Skocz do zawartości

2 Yr Hrr Rule Waiver Nie Bedac W Usa I Kilka Innych


Rekomendowane odpowiedzi

Zeby historie dluzsza zrobic krotka. W listopadzie 2006 wyjechalam na 6 m-c internship z wiza J-1 (2 yr HRR does apply). W usa bylam jednak tylko 3 m-c, bo pracodawca zabral mnie do pracy do innego kraju. Poniewaz w polsce spedzilam od lutego 2007 w sumie miesiac, wciaz wisi nademna 2yr Rule. Myslalam, zeby zniesc ten zapis nie bedac w usa, przez prawnika, a wszystko po to, aby miec wieksze pole manewru, jesli bede chciala w przyszlosci w usa pracowac/wyjsc za maz.

- czy jest mozliwe, nie bedac na terenie usa starac sie o waiver?

- czy nie wejde w konflikt z prawem jesli, ewentualnie ubiegajac sie o waiver wystapie rowniez o przyznanie wizy turystycznej? chcialam w lipcu odwiedzic rodzine i znajomych w NY

- obecnie moja pensja jest placona z konta firmy z usa na polskie konto. Czy jezeli bede dwa tygodnie w NY na wakacjach, ktos moglby sie przyczepic, ze przesylane sa amerykanskie pieniadze na moje konto w polsce. Czy moze to byc to potrakowane jako nielegalna praca w usa?

Dziekuje za odpowiedz

karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...