Skocz do zawartości

Jestem Studentem, Chce Pracowac W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Otoz jestem aktualnie studentem II roku na niepanstwowej uczelni, studiuje w systemie zaocznym. W zeszlym roku bylem w USA majac wize J1, z programem Camp America. W nastepne wakacje chcialbym ponownie wyjechac do USA, jednak juz bez firmy (zabierali mi spora czesc zarobkow). Chcialbym podjac prace na campie na okres 8-10 tygodni a potem przez 2-3 tygodnie podrozowac po USA wylacznie w celach turystycznych. Po tym czasie chce wrocic do Polski aby moc kontynyowac studia. Czy ktos mi moze pomoc i wytlumaczyc o jaka wize mam sie starac i jak to zalatwic? Dodam ze podczas mojego pobytu w Stanach caly czas pracowalem legalnie, jednym slowem - ich rzad nie mial ze mna zadnego problemu :) Chcialbym podjac legalna prace, wiem ze starania o wize musialbym zaczaac juz teraz. Pomoze ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez do uzyskania wizy J1 potrzebny jest tak zwany "sponsor" czyli firma taka jak Camp America. Czy mozna uzyskac wize bez takiej firmy? Zalozmy ze znam czlowieka ktory bedzie chcial mnie zatrudnic, czy On musi wypelniac jakies dokmenty potrzebne do wydania mi wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez do uzyskania wizy J1 potrzebny jest tak zwany "sponsor" czyli firma taka jak Camp America. Czy mozna uzyskac wize bez takiej firmy? (...)

To bylo w lapidarnym skrocie (: pracodawcy mozesz poszukac sobie sam, procedure przechodzisz jak kazdy inny uczestnik W&T. Zaoszczedzasz na posrednikach. U mnie w firmie pracuje kilka osob ktore tak robia w kazde wakacje, w ten sposob calkowity koszt programu zamiast 6K PLN wynosi 4-4,5K PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...