Skocz do zawartości

Organizacja Wyjazdu - Od Czego Zaczac?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem tu nowa. Ostatnio zaczelam sie zastanawiac nad wyjazdem do usa...Chcialabym poleciec tam na poczatku stycznia. Mam wiele pytan i potrzebuje jakiegos schematu, wedlug ktorego moglabym wszystko po kolei zalatwic z wyjazdem, otrzymaniem wizy. Pytalam o to kilka osob, uzyskalam odpowiedzi ale kazdy jakos troche inaczej mi to wszytko opisuje. Wiem, ze musze zaczac od wyrobienia paszportu, poniewaz jakies 2 lata temu sie skonczyl. Potem kwestia wizy. Chcialabym jechac do usa zeby popracowac i byc moze z czasem zaczac studia. Obecnie skonczylam w Polsce socjologie, mam licencjat. Wynika z tego, ze moge ubiegac sie wylacznie o wize turystyczna. Ktos powiedzial mi, ze osoby ktore chca tam pracowac nie sa wcale sprawdzane i moga normalnie pracowac bez pozwolenia na tej wizie a jesli zapiszesz sie na jakies studia to podobno dana szkola wysyla prosbe o przedluzenie wizy czy cos takiego. Prosze pomozcie mi poskladac to wszystko w jedna logiczna calosc, musze to jakos uporzadkowac...Z gory dziekuje, chociaz wiem, ze to pewnie nudny i bardzo czesto przewijajacy sie temat na tym forum ale prosze odpiszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wynika z tego, ze moge ubiegac sie wylacznie o wize turystyczna. Ktos powiedzial mi, ze osoby ktore chca tam pracowac nie sa wcale sprawdzane i moga normalnie pracowac bez pozwolenia na tej wizie a jesli zapiszesz sie na jakies studia to podobno dana szkola wysyla prosbe o przedluzenie wizy czy cos takiego..'"

To ciekawe masz osoby,odrazu Ci mowie taka osoba sobie odpuszcz bo wiecej Ona zrobi zlego niz dobrego,jak pracujesz na wizie turystycznej to ta praca jest nielegalna i mozesz sie spodziewac deportacji jesli Cie zlapia a to nie sa te czasy kiedy to mozna bylo spokojnie pracowac..Co do szkoly to Ty masz wyslac papiery a nie szkola a czy zmiane statusu dostaniesz to nie zalezy od szkoly a od urzedu ktory tak czesto nie zmienia statusu.

Chcesz sie uczyc to jedz na wizie studenckiej,chcesz legalnie pracowac to od tego jest wiza pracownicza

wiza turystyczna jest do odwiedzin i zwiedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sie uczyc to jedz na wizie studenckiej,chcesz legalnie pracowac to od tego jest wiza pracownicza

wiza turystyczna jest do odwiedzin i zwiedzania --- wyobraz sobie, ze widze roznice pomiedzy tymi dwoma wizami.

kwestia jest tego typu, ze nie mam pojecia jak to wszystko mialabym zorganizowac bez wczesniejszego pojawienia sie w stanach. oczywiscie sa jakies opcje z roznymi bzdurnymi szkolkami, do ktorych mozna sie zapisac dzieki polaczkom, ktorzy tylko czekaja, zeby sciagnac od ciebie za to tyle kasy ile sie da ale to jest bez sensu.

nie wydaje mi sie, ze znalazlabym przez internet cos konkretnego.

chcialabym tam pojechac podjac prace i kontynuowac studia. moze masz pomysl jak w takim razie moge to wszystko rozegrac?

z tego co wiem obie wizy mozna dostac po przedstawieniu dokumentow stwierdzajacych, ze po przyjezdzie rozpoczniesz nauke lub bedziesz pracowac w wyznaczonych miejscach?czy tak nie jest?

jesli nie mam mozliwosci zalatwienia sobie tam pracy to chyba nie moge przekroczyc granicy na pracowniczej i szukac tam pracy dopiero w stanach?malo wiem na te tematy, wiem, ze moje informacje sa bardzo chaotyczne ale ciezko to wszystko ogarnac po kilku rozmowach ze znajomymi. dlatego napisalam na forum liczac na to, ze dowiem sie czegos wiecej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisze ze nie da sie czegos zalatwic w szkole-studiach?Wystarczy ze do takiej szkoly wyslesz zapytanie o dostaniesz odpowiedz lub tez zobaczysz na stronie Ich jakie sa wymagania

Co do pracy to faktycznie musisz miec pracodawce a o tym wszystkim poczytasz na Forum jak i na stronie Ambasady i od tego zacznij:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...employment.html

studencka wiza:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...esearchers.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie sa jakies opcje z roznymi bzdurnymi szkolkami, do ktorych mozna sie zapisac dzieki polaczkom, ktorzy tylko czekaja, zeby sciagnac od ciebie za to tyle kasy ile sie da ale to jest bez sensu.

Oczekujesz, ze po takich tekstach ktokolwiek tutaj bedzie ci chcial pomoc?

ps. na tych "studiach" nie uczyli was samodzielnej pracy? moze bys tak poczytala linki, jakie ci dobrzy ludzie daja a nie czekala na gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalam to wczesniej...

wyglada na to, ze ciezko bedzie sobie tam normalnie pozyc, popracowac i postudiowac :)

Poczytaj sobie info z tej stronki http://prawoimigracyjneusa.com/ bardzo przystepnie wyjasniona tematyka wiz, prawa imigracyjnego itp.

Takze kompendium wiedzy o studiach w US - http://www.pso-usa.org/Polish/

"Biblia" od ktorej powinnas zaczac.

Takze opcja szukaj w servisie forum, wiele tematow o podobnej tematyce zostalo juz poruszonych takze "starszej daty" z 2005,2006 r.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...