Skocz do zawartości

Podatek Za Samochod W Nj.


mprl

Rekomendowane odpowiedzi

2 miesiace temu kupilem auto(A4 '03), zarejestrowalem, i tak jezdzilem. 4 dni temu otrzymalem list, ze musze doplacic podatek :(. A bylo tak, ze auto kosztowalo 11k, a w umowie wpisalismy 5k i na tyle byl wystawiony czek z banku. Podatek od tego byl 350$, platny w DMV. Jak to w zyciu bywa zawsze chce sie cos zaoszczedzic ;)

Teraz dostaje list z Trenton, ze auto jest warte 16k!!!(wedlog wyceny N.A.D.A) i mam 30 dni na doplacenie podatku 765$! :(, ktorego oczywiscie nie zabardzo chce doplacac. Wiec pytam sie co moglbym w tej sytuacji zrobic, aby nie dac sie obrabowac(no bo to jest rozboj w bialy dzien).

A tak na marginesie, to nie wiem jak oni ten samochod wyceniali, bo moja wycena z Kelley Blue Book byla na 6800 trade-in, 8700 private party - w stanie "fair", z NADA cos ok 10200. Wiec nie wiem jak oni te auta wyceniaja, bo za 16k to u dilera mozna '04 czasem dostac!!!

Bardzo prosze forumowiczow o podzielenie sie doswiadczeniami i sugestiami dotyczacymi postu. Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiace temu kupilem auto(A4 '03), zarejestrowalem, i tak jezdzilem. 4 dni temu otrzymalem list, ze musze doplacic podatek :(. A bylo tak, ze auto kosztowalo 11k, a w umowie wpisalismy 5k i na tyle byl wystawiony czek z banku. Podatek od tego byl 350$, platny w DMV. Jak to w zyciu bywa zawsze chce sie cos zaoszczedzic ;)

No tak - jak Kali ukrasc krowe to byc OK, ale jak Kalemu ukrasc to byc grzech :(

Kazda osoba, ktora jest w NJ wie, ze co jak co, ale podatek od samochodu to Trenton sprawdza bardzo dokladnie. Tym bardziej jesli samochod w ksiazce ma 16K a Ty dales 5K.

Teraz dostaje list z Trenton, ze auto jest warte 16k!!!(wedlog wyceny N.A.D.A) i mam 30 dni na doplacenie podatku 765$! :(, ktorego oczywiscie nie zabardzo chce doplacac. Wiec pytam sie co moglbym w tej sytuacji zrobic, aby nie dac sie obrabowac(no bo to jest rozboj w bialy dzien).

Aha, ale rozbojem nie bylo wpisywac inna sume niz zaplaciles ? :( I to wpisales nawet mniej niz 50% tego co zaplaciles.

No coz - masz na karteczce wyszczegolnione, ze Trenton zyczy sobie rachunki za naprawe samochodu, za czesci do samochodu jesli wartosc tego samochodu byla nizsza niz ta podana w ksiazce itd itp. Mam racje? ;) Wiec teraz masz absolutne prawo, aby pisemnie wytlumaczyc dlaczego ten samochod kosztowal tylko 5K zamiast 16K.

A tak na marginesie, to nie wiem jak oni ten samochod wyceniali, bo moja wycena z Kelley Blue Book byla na 6800 trade-in, 8700 private party - w stanie "fair", z NADA cos ok 10200.

To nie bylo trade-in wiec 6800 nie ma tu nic do rzeczy. To ze stan samochodu jest "fair" to Ty tak mowisz, oni widocznie wzieli stan "bardzo dobry" pod uwage. Jakkolwiek by nie bylo, teraz na Tobie spoczywa odpowiedzialnosc aby sie wytlumaczyc badz zaplacic roznice podatku. Znam wiele osob, ktore mialy ten sam problem.

Wiec nie wiem jak oni te auta wyceniaja, bo za 16k to u dilera mozna '04 czasem dostac!!!

Czasem mozna, ale nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczera prawda. Ale

No tak - jak Kali ukrasc krowe to byc OK, ale jak Kalemu ukrasc to byc grzech :(

Kali nic nikomu nie ukradl!

Aha, ale rozbojem nie bylo wpisywac inna sume niz zaplaciles ? :( I to wpisales nawet mniej niz 50% tego co zaplaciles.

Tylko chcialem byc "fair" i cos tam odpalic Wujkowi Samowi. Zawsze mozna bylo wpisac 1$ :(

No coz - masz na karteczce wyszczegolnione, ze Trenton zyczy sobie rachunki za naprawe samochodu, za czesci do samochodu jesli wartosc tego samochodu byla nizsza niz ta podana w ksiazce itd itp. Mam racje? ;) Wiec teraz masz absolutne prawo, aby pisemnie wytlumaczyc dlaczego ten samochod kosztowal tylko 5K zamiast 16K.

