Skocz do zawartości

Czy Musze Wypełniać Jakiś Form Dla Irs, Jeśli Nie Pracowałem ?


ronin

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za link,

przeczytałem i ...nic nie zrozumiałem ;)

wybaczcie nie ogarniam tego... wykazuję się tu pewnie ignorancją ale nigdy nie dotykałem się do podaktów (zawsze ktoś to robił za mnie).

Nie pracowałem w Polsce i w USA przez cały zeszły rok. Żyje chwilowo z oszczędności. Wydawało mi się że skoro nie mam dochodu to nie mam co wypełniać form dla IRS. Zerknąłem do form 1040 i "czarna magia". Mam tam wpisać zera ?

Dlatego moja prośba do kogoś z dużą dozą cierpliwości o podpowiedź, pomoc.

Zapewne najprościej udać się do jakiego doradcy,

I jeszcze jedno czy można rozliczyć się on-line ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można rozliczyć się on-line ?

Zaczne wiec od konca, mozna sie rozliczyc on-line.

http://www.irs.gov/efile/

Teraz co do podatkow:

1. Wedlug linka Jackie - pod wzgledem podatkow, jako posiadacz GC jestes traktowany tak samo jak obywatele amerykanscy.

2. Zakladam, ze jestes singlem w wieku ponizej 65 lat. Wedlug instrukcji do formularza 1040 obowiazkiem rozliczenia sie za 2007 objete sa osoby z tego przedzialu, ktorych calkowity dochod roczny byl wiekszy niz $8.750. Wiec to nie ty.

http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/i1040gi.pdf

3. Niemniej jednak inny ciekawy formularz to N400 (czyli wniosek o naturalizacje). To na wypadek, gdybys kiedys chcial zostac obywatelem USA.

Tam bowiem jest pytanie:

Part 10A

pytanie 4:

Since becoming a Lawful Permanent Resident, have you ever (podkreslenie USCIS) failed to file a required Federal, state, or local tax return?

W pytaniu tym kluczowe jest slowo : wymagane. Jezeli przyjmiemy, ze wymagane od ciebie nic nie jest bo nie osiagnales dochodu, to nie ma zmartwienia. Nic nie wysylasz, jestes czysty. Natomiast jezeli sie myle, ...

Dlatego tez poczekajmy, az jakis specjalista podatkowy potwierdzi moje slowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam dokładnię tę samą sytuację, przy czym wróciłem do Polski, kilka tygodni po tym jak dostałem GC. W Polsce normalnie pracuję i rozliczyłem się z podatku, no i własnie skadając to zeznanie przypomniałem sobie, że może też trzeba takie złożyć w usa. Czy ktoś mógłby rozwinąć ten wątek. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś może udzielić odpowiedzi na powyższe (ostatnie pytanie) Nie chcę dublować postów/pytań?

I dodam jeszcze swoje trzy grosze..

Jesteśmy z Mężem Rezydentami USA. Przebywamy na bialych paszportach. Pracuje tylko druga połówka. Czy musimy składać zeznania podatkowe w USA jesli tam nie przebywaliśmy w 2009 i żadne z nas nic tam nie zarobiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że przebywamy w Polsce

Moje ostatnie zdanie to potwierdza.

Tym samym ponawiam pytanie: Czy przebywając w Polsce a mając status rezydentów USA musimy wysyłać zeznanie podatkowe do IRS'u?

W Polsce pracuje tylko Mąż. Czt uwzględniać te polskie zarobki w zeznaniu dla IRS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebywacie na bialych paszportach w USA? Nie rozumiem?

faktycznie nie wyglada to zbyt jasno ale tutaj chodzi o takie cos ze przebywa sie po za USA na bialych paszportach ..chyba teraz jest jasno Misia :)

Dzieki przystojniaczku! Na prawde nie rozumiem, jak to mozliwe, ze niektorzy nie potrafia poprawnie poslugiwac sie jezykiem polskim, a pchaja sie do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...