niżej: "Władze sanitarne amerykańskiego stanu Nevada ostrzegły, że nawet 40 tys. osób mogło zostać zakażonych wirusowym zapaleniem wątroby typu B lub C czy wirusem HIV".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm wiesz nie o to mi chodzi, tu raczej chodzi o reputacje, cos czego nie widac golym okiem. Nie oszukujmy sie, USA jest/byla ukazywana w filmach jako raj, gdzie moze sie spelnic "american dream". Zbudowani go ludzie od PR. Ludzie tam ciagna, a juz dopiero na miejscu jest duze zderzenie z rzeczywistoscia. Moje porownanie do Afryki, nawiazywalo do kilkakrotnego uzycia tych samych strzykawek, moze powinno sie napisac = "jak narkomani". Wszedzie jest wiadome ze nie mozna uzywac dwokrotnie tego samego sprzetu medycznego. Hmm... ty bronisz teog kraju ? Poniewaz takie mam wrazenie. Ja do nich nic nie mam, ale ta informacja na pewno zalamie ich reputacje, niczym spadajaca wartosc dolara.

Dziennikarze to opisali w sposob aby rozbudzic sensacje. To jest normalne. Bardzo dobrze ze ta informacja wyszla i nikt jej nie zatuszowal.

BTW. Czy widzialas film "Sicko" Moor'a ? Tego od Farenheita 9/11. Ciekawi mnie czy tak jest, czy to z jego strony byla prowokacja, wymierzona w podmioty rzadzace tym krajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm wiesz nie o to mi chodzi, tu raczej chodzi o reputacje, cos czego nie widac golym okiem. Nie oszukujmy sie, USA jest/byla ukazywana w filmach jako raj, gdzie moze sie spelnic "american dream". Zbudowani go ludzie od PR.

Ten wizerunek zbudowali ludzie, którzy ciężko zapierniczali całe życie i osiągnęli sukces.

Ludzie tam ciagna, a juz dopiero na miejscu jest duze zderzenie z rzeczywistoscia.

I zapewne dlatego w USA żyje 12 milionów nielegalnych których nie ma się jak pozbyć. Skoro tak im źle to niech wracają skąd przybyli. Tymczasem korzystają ZA DARMO ze służby zdrowia, za co ja płacę.

Moje porownanie do Afryki, nawiazywalo do kilkakrotnego uzycia tych samych strzykawek, moze powinno sie napisac = "jak narkomani". Wszedzie jest wiadome ze nie mozna uzywac dwokrotnie tego samego sprzetu medycznego.

Zgadzam się i uważam że szpital słusznie za to beknie, a pracownicy odpowiedzialni za ten stan rzeczy powinni iść do pierdla za świadome narażenie pacjentów. Prawo zresztą przewiduje że mogą się znaleźć za kratkami.

Hmm... ty bronisz teog kraju ? Poniewaz takie mam wrazenie. Ja do nich nic nie mam, ale ta informacja na pewno zalamie ich reputajce, niczym spadajaca wartosc dolara.

Co ma piernik do wiatraka? To że jakiś szpital dał po doopie świadczy o tym szpitalu i o niczym więcej.

Dziennikarze to opisali w sposob aby rozbudzic sensacje. To jest normalne. Bardzo dobrze ze ta informacja wyszla i nikt jej nie zatuszowal.

Ta informacja nie wyszła od dziennikarzy - to po pierwsze. Po drugie - opisy tej sprawy w prasie amerykańskiej są rzetelniejsze, ja się czepiam artykułu z onetu, który jest manipulacją.

BTW. Czy widzialas film "Sicko" Moor'a ? Tego od Farenheita 9/11. Ciekawi mnie czy tak jest, czy to z jego strony byla prowokacja, wymierzona w podmioty rzadzace tym krajem.

