Skocz do zawartości

Prośba O Pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Zwracam się do was z prośbą o pomoc, o którą sam zostałem poproszony

Najpierw opiszę całą sytuację

Znajoma przebywa w USA na wizie Internshipie - wiza kończy się w lipcu. I tu pojawia się problem, moja znajoma zaszła w ciążę - co strasznie komplikuje sytuację. Ojciec ma zieloną kartę. Mam do was pytanie czy istnieje jakiś sposób na:

1. Przedłużenie wizy - stan mojej koleżanki nie pozwala na podróże - a wiza kończy za chwilę, tymczasem planowane rozwiązanie pod koniec roku ?

2. Czy istnieją jakieś organizacje, które mogłyby pomóc w tej sytuacji ? Bezpłatne porady prawne, organizacje polonijne ?

3. Oczywiście pojawia się problem pieniędzy - badania i lekarz są cholernie drodzy, czy jest szansa na objęcie opieką socjalna/ lekarską - czy ubezpieczenie pokrywa te wydatki - moja znajoma niestety unika ich jak ognia ze wzgledow finansowych - co wg. mnie nie jest najlepszym rozwiazaniem sam niestety mam pomysłu i wiedzy jak jej pomoc.

Bede bardzo wdzięczny za każdą pomoc....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Zwracam się do was z prośbą o pomoc, o którą sam zostałem poproszony

Najpierw opiszę całą sytuację

Znajoma przebywa w USA na wizie Internshipie - wiza kończy się w lipcu. I tu pojawia się problem, moja znajoma zaszła w ciążę - co strasznie komplikuje sytuację. Ojciec ma zieloną kartę. Mam do was pytanie czy istnieje jakiś sposób na:

1. Przedłużenie wizy - stan mojej koleżanki nie pozwala na podróże - a wiza kończy za chwilę, tymczasem planowane rozwiązanie pod koniec roku ?

NIE MOZNA PRZEDLUZYC WIZY J-1 TYLKO DLATEGO, ZE KTOS JEST W CIAZY. MAX. CZAS POBYTU MA ALBO 12 MIESIECY ALBO 18 - ZALEZY CZY TO JEST INTERNSHIP CZY TRAINING. MOZE STARAC SIE ZMIENIC STATUS CO BEDZIE TRUDNE.

2. Czy istnieją jakieś organizacje, które mogłyby pomóc w tej sytuacji ? Bezpłatne porady prawne, organizacje polonijne ?

W JAKIEJ SYTUACJI? ZE KTOS JEST W CIAZY? NIE ROZUMIEM JAKIE PORADY PRAWNE ONA CHCE MIEC BEZPLATNIE SKORO PRAWO MOWI WYRAZNIE ZE WIZY J-1 NIE PRZEDLUZA SIE POZA MAX. DOZWOLONY CZAS.

3. Oczywiście pojawia się problem pieniędzy - badania i lekarz są cholernie drodzy, czy jest szansa na objęcie opieką socjalna/ lekarską - czy ubezpieczenie pokrywa te wydatki - moja znajoma niestety unika ich jak ognia ze wzgledow finansowych - co wg. mnie nie jest najlepszym rozwiazaniem sam niestety mam pomysłu i wiedzy jak jej pomoc

JESLI JEST TU NA WIZIE J-1 TO MA MEDICAL INSURANCE, BO TAKIE JEST PRAWO. POZA TYM MOZE ZWROCIC SIE O POMOC DO SZPITALA GDZIE WYTLUMACZA JEJ CO MA ROBIC (NAJCZESCIEJ NAZYWA SIE TO CHARITY OFFICE). BEDZIE MUSIALA STARAC SIE O MEDI, ALE PONIEWAZ MA UBEZPIECZENIE MEDYCZNE TO MOZE Z TYM BYC PROBLEM. INNA RZECZ, ZE JEST JESZCZE OJCIEC DZIECKA, KTORY POWINIEN POCZUWAC SIE DO OBOWIAZKU POMOCY.

Bede bardzo wdzięczny za każdą pomoc....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Zwracam się do was z prośbą o pomoc, o którą sam zostałem poproszony

Najpierw opiszę całą sytuację

Znajoma przebywa w USA na wizie Internshipie - wiza kończy się w lipcu. I tu pojawia się problem, moja znajoma zaszła w ciążę - co strasznie komplikuje sytuację. Ojciec ma zieloną kartę. Mam do was pytanie czy istnieje jakiś sposób na:

1. Przedłużenie wizy - stan mojej koleżanki nie pozwala na podróże - a wiza kończy za chwilę, tymczasem planowane rozwiązanie pod koniec roku ?

2. Czy istnieją jakieś organizacje, które mogłyby pomóc w tej sytuacji ? Bezpłatne porady prawne, organizacje polonijne ?

3. Oczywiście pojawia się problem pieniędzy - badania i lekarz są cholernie drodzy, czy jest szansa na objęcie opieką socjalna/ lekarską - czy ubezpieczenie pokrywa te wydatki - moja znajoma niestety unika ich jak ognia ze wzgledow finansowych - co wg. mnie nie jest najlepszym rozwiazaniem sam niestety mam pomysłu i wiedzy jak jej pomoc.

Bede bardzo wdzięczny za każdą pomoc....

Pozdrawiam

A ojciec dziecka nie moze jej pomoc jak ma zielona karte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ojciec dziecka nie moze jej pomoc jak ma zielona karte?

Przepraszam, ze tak pozno - ale nie bylem wstanie wczesniej odpowiedziec.

Czy zamierza zostac dluzej - mysle, ze chce - tylko jak to zrobic ?

Co do ojca dziecka - oni nie sa po slubie - Jak moglby pomoc ?

Pozdrawiam

i jescze raz wielkie dzieki

wOjU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wOjU poczytaj dobrze dzial emigracja i bedziesz wiedziec jak zrobic aby byla legalnie i mogla zostac..

Co do form pomocy to jak wezmie je(nie ktore z nich) teraz to moze miec potem trudnosci z ze stalym pobytem lub tez z obywatelstwem i dlatego powinien jej pomoc Ojciec dziecka a moze w przyszlosci maz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...