Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,mam wize turystyczną,byłem juz raz w USA z mamą.I teraz pytanie.Czy moge sam jechać do USA,czyli poprostu kupić bilet i polecieć.Mam 17 lat.Jakie formalnosci trzeba miec zeby kupić bilet.Jakieś zgody rodziców..A i co powiedzieć na tej odprawie na lotnisku w stanach..Dzieki z góry za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile byles w USA i jaki okres pobytu miales w I-94,nastepna sprawa masz moze wazna promese wizowa oraz masz na niej literke M?a kiedy wrociles z USA i kiedy masz zamiar leciec?

na lotnisku odpowiadasz na pytania i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w 2005 roku niecały miesiąc..a i jeszcze chce kupić bilet w jedną strone bo niewiem kiedy sobie wróce(kupie bilet w stanach).No i jak wygląda kupno biletu i odbiur na lotnisku..musze być z osobą dorosłą.Bo z mamą nie mam kontaktu a tata pracuje za granicą i nie zabardzo mam z kim jechać:).Czy moge pujśc np z siostrą?

EDIT: co to jest I-94, i o co chodzi z tą promocją wizową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co masz wklejone do paszportu to jest ta promesa wizowa i jesli chcesz leciec do USA musisz miec ja wazna a po drugie musi byc na niej litera M.

Nie kupuj biletu w 1 strone bo bedzie nie wiele tanszy niz w 2 strony a druga sprawa mozesz zostac zawrocny z USA szybciej niz sadzisz.Tak wiec jesli masz wazna promese wizowa a do tego masz litere M to kupuj bilet i lec.

druk I-94 to jest ten ktory sie wypelnia w samolocie a potem czesc tego druku dostajesz razem z paszportem i to jest wlasnie ta wlasciwa wiza pobytowa.

tutaj masz wzor tego:

http://www.lot.com/Portal/PL/aspx/Content__Information.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z biletem..czy wymagany jest prawny opiekun przy zakupie czy odbiorze biletu na lotnisku..Jak by nie patrzecz mam 17 lat.A jeśli chodzi o vize to tak:

Jakieś Entries( M) , a Visa Type/Class (R B1/B2).Wytłumaczcie mi o co w tym chodzi.A no i Wize mam do 2010 JUN 12.Wiec jeszcze 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.to jeszcze jedno pytanie.Jeżeli wzioł bym sobie bilet powrotny na czas nie okreslony(+- 3tyg).To na ile wystawią mi wize (na tej "odprawie") jeżeli bede co najmniej ponad miesiąc??Z góry przepraszam jeszcze za zawracanie wam głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od urzednika zalezy na ile Ci wstawi pobyt i moze byc pare tygodni do max 6 miesiecy,nie radze Ci brac biletu 6 miesiecznego bo wczasie rozmowy moze zostac poproszony o pokazanie jego i mozesz miec dodatkowe pytanie dlaczego taki masz...

lepiej powiedz ze chcesz byc np 5-6 tygodni i na tyle miej tez wystawiony bilet ,zapytaj sie u przewoznika ile kosztuje zmiana daty powrotu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ze o to sie pytasz,od 180 dni do 1 roku czasu masz zakaz wjazdu na teren USA przez 3 lata a jesli bedziesz powyzej 1 roku wtedy zakaz masz na 10 lat.

Jesli chodzi do 180 dni to wtedy urzednik wydaje zgode czy Cie wpuscic czy tez nie ale nie radze tego probowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...