Skocz do zawartości

Dokumenty Zwiazane Z Wynajmem Mieszkania.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zwracam sie o pomoc odnosnie dokumentow podpisywanych przy wynajmie pokoju, wynajmie appartamentu. Co musze podpisac, na co zwracac uwage przy dokumentach aby nie zostac wystawiony do wiatru etc. Wole dmuchac na zimne. Lece do HNL i znalazlem na craigslist dorm´a za 400 $. Uwazam to za dobra cene ale tez znam zycie i wiem ze nie wszysto zloto co sie swieci. Interesuje mnie forma prawna wynajmu etc.

Dziekuje za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wczoraj "zaklepałam" sobie mieszkanie, więc napiszę jak to wyglądało, może Ci się przyda.

Ja wolałam wynająć od agencji niż osoby prywatnej, jakoś bezpieczniej się czuję gdy udostępniam dane typu SSN agencji - nie wiem czy mam rację, może ktoś się jeszcze wypowie na ten temat. Czasem na temat agencji można znaleźć informacje w necie, to się przydaje, bo takie które mają negatywne opinie można od razu wykluczyć.

Unikałam jak ognia aplikacji które wymagały tony moich danych Raz nawet trafiłam na super mieszkanko, w miarę niedrogie i w b. dobrym miejscu. Chętnych było wielu, dosłownie tłum zainteresowanych, nie było gdzie zaparkować. Tym niemniej każdy wybuchał śmiechem na widok aplikacji, gdzie trzeba było wpisać, prócz standardowego SSN, miejsca pracy i zarobków, marki samochodu itp, takie oto ciekawostki: rodzaje i numery kart kredytowych, numery kont bankowych, SSN wszystkich dependents wraz z datami urodzenia, limit kredytowy, ile zostało do spłacenia i jeszcze parę innych równie zabawnych informacji :) Z tego co wiem desperat się nie znalazł, bo mieszkanie wciąż jest w ofercie, mimo że minęło prawie 2 miesiące odkąd tam byłam.

Mieszkanie super tanie prawie zawsze ma jakiś haczyk. Znajomy męża wynajął super mieszkanko, nie wiedząc że za rogiem jest straż pożarna. Zabawne dla nas, dla niego mniej ;)

Zanim się zdecydujesz dokładnie sprawdź okolicę, zwłaszcza w nocy. Widok podejrzanych typów oznacza, że wracając do domu późnym wieczorem możesz zostać pozbawiony portfela. Często jest tak że ładne i bezpieczne dzielnice sąsiadują z mniej bezpiecznymi, więc można spodziewać się "gości" na naszym terenie.

Nie wiem czy masz dzieci w wieku szkolnym, ale jeśli tak to koniecznie dowiedz się jak wyglądają szkoły w rejonie.

Popytaj sąsiadów jak się mieszka w budynku. Może być tak że ogrzewanie wliczone jest w czynsz, ale w mieszkaniu jest zimno bo właściciel przycina na kosztach. Mało zabawne jest użeranie się z managerem czy właścicielem.

Pułapki na mrówki i karaluchy najczęściej chowa się pod zlewem w kuchni - sprawdź czy są, jak są to uciekaj jak najdalej.

Jak masz auto to upewnij się że parking jest w oświetlonym miejscu, chyba że dzielnica jest naprawdę bezpieczna.

Ja akurat szukałam mieszkania w mieście które ma tzw. regional housing center - jest to organizacja która współpracuje z agentami i gwarantuje że nie będzie przekrętów (z tą gwarancją to raczej na wyrost, ale wszyscy który skorzystali z usług tego center b. sobie to chwalili). Sprawdź czy nie ma czegoś podobnego w okolicy w której szukasz mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...