Skocz do zawartości

Prawo Jazdy Illinois


puchcio

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje konkretnej i rzetelnej informacji, wyczytalem na roznych forach dziesiatki roznych odpowiedzi na to samo pytanie. Pytanie brzmi:jakich dokumentow potrzebuje zeby wyrobic sobie prawo jazdy w Chicago? Przykladowo czy jezeli bede posiadal wize na 6 miesiecy, SSN i ewentualnie koperte zaadresowana do mnie na adres w Chicago (no i oczywiscie samochod:)) jestem w stanie dostac prawko na 4 lub wiecej lat (bo chyba na tyle teraz daja). Dziekuje za jakiekolwiek informacje na ten temat.

puchcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ja mam podobny problem, tyle ze sytuacja nieco gorsza. Tez chcialbym sobie zrobic prawko, tyle ze jestem tu od jakiegos czasu nielegalnie. Po prostu przedluzylem sobie pobyt i wiza utracila waznosc. Poza tym mieszkam w innym stanie, slyszalem ze do wyrobienia prawa jazdy w illinois wystarczy nasz paszport, social security number i adres w illinois. Mam tam znajomego, wiec z adresem i samochodem bym sie uporal, tylko czy na prawde mozna zrobic tam prawko na podstawie dokumentow ktore posiadam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jak masz lewy social to duzo nie powalczysz. Przydaje sie tez np. karta kredytowa, wyciag pocztowy z banku lub rachunek na twoje nazwisko na dany adres.

Wszystkie te problemy z prawem jazdy sa dlatego iz jest to podstawowy Photo ID w USA, ktory potwierdza twoja tozsamosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz przyjechalem do USA na wizie J-1. Pracowalem, no wiec dostalem SSN. Co prawda widnieje napis ze "valid with INS authorization only", ale numer jest prawdziwy na moje nazwisko. Mam normalne konto w normalnym banku, karte debetowa i kredytowa. Mam paszport, wyrobiony tutaj w konsulacie. Wize tym razem mialem turystyczna, ale oczywiscie stracila swoja waznosc jakis czas temu. Nie mieszkam w Illinois, wiec nie mam zadnych rachunkow, ani wyciagow z tego stanu. Slyszalem, ze wystarczy zwykly list zaadresowany na siebie. Czy to prawda? A, no i ten legalny pobyt... jestem tu juz nielegalnie. Wiec mam jakas szanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...