Skocz do zawartości

Pytanie. A Raczej Wiele....


Rekomendowane odpowiedzi

Moja sytuacja przedstawia się tak:

Mam dziewczyne która dostała propozycję wyjazdu do USA na studia, w związku ze swoimi osiągnięciami sportowymi. Zdarzyło się to dość niespodziewanie, gdy na mistrzostwach Polski w LA poznała gościa który jest trenerem na Uniwesrytecie W Akron, OHIO. To czy ona tam pojedzie zależy od tego czy mi się jakoś uda tam dostać.

Przeczytałem ostatnio dużo na temat wiz i możliwości wyjazdu. W gre wchodzi albo wyjazd jako au pair, albo znalezienie pracy i wyjazd z programem h2b, albo ślub i wiza f-2. Bo na studia w USA raczej nie będe miał kasy.

Mam jeszcze niby dużo czasu (cały rok), ale nie wiem jak się do tego zabrać.

Dlatego zakładam własnie ten temat, gdyż osoby na tym forum posiadają wiedze i doświadczenie nieporównywalnie większe ode mnie i mam nadzieje że się ze mną podzielą.

Czy jest możliwość znalezienia pracy jako au pair albo h2b przy tak ograniczonych możliwościach? Max. jeden stan - OHIO, najlepiej w Akron, okolicach lub w Cleveland. Czy to po prostu zależy od szczęścia czy oferty są z tamtego regiony?

Czy można znaleźć prace jako au pair pomijając pośredników którzy tym się zajmują?

I czy wogóle jako chłopak mam szansę znaleźć taką pracę?

Wreszcie, czy łatwo jest dostać wizę f-2 ( to ostateczność) ? Wiem że trzeba mieć powód do powrotu do Polski i pieniądze wystarczające na życie w USA bez podejmowania pracy, ale czy osoby spełniające te warunki często dostają odmowę?

Niezbyt wiele wiem o USA i wizach itd., wiec prosze potraktójcie moja optymistyczną naiwnośc z pobłażanie. ;)

Pozdrawiam , Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to wyczytales lub kto Ci co powiedzial ale nie masz wcale trudniej dostac sie na au-pair ,musisz jak kazdy spelnic warunki oraz rodzina musi chciec chlopaka i tyle ;)

Co do doswiadczenia to jesli go masz to dobrze ;)

Mozesz szukac rodziny przez pewne strony w necie i wtedy kontaktujesz sie znimi ,mozesz to tez zrobic przez takie agencje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym:) Ale chyba jako chłopak mam trudniej ;)

A czy wymagane jest doświadczenie?

I czy można znaleźć taką prace niezależnie (tzn. samemu)? Czy tylko za pomocą agencji?

wcale nie ma trudniej

moj kuzyn byl jako au pair do dwoch chlopcow tu w usa

czesto sie zdarza ze chca chlopaka jako "big brother" do mniejszych dzieci chlopakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszym pobycie w USA mialbys utrudniona droge na wize turystyczna no chyba ze staralbys sie za jakis dluzszy czas..

To czy moglbys tam wrocic lub tez zmienic status zalezy czy dostalbys sekcje o tym ze masz byc po za USA 2 lata a czasami takie cos daja na au-pair a wtedy pozostaje zalatwic zniesienie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie dot. au pair. Po zakończeniu tego programu muszę wrócić do Polski? Czy mam może jakieś mozliwosci pozostania?

I czy na przykład miałbym szansę po powrocie do PL dostać wize turystyczną albo f-2?

na programie au pair mozesz pozostac jeszcze jeden rok

pomoze ci w tym i rodzina jesli jej sie spodobasz

i opiekun tu na miejscu

co tracisz

gwarancje czyli pieniadze ktore wplacasz do agencji w polsce

i byc moze ponowny przyjazd do USA

pisze byc moze bo niekoniecznie poniewaz bedziesz legalnie

ale nie za bardzo dobrze jest przedluzanie widziane.

przy czym mowie nie koniecznie

druga rzecz w miare powszechna to zmiana statusu na studencka wize

ale musisz studiowac na pelny etat a to kosztuje

czaasem bardzo duzo czyli wymaga wyrzeczen i pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...