Skocz do zawartości

Intership W Ny


Rekomendowane odpowiedzi

Moj pracodawca poszukuje kilku Interns do dzialow IT, Accounting oraz International Sales. Firma miesci sie w NY w Midtown i zatrudnia kilka tys pracownikow.

Sa 2 opcje Internshipa:

- trwajacy 4 miesiace i nieplatny,

- trwajacy 18 miesiecy i jest platny (max $15/h) + health insurance

Wymagania ogolne:

- angielski komunikatywny (zadne certyfikaty nie sa potrzebne i nie maja znaczenia, rekrutant podczas rozmowy telefonicznej oceni poziom jezyka),

- brak kolczykow na twarzy oraz widocznych tatuazy (to nie cyrk),

- trwajace studia lub skonczone studia,

- doswiadczenie jest tylko plusem, a nie jest wymagane; celem Intershipa jest zdobycie doswiadczenia,

- karta kredytowa (czasem podczas podrozy sa wydatki firmowe; firma zwraca na podstawie receiptow, wtedy nikt nie naduzywa swojej karty kredytowej, tak jak firmowej :)),

- obsluga Windows, MSOffice, MSOutlook.

Do dzialu IT rekrutacje przeprowadzam ja :D Do Accountingu i International Sales tylko zbieram resume. Do kazdego dzialu jest poszukiwanych okolo 5-7 osob.

Pracodawca sprawdza raport kredytowy (osoby ze zla historia sa odrzuceni; brak historii kredytowej ok), drug test oraz background test. Najlepiej miec dobra historie kredyowa, zero narkotykow oraz czysta kartoteke. Sprawdzaja dokladnie :)

Do wybranych osob oddzwoni rekrutant z HR i przeprowadzi rozmowe wstepna-ogolna. Potem od prowadzacego intershipa, a w przypadku akceptacji zostana wyslane dokumenty DHLem, aby ubiegac sie o wize. Koszty uzyskania wizy w gestii kandydata. Osoby bedace w USA na waznym statusie tez moga sie starac o Intershipa, ale wtedy przechodza rozmowe kwalifikacyjna osobiscie.

Jesli ktos jest zainteresowany niech wysle PM do mnie, to podam adres email, gdzie mozna wyslac resume. Resume musi byc w formacie PDF lub DOC (dokument PDF/DOC nie moze miec restrykcji drukowania lub modyfikacji!). Resume musi byc ze zdjecie; rekrutant chce miec wyobrazenie z kim rozmawia.

Biura posrednictwa pracy i inne wynalazki NIE MAJA ZGODY na kontakt ze mna na PM. Dlatego nazwa firmy nie jest upubliczniona. Zostanie udostepniona tylko kandydatom.

W kazdej chwili rekrutacja moze sie skonczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubakj musisz wyjasnic potencjalnym kandydatom czy jest to internship i czy to jest na zasadzie wizy J i przejscia przez odpowiednia agencje (bo dokumenty od pracodawcy nie wystarcza zeby ubiegac sie o praktyke w USA a sam pracodawca nie wystawi DS). Jesli idzie to przez wize J to na 18 miesiecy nie jest to internship tylko practical trainig i wymagane jest udokumentowane doswiadczenie. Inna rzecza jest, ze w tej chwili ciezko jest dostac zgode na wziecie od razu wiecej niz 3 osob jesli ktos wczesniej nie wspolpracowal z agencja (to po zmianach, ktore zaszly w lipcu 2007). Jesli internship jest na zasadzie ze firmy nie interesuje czy masz wize J i pozwolenie na prace czy masz turystyczna czy studencka - to wtedy moza robic co sie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zainteresowany i kierunek studiow oraz doswiadczenie zawodowe pasuja idealnie lecz musze podszkolic jezyk.

Za pare miechow jak najbardziej moge jechac jesli bedzie nadal aktualne :) I interesowala by mnie praktyka 18 miesieczna.

Aha jak wyglada sprawa zakwaterowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Witam, a moze są jakies nowe oferty?

Jestem po wyższych studiach ekonomicznych, a dokładnie skończyłam ekonometrie i mam podyplomowe "controlling w zarządzaniu przedsiebiorstwem".

Do tego pracuje juz prawie 11 lat (mam 35 lat) trochę w bankach (no ale teraz kryzys) no a reszte czasu w telekomunikacji, rozliczałam koszty, przychody, prognozy, budżety itp, obecnie zajmuje sie procesami i jakoscią, mam szkolenia z metodologii SixSIgma i Kaizen.

