Skocz do zawartości

Realizacja Czekow W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. To jest moj pierwszy post.

Obecnie jestem w Passaic (NJ). W Polsce otrzymalem czeki na kwote ponad 5 tys $ z banku WELLS FARGO. Dopiero na miejscu dowiedzialem sie ze ani W NJ ani w NY nie bede w stanie ich zrealizowac gdyz w tych miejscach nie ma ani jednej placowki WELLS FARGO BANK ktora mi to umozliwi (pomimo wielu biur etc.). Stad rodzi sie pytanie gdzie najtatniej i najszybciej moge spieniezyc owe czeki, mam dosyc bliska osobe ktora ma staly pobyt oraz konto w amerykanskim banku (moze ona moglaby mi jakos pomoc?). Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz szczegolnie na temat firm ktore umozliwia mi realizacje czeku w New York, New Jersey itd.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zdarzyla sie ostatnio nietypowa sytuacja i nawet nie spodziewalbym sie, ze ktos moze zrobic cos tak glupiego - napisze na wszelki wypadek pare zdan o tym, zeby uczulic Cie na potencjalny problem (a w razie zniszczenia czeku z Polski masz powazniejszy klopot). Czesto banki lub agencje oznaczaja czeki na swoj sposob (pieczatka/podpis) gdy otrzymuja je do realizacji. Niedawno oddalem do realizacji czek, z ktorym - jak sie na koniec okazalo - wybrana agencja nie mogla niz zrobic.

Rzecz w tym, ze najpierw oznaczyli czek swoja pieczatka (wbili tekst mowiacy, w wolnym tlumaczeniu, "tylko my mozemy teraz realizowac ten czek"), a dopiero potem sprawdzili czy maja szanse uzyskac za niego pieniadze.

W efekcie - zaden bank, ani agencja nie chcial przyjac czeku do realizacji (chociaz mogliby go zrealizowac), a agencja nie chciala wyplacic pieniedzy (bo oni nie moga go zrealizowac).

Po dluzszej rozmowie przyjeli w koncu nieszczesny czek zakladajac, ze w razie czego beda na nim stratni 400 (i tak powinno byc, bo to ewidentnie ich blad).

Wystarczy trafic w banku lub w agencji na osla i problem murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...