Systemowi zdrowotnemu w USA daleko do doskonałości i tym wie każdy. Ale Sicko to idiotyzmy do kwadratu. Znam nawet parą osób o lewicowych poglądach które wyśmiały ten bzdet. Pan Moore się ciut zapędził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie Jackie nie broni USA jako raju i chwala jej za to a ze ma wiecej do niego sympatii to kazdy jakas ma :)

A co do tego zdarzenia to ostatnio we Francji wybuchla podobna afera a jak wiadomo tam system zdrowotny jest dobry.Cos podobnego moze sie zdarzyc wszedzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadalas sobie duzo trudu z tymi cytatami,.. tak na marginesie:), no wiec 1 sprawa: "Zapierniczali cale zycie.." nie to mialem na mysli, nie koniecznie trzeba jak ty to twierdzisz zapierniczac cale zycie aby sie zacnie dorobic, chodzilo mi o ludzi zajmujacych sie Public relations - dziedzina ktora powstala w USA i tam jest najbardziej prezna. To ona wg. mnie miala wplyw na to jak sa Stany odbierane przez reszte swiata. To w Indiach produkuje sie wiecej filmow, ale te hollywodzkie sa bardziej rozpoznawalne i puszczane na calym swiecie. Californizacja - nawiazujac do tytulu plyty RHCP, obejmuje obecnie caly swiat, chodzi mi tu o swiadomosc marki samej w sobie jaka sa Stany, to dlaczego ty tam sie znalazlas a nie w Australii np. Ludzie wszedzie ciezko pracuja, Polacy jak sie wylicza sa jednym z najbardziej pracowitych narodow w Europie. To Polacy czesto detronizuja na stanowsikach w Niemczech samych niemcow, mamy duuuuze zdolnosci adaptacyjne. (tu cytuje Dr. Hab z UAM)

2. Jak wlasnie to jest z ta sluzba zdrowia ze imigranci moga sie leczyc za darmo ? A podatnicy placa za to. Poniewaz w USA slyszalem to samo od jednej kobiety, ale jakos nie moge tego z soba zgrac.

Owszem artykuly na onecie sa czesto manipulacja, to staje sie takim informacyjnym pudelkiem :) Merytorycznie to mozna chyba poczytac na tvn24, nie robie tu zadnej reklamy.

To ze ta inforamcja wyszla od dziennikarzy nawet nie napisalem ! Napisalem ze oni to opisali aby wzbudzic sensacje co jest bardzo czeste.

Nawiazujac do Sicko to na pewno nie jest tak w UK jak to zostalo ukazane odnosnie sluzby zdrowia, a jak jest w USA to nie wiem szczerze. Interesuje mnie to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] chodzilo mi o ludzi zajmujacych sie Public relations - dziedzina ktora powstala w USA i tam jest najbardziej prezna. To ona wg. mnie miala wplyw na to jak sa Stany odbierane przez reszte swiata.

Stany sa odbierane przez "reszte swiata" przez pryzmat tego co robia a nie tego co o sobie opowiadaja. Oczywiscie dobry PR moze pomoc ale cudow zdzialac nie jest w stanie. Popatrz na losy kilku nieudanych socjalistyczno-komunistycznych eksperymentow XX wieku. Tak ladnie o sobie pisaly a padly na ryj pozostawiajac za soba miliony ofiar i dziesieciolecia zacofania cywilizacyjnego.

To w Indiach produkuje sie wiecej filmow, ale te hollywodzkie sa bardziej rozpoznawalne i puszczane na calym swiecie.

Widziales jakis indyjski film? Tak caly od poczatku do konca? To zobacz a przestaniesz sie dziwic dlaczego nie powalily swiata na kolana swoja glebia

2. Jak wlasnie to jest z ta sluzba zdrowia ze imigranci moga sie leczyc za darmo ? A podatnicy placa za to. Poniewaz w USA slyszalem to samo od jednej kobiety, ale jakos nie moge tego z soba zgrac. [..] Nawiazujac do Sicko to na pewno nie jest tak w UK jak to zostalo ukazane odnosnie sluzby zdrowia, a jak jest w USA to nie wiem szczerze. Interesuje mnie to bardzo.