Chciałabym wyjechać do USA najlepiej na H1B lub EB-1 (?). Skladam oferty ale jak na razie kicha.

Angielski upper-intermediate i ciagle chodze na zajęcia.

Może ktoś mi coś doradzić, gdzie szukać, jak szukać, czy np będąc tam na turystycznej mozna poszukac pracodawcy i zmienić potem status jesli sie takowego chętnego znajdzie?

No a moze macie jakies oferty konkretne? A czy mam szanse na PTC?

pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, Jestem nową uczestniczką forum i próbuję się odnaleźć w tych wszystkich postach i informacjach na temat Internship. Bardzo zależy mi na wyjeździe na INTERNShIP lub TRAINING. Byłam już w USA 2 razy na W&T a teraz moim wielkim marzeniem jest wyjazd na dłużej. Jestem świeżo upieczoną absolwentką AE na kierunku finanse więc mam nadzieję, że mam jakieś szanse tylko nie wiem od czego zacząć. Przeglądałam oferty wszystkich biur, które oferują takie programy ale szczerze mówiąc ich koszty są ogromne no i nie mają zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o praktyki. Najbardziej interesują mnie praktyki z dziedziny finansów rachunkowości (w tym mam 2 lata doświadczenia). Jeśłi ktoś znalazł podobną praktykę lub korzystał z biura, które może polecić to bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się dołączę do prośby.... tez chciałabym po ukończeniu studiów wyjechać ale to co oferują biura to nie jest zbyt "interesujące" a przeglądając oferty intern to zazwyczaj były dla obywateli USA albo tylko wakacyjne.... ja kończę zarządzanie(ZZL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Moj pracodawca poszukuje kilku Interns do dzialow IT, Accounting oraz International Sales. Firma miesci sie w NY w Midtown i zatrudnia kilka tys pracownikow.

Sa 2 opcje Internshipa:

- trwajacy 4 miesiace i nieplatny,

- trwajacy 18 miesiecy i jest platny (max $15/h) + health insurance

Wymagania ogolne:

- angielski komunikatywny (zadne certyfikaty nie sa potrzebne i nie maja znaczenia, rekrutant podczas rozmowy telefonicznej oceni poziom jezyka),

- brak kolczykow na twarzy oraz widocznych tatuazy (to nie cyrk),

- trwajace studia lub skonczone studia,

- doswiadczenie jest tylko plusem, a nie jest wymagane; celem Intershipa jest zdobycie doswiadczenia,

- karta kredytowa (czasem podczas podrozy sa wydatki firmowe; firma zwraca na podstawie receiptow, wtedy nikt nie naduzywa swojej karty kredytowej, tak jak firmowej :)),

- obsluga Windows, MSOffice, MSOutlook.

Do dzialu IT rekrutacje przeprowadzam ja ;) Do Accountingu i International Sales tylko zbieram resume. Do kazdego dzialu jest poszukiwanych okolo 5-7 osob.

Pracodawca sprawdza raport kredytowy (osoby ze zla historia sa odrzuceni; brak historii kredytowej ok), drug test oraz background test. Najlepiej miec dobra historie kredyowa, zero narkotykow oraz czysta kartoteke. Sprawdzaja dokladnie :)

Do wybranych osob oddzwoni rekrutant z HR i przeprowadzi rozmowe wstepna-ogolna. Potem od prowadzacego intershipa, a w przypadku akceptacji zostana wyslane dokumenty DHLem, aby ubiegac sie o wize. Koszty uzyskania wizy w gestii kandydata. Osoby bedace w USA na waznym statusie tez moga sie starac o Intershipa, ale wtedy przechodza rozmowe kwalifikacyjna osobiscie.

Jesli ktos jest zainteresowany niech wysle PM do mnie, to podam adres email, gdzie mozna wyslac resume. Resume musi byc w formacie PDF lub DOC (dokument PDF/DOC nie moze miec restrykcji drukowania lub modyfikacji!). Resume musi byc ze zdjecie; rekrutant chce miec wyobrazenie z kim rozmawia.

Biura posrednictwa pracy i inne wynalazki NIE MAJA ZGODY na kontakt ze mna na PM. Dlatego nazwa firmy nie jest upubliczniona. Zostanie udostepniona tylko kandydatom.

W kazdej chwili rekrutacja moze sie skonczyc.

hej jestem zainteresowany jak mozesz odpowiedz na moja wiadomosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...