A jest, jest: wyceny, rachunki, zdjecia, kopia umowy, kopia czeka, etc

To nie bylo trade-in wiec 6800 nie ma tu nic do rzeczy. To ze stan samochodu jest "fair" to Ty tak mowisz, oni widocznie wzieli stan "bardzo dobry" pod uwage. Jakkolwiek by nie bylo, teraz na Tobie spoczywa odpowiedzialnosc aby sie wytlumaczyc badz zaplacic roznice podatku. Znam wiele osob, ktore mialy ten sam problem.

Kazdy kto kupowal lub sprzedawal samochod to wie, ze te wyceny typu KBB albo NADA to jeden wielki "pic na wode". Chyba jedynie to ceny dilera sie zgadzaja, bo trade-in i private party ponizej, a czasem znacznie ponizej. Auta kilkuletnie w stanie bardzo dobrym(wg KBB i NADA) praktycznie nie istnieja(wg KBB):

Looks new, is in excellent mechanical condition and needs no reconditioning.

Never had any paint or body work and is free of rust.

Clean title history and will pass a smog and safety inspection.

Engine compartment is clean, with no fluid leaks and is free of any wear or visible defects.

Complete and verifiable service records.

Less than 5% of all used vehicles fall into this category.

The Kelley Blue Book Suggested Retail Value is representative of dealers' asking prices and is the starting point for negotiation between a consumer and a dealer. This Suggested Retail Value assumes that the vehicle has been fully reconditioned and has a clean title history. This value also takes into account the dealers' profit, costs for advertising, sales commissions and other costs of doing business. The final sale price will likely be less depending on the vehicle's actual condition, popularity, type of warranty offered and local market conditions.

Wg KBB w stanie bdb jest 14625, NADA nawet mniej bo 13550(ceny retail value), w private party na KBB znacznie mniej:

http://www.kbb.com/KBB/UsedCars/PricingRep...7C68474%7Cfalse

http://www.nadaguides.com/usedcars.aspx?LI...07057&da=-1

Wiec ja sie pytam, kto kogo w butelke chce nabic?

Tak, czy inaczej, bedzie trzeba jakis dokument zalaczyc i wyslac odpowiedz. Wlasnie co dali ten "stimulus", a juz chca go zabrac w innej postaci.

W Polsce, o ile dobrze pamietam, to w takim przypadku, zadnego VATu sie nie placi tylko 2% od wartosci umowy. A tu 7%! I czy to nie rozboj w bialy dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kali nic nikomu nie ukradl!

Tylko chcialem byc "fair" i cos tam odpalic Wujkowi Samowi. Zawsze mozna bylo wpisac 1$ :(

Tak wlasnie trzeba bylo zrobic, chetnie bym poczytal jak by cie potraktowali. Odpalic to mozesz kolesiom na browar - wysokosci podatkow sie nie negocjuje.

Wiec ja sie pytam, kto kogo w butelke chce nabic?

Ladnie sie pytasz wiec ci odpowiem: Ty chcesz wyrolowac miasto Trenton,NJ, USA.

Tak, czy inaczej, bedzie trzeba jakis dokument zalaczyc i wyslac odpowiedz. Wlasnie co dali ten "stimulus", a juz chca go zabrac w innej postaci.

W Polsce, o ile dobrze pamietam, to w takim przypadku, zadnego VATu sie nie placi tylko 2% od wartosci umowy. A tu 7%! I czy to nie rozboj w bialy dzien.

Ktos cie wiezi w tej Ameryce? Porwali cie z chalupy? Szantazuja cie moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczera prawda. Ale

Kali nic nikomu nie ukradl!

NO TO MOZE TERAZ WERSJA DLA CIEBIE: JAK KALI OSZUKAC - CZYLI WPISAC KWOTE MNIEJSZA NIZ 50% TEGO CO KALI ZAPLACIL - TO KALI UZNAWAC SIE ZA GENIUSZA :(; JAK STATE ZNALEZC, ZE KALI OSZUKAL - TO STATE BYC NIE FAIR....

Tylko chcialem byc "fair" i cos tam odpalic Wujkowi Samowi. Zawsze mozna bylo wpisac 1$ ;)

JASNE. MOZESZ WSZYSTKO, TYLE, ZE POTEM BYLOBY WESOLO :(

A jest, jest: wyceny, rachunki, zdjecia, kopia umowy, kopia czeka, etc

SEE ;))

Kazdy kto kupowal lub sprzedawal samochod to wie, ze te wyceny typu KBB albo NADA to jeden wielki "pic na wode".

