Skocz do zawartości

Wyrabianie Paszportu W Konsulacie W Chicago


Rekomendowane odpowiedzi

Polski paszport mojego męża traci ważność w lipcu. Mąż nie planuje w najbliższym czasie podróży do Polski, więc nowy paszport musi wyrobić w konsulacie. Czy ktoś ostatnio wyrabiał paszport i wie ile mniej więcej się na niego czeka? Na stronie konsulatu jest napisane, że nie są w stanie podać ile dokładnie czasu zajmuje ta zabawa. Nie musimy wiedzieć co do dnia, wystarczy orientacyjny termin. Miesiąc, dwa, pół roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie konsulatu RP w NY pisza

. Zaleca się złożenie wniosku na nowy paszport minimum 6 miesięcy przed upływem ważności dotychczas posiadanego paszportu.

Nie widziałem tego na stronie Chicago, moze cos przeoczylem, ale moze sie do czegos przyda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez z konsulatu NY:

http://www.polishconsulateny.org/index.php?p=58

"CZAS OCZEKIWANIA NA PASZPORT

Czas oczekiwania na paszport drukowany w Polsce wynosi około 8-12 tygodni, od momentu złożenia KOMPLETNYCH dokumentów. W przypadku jednoczesnego wystąpienia o paszport tymczasowy czas oczekiwania na paszport wydłuża się do około 8 miesięcy. Istnieje możliwość skrócenia okresu oczekiwania na paszport poprzez KAŻDORAZOWE dołączenie do wniosków paszportowych oryginałów lub potwierdzonych notarialnie kopii odpisu polskiego aktu urodzenia, a w przypadku osób, które zmieniły nazwisko na skutek zawarcia związku małżeńskiego również odpisu polskiego aktu małżeństwa.

Osoby dokonujące rezerwacji miejsc lub wykupujące bilety w celu odbycia podróży za granicę przed otrzymaniem paszportu czynią to na własna odpowiedzialność. Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku nie gwarantuje wydania i doręczenia paszportu na dzień żądany przez wnioskodawcę oraz nie jest odpowiedzialny za szkody i koszty mogące powstać z powodu braku paszportu w dniu wyjazdu. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyrabialam sobie paszport w tym roku( oj w zeszlym) i trwalo to wszystko ponad 6 miesiecy, po 6 miesiacach dostalam informacje z konsulatu ze dostali juz moj paszport i beda niedlugo wysylac i chyba zajelo im jakies 5 tygodni na dostarczenie paszportu ( zlozylam wniosek o wyslanie nowego paszportu na moj adres).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dla mnie zajelo 7 miesiecy!!

Bylem tam w konsulacie kilka razy do wyjazdu zostalo chyba z 3 tyg, poszedlem skladac aplikacje na paszport tymczasowy- mozna dostac w 2 tyg no i nagle jakims cudem znalazl sie paszport 10 letni:)

Nie polecam wizyt do tego miejsca...no chyba ze trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...