Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Obecnie siedze w Stanach i niebawem wracam do Polski. Mam w zwiazku z tym male pytanie odnosnie przenoszenia sie miedzy terminalami. Lecac do Stanow mialem polaczenie z Gdanska do Monachium, pozniej do Waszyngtonu i nastepnie do Orlando. Teraz mam odwrotna kolejnosc :-), ale bedac juz w Waszyngtonie mam 1h 50 min na przejscie do samolotu lecacego juz do Niemiec. Pytanie moje dotyczy tego, czy w Waszyngtonie musze zmienic terminal i ile zajac moze odprawa ? Tyle samo co przy wjezdzie do Stanow ? Czy trzeba znow wypelniac kwitki celne ? Dodam, ze gdy przylecialem do Waszyngtonu to samolot podlecial juz pod terminal lokalny, wiec nie mialem wiekszego problemu ze znalezieniem odp. Gate'u, teraz niestety mam mniej czasu i boje sie ze sie niewyrobie. Pl o pomoc, dzieki wielkie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym zapytac o wyjazd z USA przez Kanade.Czy osoba ktrora przybyla na teren Stanow legalnie lecz przesiedziala czas zwiedzania (0,5 roku) moze opuscic teren USA przez Kanade lub Meksyk i to nie zoastanie zarejestrowane.Interesuje mnie rowniez czy taka osoba jesli w ten sposob opusci USA, posiadajac 10letnia wize moze wrocic do Stanow przed uplywem 10 letniego okresu "kary za nielegalny pobyt" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kanady moga Cie nie wpuscic poniewaz bedzie zachodzic podejrzenie ze to samo zrobisz tam tzn zostaniesz nielegalnie .

Myslisz ze jak nie oddasz I-94 to bedzie lepiej,teraz przy tej technice coraz czesciej dochodza do tego ,czy wrociles i kiedy to bylo .

Co do tej kary to pamietaj o tym ze jesli nawet bedziesz mogl leciec do USA to urzednik moze myslec ze tak samo zrobisz znow i od niego bedzie zalezec czy Cie wpusci .

"Generalnie jesli ktos 'przesiedzial' wize od 180 dni do roku czasu => podlega pod 3-letni zakaz powrotu do USA, jesli ktos byl w USA nielegalnie przez rok i wiecej => podlega pod 10-letni czas pobytu w swoim kraju."

a jesli chodzi o te do 180 dni to tez moze byc roznie na granicy bo jednak przedluzylo sie pobyt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...