MAM POMYSL: SKARZ ICH. :(

Chyba jedynie to ceny dilera sie zgadzaja, bo trade-in i private party ponizej, a czasem znacznie ponizej. Auta kilkuletnie w stanie bardzo dobrym(wg KBB i NADA) praktycznie nie istnieja(wg KBB):

Looks new, is in excellent mechanical condition and needs no reconditioning.

Never had any paint or body work and is free of rust.

Clean title history and will pass a smog and safety inspection.

Engine compartment is clean, with no fluid leaks and is free of any wear or visible defects.

Complete and verifiable service records.

Less than 5% of all used vehicles fall into this category.

WIDOCZNIE GDZIE TAKOWE AUTA ISTNIEJA SKORO URZEDNICY ZNALEZLI WYZSZA CENE NIZ TY. :( ALE ZAWSZE MASZ OPCJE ODWOLYWANIA SIE OD DECYZJI URZEDNIKA, ZGADZA SIE?

The Kelley Blue Book Suggested Retail Value is representative of dealers' asking prices and is the starting point for negotiation between a consumer and a dealer. This Suggested Retail Value assumes that the vehicle has been fully reconditioned and has a clean title history. This value also takes into account the dealers' profit, costs for advertising, sales commissions and other costs of doing business. The final sale price will likely be less depending on the vehicle's actual condition, popularity, type of warranty offered and local market conditions.

Wg KBB w stanie bdb jest 14625, NADA nawet mniej bo 13550(ceny retail value), w private party na KBB znacznie mniej:

http://www.kbb.com/KBB/UsedCars/PricingRep...7C68474%7Cfalse

http://www.nadaguides.com/usedcars.aspx?LI...07057&da=-1

Wiec ja sie pytam, kto kogo w butelke chce nabic?

HM... NO JAK NA RAZIE TO FAKTY SA TAKIE: TY SIE PRZYZNALES, ZE ZANIZYLES WARTOSC AUTA NA PAPIERZE (CHOC NA PLUS TRZEBA CI ZALICZYC, ZE JEDNAK NIE WPISALES $1 ;) ), URZEDNIK POLAPAL SIE, ZE COS JEST NIE TAK, SPRAWDZIL I WYSLAL CI LIST. ALE ZAWSZE MASZ PRAWO ODWOLAC SIE OD DECYZJI URZEDNIKA, WIEC JESLI UWAZASZ, ZE URZEDNIK CIE SKRZYWDZIL - ODWOLAJ SIE (PAMIETAJ, ZE JESLI CIE JEDNAK NIE SKRZYWDZIL CZYLI TWOJE ODWOLANIE NIE MA PODTSAW TO BEDZIESZ MIAL JESZCZE ODSETKI NA GLOWIE).

JESLI NIE ZGADZASZ SIE Z INTERPRETACJA JAKA PRZEDSTAWIAJA KSIAZKI - TO SIE ODWOLUJ. BYC MOZE MASZ COS RACJI CO DO WARTOSCI, ALE ZANIZENIE SAMOCHODU DO KWOTY 1/3 WARTOSCI MUSI WZBUDZIC PODEJRZENIA (CHYBA, ZE SAMOCHOD BYL W OPLAKANYM STANIE, MASZ NA TO DOWODY, RACHUNI ITD.)

TAK TO JEST, ZE JESLI ZYJESZ I PRACUJESZ W JAKIMS KRAJU TO ZGADZASZ SIE NA ZASADY I PRAWA TAM PANUJACE. JA TEZ NIE JESTEM SZCZESLIWA, ZE PLACE WYSOKIE PODATKI, ZE O PODATKU ZA DOM NIE WSPOMNE. I MAM WYJSCIE - ALBO PLACE ALBO IDE MIESZKAC DO PASSAIC, GDZIE PODATKI SA MINIMALNE (ALE ZA TO SA INNE NIEWATPLIWE ATRAKCJE :) ). TERAZ MASZ WYJSCIE, ZE ALBO ZAPLACISZ, ALBO MADRZE NAPISZESZ ODPOWIEDZ W KTOREJ PODASZ KONKRETY DOT. SAMOCHODU I KONKRETY, KTORE MOGA WPLYNAC NA TO, ZE TO TY MIALES RACJE PLACA NISKA CENE ZA SAMOCHOD A TYM SAMYM NISKI TAX.

Tak, czy inaczej, bedzie trzeba jakis dokument zalaczyc i wyslac odpowiedz. Wlasnie co dali ten "stimulus", a juz chca go zabrac w innej postaci.

W Polsce, o ile dobrze pamietam, to w takim przypadku, zadnego VATu sie nie placi tylko 2% od wartosci umowy. A tu 7%! I czy to nie rozboj w bialy dzien.

W GHANIE NIE MA W OGOLE PODATKOW OD SAMOCHODOW :) CO NIE ZNACZY, ZE TAK SAMO MA BYC W USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...