Wbrew obiegowej opinii rozpowszechnianej w PRL na amerykanskich ulicach ludzie nie umieraja wijac sie w bolach, bo zly doktor nie wpuscil ich do szpitala z powodu braku ubezpieczenia. Wyobraz sobie, ze leczy sie tutaj wszystkich, tylko nie od kazdego mozna potem wyegzekwowac oplate za to leczenie. I tutaj pojawiaja siwe NIELEGALNI (podkreslenie moje) imigranci, nie majacy ani ochoty ani mozliwosci zaplacenia rachunku, za WYKONANA usluge. I wtedy placa (posrednio, w formie wyzszej skladki na ubezpieczenie) podatnicy. Rozumiesz?

ps. jezeli probujesz dowiedziec sie czegokolwiek o USA ogladajac Sicko to tracisz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na losy kilku nieudanych socjalistyczno-komunistycznych eksperymentow XX wieku. Tak ladnie o sobie pisaly a padly na ryj pozostawiajac za soba miliony ofiar i dziesieciolecia zacofania cywilizacyjnego.

Wybacz brak erudycji w tej dziedzinie i przybliz blizej co masz na mysli, ogolnie w tej dziedzinie to mozna tylko potegi gospodarcze porownywac, a takze kraje podobne objetosciowo.

Widziales jakis indyjski film? Tak caly od poczatku do konca? To zobacz a przestaniesz sie dziwic dlaczego nie powalily swiata na kolana swoja glebia

Tak, owszem widzialem. Dla wielu z nas moga byc one tez nie do konca zrozumialem z powodu inne percepcji kulturowej. Ogolnie produkcje hollywodzie sa okreslane "masowkami", ciezko obecnie o dobry film. Tym samym o "glebie".

Wbrew obiegowej opinii rozpowszechnianej w PRL na amerykanskich ulicach ludzie nie umieraja wijac sie w bolach, bo zly doktor nie wpuscil ich do szpitala z powodu braku ubezpieczenia. Wyobraz sobie, ze leczy sie tutaj wszystkich, tylko nie od kazdego mozna potem wyegzekwowac oplate za to leczenie. I tutaj pojawiaja siwe NIELEGALNI (podkreslenie moje) imigranci, nie majacy ani ochoty ani mozliwosci zaplacenia rachunku, za WYKONANA usluge. I wtedy placa (posrednio, w formie wyzszej skladki na ubezpieczenie) podatnicy. Rozumiesz?

Tak owszem teraz rozumie, wybacz ze nie wiem tyle co to o tych sprawach. Sam nie mialem tej przyjemnosci sprawdzenia jak dziala ten aparat w USA, dochodzily mnie sluchy ze jedna znajoma na wizie b2, zachorowala w USA, byla u lekarza i za wizyte + leki zainkasowali od niej ponad 500 $. Czyli jakby udawala NIELEGALNEGO i schowala paszport to zaoszczedzila by te pieniadze ? To chyba nie byla by duza drzazga dla mocarstwa ktore dominuje na calym swiecie gospodarczo i militarnie. Swoja droga to Ci imigranci wykonuja ciezko prace dla samego PKB, pracuja w wiekszosci Mc D**ow, produkuje sie dla nich specjalny rodzaj piwa i wszedzie (california) mozna dostac potrawy stricte dla nich przygotowane = tj. buritto w wersji fast fooda. Czyli sa jakas grupa zbytu i targetem wielu korporacji. Na pewno system socj. musi wiecej placic dla biedoty murzynskiej ktora nie chce pracowac, anizeli placic za leczenie latynosow. Tak ja mysle, moge sie owszem mylic.

ps. jezeli probujesz dowiedziec sie czegokolwiek o USA ogladajac Sicko to tracisz czas.

Tak i jeszcze mysle ze w usa jest tak jak w innych filmach, np. Transformers, Batman o Zolwiach Ninja juz nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale obecnie akurat NIE ciezko jest o dobry film hollywoodzki, co dobitnie pokazaly tegoroczne oskary. To, ze w gusta wiekszosci spoleczenstwa (w stanach, w polsce jak i gdzie indziej na calym swiecie ) trafiaja slabe komedie i filmy akcji to inna sprawa i tutaj nie jest to wina hollywood, bo porownujac slabe polskie komedie romantyczne z hinduskim czy amerykanskim kiczem, ja zadnej roznicy nie widze. A produkowane sa wszedzie i w podobnych proporcjach.

A Moore'a to rzeczywiscie mozna wlozyc razem z Transformersami i Batmanem do jednego worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...