Skocz do zawartości

Wizy Zniesione - Selekcja Na Lotnisku


Magnum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Magnum ale chyba wiesz o tym ze Polacy nie leca samym lotem :),znam 2 przypadki osob ktore wlecialy teraz na teren Kanady bez zadnych problemow ..

Jesli ktos planuje podroz to niech dobrze przeczyta ten watek i sam zobaczy co powinnien zrobic aby nie zostac zawroconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

to jest jakas paranoja,Jak wjazd bez wiz do Kanady to znaczy wpuszczaja wszystkich tak jak w europie,Nie ma Granic , wjezdzasz i nawet nie wiesz kiedy przekraczasz granice.Bez wizy znaczy wjezdzasz i automatycznie cie wpuszczaja a nie zebys sie denerwowal. Kanada i USa maja poprzewracane w glowie chyba nadal im sie wydaje ze ludzie chca tam pracowac, ale nie teraz , moze 10 lat temu 2o lat temu , teraz chcemy pozwiedzac , Dobrobyt w USa sie zakonczyl, tylko KRYZYS pozostal,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nadal jest wiele osob, ktore chca pracowac i mieszkac w USA i kurs dolara w niczym im nie przeszkadza,

dodam od siebie ze mam wielu znajomych w USA legalnych i nielegalnych co powyjezdzali od lat 90' do zeszlego roku i nikt nie wrocil - to moze akurat nie jest tak zle, a moze nie maja do czego wracac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jakas paranoja,Jak wjazd bez wiz do Kanady to znaczy wpuszczaja wszystkich tak jak w europie,Nie ma Granic , wjezdzasz i nawet nie wiesz kiedy przekraczasz granice.Bez wizy znaczy wjezdzasz i automatycznie cie wpuszczaja a nie zebys sie denerwowal. Kanada i USa maja poprzewracane w glowie chyba nadal im sie wydaje ze ludzie chca tam pracowac, ale nie teraz , moze 10 lat temu 2o lat temu , teraz chcemy pozwiedzac , Dobrobyt w USa sie zakonczyl, tylko KRYZYS pozostal,

Nie rozumiesz czegoś. Wizy do Kanady nadal istnieją i istnieć będą. Zniesiono promesy wizowe (wlepki do paszportu), które otrzymywało się w konsulacie.

Pieczątka z datą maksymalnego pobytu wbita przez urzędnika immigration do paszportu jest właśnie wizą.

Podobnie zresztą będzie jeżeli kiedyś zniosą promesy do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam.Jesli mam wize turystyczna do USA i bylam w zeszlym roku,dostalam pobyt na 6 miesiecy,ale tyle nie bylam;)byloby mi latwiej przejsc przez granice Kanady?

Druga sprawa:jestem w trakcie laczenia rodzin do US i zostalo mi okolo 2 lata czekania.Wymyslilam,ze fajnie byloby poleciec do Kanady,pomieszkac troche i czy jest jakis sposob by pracowac legalnie?Mam 2 dzieci i musialyby uczeszczac do szkoly rzecz jasna.Pewnie glupie pytanie,ale moze sa jakies mozliwosci :P Nie ucze sie w Polsce,wiec to mnie pewnie ogranicza.Moze ktos mi cos doradzi,czy czekac na moj czas do US i siedziec bezczynnie w Polsce czy jakos sprobowac w Kanadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejsc z kanady do usa? trudno powiedziec, tam jest jak gdzie indziej zalezy na kogo sie trafi

jesli bedziesz leciec z kanady do usa to odprawa amerykanska jest juz na lotnisku w kanadzie, w przypadku przejsc ladowych, na danym przejsciu

sprawdz czy kwalifikujesz sie na jakis wyjazd do kanady np. na wize pracownicza, to najlepsza droga zeby starac sie potem o pobyt staly (idealna droga dla ludzi, ktorzy nie kwalifikuja sie na skilled worker),

w kanadzie niestety nie jest tak kolorowo z praca bez papierow, mozna za to zrobic prawo jazdy nie majac tam pobytu (w Ontario, nie wiem jak w innych prowincjach), ale poza uprawnieniem do prowadzenia samochodu zadnych specjalnych przywilejow ono nie daje

nie wiem jak ma sie sprawa ubezpieczenia medycznego w przypadku wiz pracowniczych, ale jesli go nie ma, ze tak powiem danego od pansta, to jest niestety nic przyjemnego - zreszta podobnie jak w USA, a Ty jak wspomnialas masz dwojke dzieci wiec trzeba to dobrze przeanalizowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...