Skocz do zawartości

Paszport Niemiecki - Visa Waiver Program


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc chce leciec w lipcu z paszportem niemieckim bez wizy do stanow i mam pare pytan i watpliwosci otoz:

- na jak dlugo mnie wpuszcza

- ile pieniazkow musze miec ze soba i czy np. jak mam karte to musze jakos udowodnic ile mam pieniedzy na tym koncie /chodzi o visa electron/

- moge mowic urzednikowi ze bede odwiedzal znajomych ktorzy np. maja staly pobyt albo sa na programie work&travel

Z gory dziekuje za odpowiedzi mam nadzieje ze ktos kompetentny sie znajdzie i mi odpowie ;]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz na max 90 dni pobytu,jesli chcesz dluzej byc w USA to musisz isc po wize w Niemczech -Polsce poniewaz nikt Ci tego pobytu w USA nie przedluzy,jesli padnie pytanie od urzednika czy masz jakies srodki wtedy mozesz mu pokazac ta karte .Pamietaj aby wiedziec po co lecisz,na jak dlugo .Mozesz powiedziec ze lecisz do znajomych a jaki maja status to wtedy powiedz jak Cie spytaja szczegolowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lecisz na paszporcie niemieckim, znasz chyba niemiecki dosc dobrze? Nic nie beda sie Ciebie pytac.. lecisz turystycznie.. Ten program zezwala do 90 dni pobytu.. Nie sprawdzaja twojej karty( Visa), nie martw sie o to.. pamietaj lecisz jako niemiecki turysta. Glowa do gory bedzie dobrze..Oni naprawde nie gryza, nie bija..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A propos jeszcze tego tematu, to chcialem zapytac jak odpowiadac na pytania co mowic czego nie mowic pod zadnym pozorem itd. Dodam ze lece do dziewczyny ktora jest tam na internshipie, a ja mam zamiar cokolwiek sobie dorobic, bo nie biore z soba za wiele pieniedzy. Dziekuje z gory za odpowiedzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje zabrac ze soba kopie wizy swojej dziewczyny i moze kopie DS'a - lecisz do swojej dziewczyny, ja bym tego nie ukrywal, bo to nie jest nic zlego, musisz jednak liczyc sie z tym, ze beda Cie pytac o to o czym wspomnial sly6, wiec dobrze zebys wiedzial co chcesz robic ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze na wszelki wypadek wezme tak jak mowicie, kopie wizy i DS'a. Na pytanie co bede robic no to podrozowac po kaliforni i nevadzie, no i oczywisci wiekszosc w tahoe spedzic planuje. Na pytanie do kogo powiem, ze do przyjaciol/dziewczyny /nie wiem ktora wersja lepsza/. Co moge zrobic aby miec pewnosc ze dostane pobyt na 75 dni ... Jesli spytaja o kase to pokaze im karte z konta walutowego no i troche gotowki bede mial /mam nadzieje ze nie sprawdza ile na tej karcie bede mial, ale na szczescie jest ona wypukla/... Powiedzcie co o tym myslicie ... Moze jakbym sobie zalatwil numer od amerykanskich znajomych lepiej by to wygladalo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...