Skocz do zawartości

Las Vegas I Okolice


joolanta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

to zalezy ile zamierzasz grac :)

i kiedy jedziesz

na miasto conajmniej dzien

jesli wybierasz sie za miasto i jedziesz latem to nie wiem jak dokladnie bo bywa goraco i chyba trzeba jechac wczesnie z rana

my bylismy zima i spedzilismy jeden dzien w Zion NP (przepiekne)

i jeden dzien w death valley. mozna tez wybrac sie na jednodniowa wycieczke do wielkiego kanionu ale bedzie duzo jazdy.

Bardzo blisko maisata jest tez hoover dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co warto zobaczyc w LasVegas i okolicach, do dyspozycji 4 dni i samochód.

W Vegas szczerze polecam wjazd na Stratospher'e - widok niesamowity (ok. 14$). Ja mialam okazje zobaczyc i w nocy i w ciagu dnia, sama nie wiem kiedy lepiej. Poza tym postaraj sie zdazyc na pokaz fontann przed hotelem Bellagio (z tego co pamietam to od 18:00 - 21:00 co pol godziny - nie placi sie) - tez robi wrazenie. Hmm KW wspomnial juz o Hoover Dam, ale, jezeli jedziesz latem, to przygotuj sie na straszny upal! Poza tym warto pochodzic po kasynach. Na to polecam wieczory i noc, bo w dzien zbyt goraco, chociaz niektore kasyna sa polaczone i mozna sie przemieszczac klimatyzownymi przejsciami :)

Jezeli chodzi o okolice Vegas - to zdecydowanie Kaniony, chociaz Bryce czy Zion, bo faktycznie do Grand Kanionu, zeby cokolwiek zobaczyc to jest troche jazdy. Mysle ze Death Valley tez jest niezlym pomyslem - mi sie podobalo i z Vegas to kilka godzin, najblizsza atrakcja to chyba ta pustynia z soli i najnizszy punkt ponizej poziomu morza ... nie musze chyba wspomniec ze tam upalnie (ja bylam pod koniec lipca i na termometrze przy stacji benzynowej bylo 55 C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie przeraź się wszechobecnym kiczem :)

Mimo tego Lv i tak robi wrażenie. Tak napisali poprzednicy przejdź się Stripem, (pokazy fontann, walki piratów, wybuchający wulkan itd.) Koniecznie wjedź na górę wieży Eiffela - widok niesamowity na samym środku stripu, troszkę dalej Stratosphere - też warto ( mimo że uwielbiam rollercostery nie odważyłam się wejść na żaden na jej czubku - i podziwiam każdego kto miał odwagę to zrobić)

Co do okolic - jest bardzo dużo ciekawych miejsc - zależy czy chcecie robić wyprawy jednodniowe (hoover dam, deth valley, red rock canyon) czy pojechać gdzieś np. na 2 dni (Grand Canyon, Zion itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatenka sie nie odwazyla na rollercoastery, ale jak juz bedziesz na stratospherze to NIE MOZESZ nie pojsc na big shot lub insanity. Najlepiej kup sobie pakiet na wszystkie 3 od razu, ja osobiscie uwielbiam insanity, jest po prostu ...insane?widok w dol podczas jazdy niezapomniany. Za pierwszym razem rzeczywsicie mozna miec obawy tym bardziej , ze ta maszyna sie zacinala pare razy..nawet przed moim wejsciem insanity zostalo wstrzymane na kilkanasice minut i wzywali technika ale co tam , raz sie zyje. Muza rewelacja, big shot rewelacja choc po 3 'jazdach' w ciagu pol godziny naprawde mialem ochote zwymiotowac, przeciazenie 4G. Jesli nie bawia cie ww atrakcje po prostu ciesz sie widokiem, nie zapomnisz go nigdy, aha stratosphera TYLKO w nocy lub o zachodzie , have fun :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie odwazylam na zadna z tych atrakcji. Kolezanka poszla na ta karuzele, ktora kreci sie poza budynkiem, kilkaset metrow nad ziemia - robi wrazenie nawet na obserwujacych :) Bardzo mi sie podoba Stratosfera, i jak mowi Tommy Lee, super jest ta glosna muzyka na tarasie widokowym. Na mnie najwieksze wrazenie zrobila noc, pierwszy raz poczulam ze jestem faktycznie daleko od domu, w takim popularnym miejscu itp, ale za dnia mam niesamowite zdjecia. Rodzina mnie odwiedza w sierpniu i na pewno zabiore ich tam w ciagu dnia :)

Ktos juz wczesniej wspominal pokazy. Niektore sa za darmo, jak fontanny w Belagio czy wulka przed Mirage, a za niektore trzeba placic. Poza tym w kazdym hotelu maja takie stojaki z atrakcjami i ciekawymi miejscami.

Swoja droga czy ktos wie, gdzie jest ten hmm nie pamietam nazwy ale chyba Sky Walk. Mam na mysli ten szklany tunel wychodzacy ze zbocza Kanionu, wybudowali go chyba ze 2,3 lata temu. Jest na pewno w Grand Canion, ale czy ktos widzial osobiscie albo wie jak tam dotrzec? Bylabym wdzieczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znajdziesz info o SkyWalk. Osobiscie nie bylam, ale reakcje znajomych ktorzy tam pojechali sa przewaznie mieszane. Fatk, widok i wrazenie nie z tej ziemi (doslownie, he he) ale baaardzo drogo. To jest atrakcja na ziemiach indianskich, oni kontroluja wszystkie ceny, nie ma zadnej konkurencji, wielu ludzi narzeka, ze placi sie za duzo i za wszystko -- do takiego stopnia, ze czuja sie wykorzystywani i troche 'ripped off.'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje, nawet tej nazwy nie bylam pewna. Teraz przeszukalam troche Internet i wejscie kosztuje 29,90 za osobe?! Nie wiem jakos dziwnie. I masz racje nalezy do Indian i zadne Park Passes nie maja tam zastosowania - oni sa jakby osobno od gruntow panstwowych. Sama nie wiem czy warto ... Widok z South Rim jest dosc ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info 29 $ z netu jest rzeczywiscie mylaca. 29 to samo wejscie na most, zeby wejsc na most musisz wejsc do rezerwatu, koszt cos kolo 45. Reasumujac powyzsze kwoty plus tax wychodzi kolo 85 bucksow, nie pamietam dokladnie. Fajna droga dojazdowa - ostatnie 15-20 mil dirt road. Uwaga na scigajace sie w nocy hummery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...