Skocz do zawartości

Ucieczka Z Programu Au-pair


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewne pytanie.

Jestem teraz Au-Pair w USA. Chcialabym sie dowiedziec, co by sie stalo jak opuszcze rodzine na wlasna reke. Tzn zostane bez agencji.

Mam wize J-1 i chcialabym sie dowiedziec czy straci on waznosc, jak zrezygnuje z progarmu. Czy bede mogla tu pozostac do konca waznosci wizy lub czy moge sie starac o zmiane wizy na jakas inna, aby moc tu zostac. Nie mam zamiaru zostac tu na stale. Chce troche ,,popracowac,, u innej rodzinki i isc do szkoly.

Jesli ktos juz tak zrobil (tzn uciekl z programu) prosze napiszcie jak to wszystko wyglada.

dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien rodzine,popros opiekuna o to

robia to niechetnie ale robia, nalegaj uparcie,znam dziewczyny, ktore zmienialy rodziny

inaczej musisz (prawnie) wrocic do Polski bo viza staje sie niewazna jesli program opuscisz

co spowoduje ze bedziesz nielegalnie i zablokuje ci wjazd do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

hmm nie polecam.... raz ze zostajesz na wlasna reke i w razie niepowodzenia na ulicy a dwa ze masz 30 dni od opuszczenia agencji na opuszczenie kraju... totalny syf aczkolwiek znam laski ktore tak zrobily i wrocily normalnie do domu bez zadnych konsekwencji, zalezy od ciebie ile masz nerwow :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bez przesadyzmu,jakie konsekwencje,o czym Wy mowicie,jesli bedziesz wracala z USA do Pl ,nikt na lotnisku Ci nic nie powie i nie zrobi,niezaleznie czy przekroczylas termin wizy czy nie(znam wiele Polakow co wracali po 10latach bedac nielegalnie),wracasz i juz...Ja tez po 4 miesiacach bycia au pair rzucilam to ,mialam przyjaciol,znalazlam prace bez wiekszego problemu,mialam konto w banku ktorego uzywalam i ogolnie bardzo przyjemny czas w NY,choc ciezko pracowalam,a zycie w USA NIE JEST TANIE.I wrocilam do Pl dzien przed wygasnieciem mojej wizy J-1.A teraz robie 1 rok mgr i w wakacje planuje wyjazd do USA w ramach Work and Travel albo Camp America,ale teraz nie wiem czy dostane wize bo teoretycznie opuszczajac program au pair powinnam wrocic do Pl.I to jest jedyny WAZNY zonk,nie wiadomo czy po tym wszystkim dostane kiedykolwiek wize.............Jak ktos cos wie ,piszcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna to moze poczytaj dobrze forum i sama zobaczysz jak kto jest,to ze komus sie udalo nie oznacza ze kazdy przejdzie bez zadnych klopotow..

Nie ma tak na lotnisku ze Cie musza wpuscic ,jest wiele przypadkow ze wracasz tym samym lub tez innym samolotem.

ps na lotnisku kogo to bedzie obchodzic ze wracasz na czas czy tez nie,,co innego jak bedzie ktos chcial leciec znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...