Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

SLY6 MOZESZ PODAC LINKA DO TEGO CO DZIEWCZYNY PISALY ???

SKORO ZOSTAL ZNIESIONY... A MIMO TEGO MAM TO NA I94 TO CZY SMIALO MOGE ODLOZYC PROBE SCIAGANIA WAIVERA I OD RAZU WZIASC SIE ZA WYSYLANIE CALEGO PAKIETU I 130 PLUS I-485.... CZYZ NIE TAK ??? NIE CHCIALBYM POPELNIC BLEDU DLATEGO PYTAM. DZIEKUJE WSZYSTKIM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Od tego moze zacznijmy dlaczego Ci nie pomaga ta Pani adwokat>co Ona takiego zrobila dla waiver itp

bo tutaj nalezy to do konca wyjasnic jak sie maja sprawy ..bo dziewczyny pisaly takie cos:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...4491&hl=212

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=14606&hl=

poszukaj tematu w emigracja o bezplatnych poradach przez telefon przez 1 tydzien ktore teraz sa ,,mozesz tez poczekac na rozmowe po polsku..

Moze cos doradzi Karina

ps i prosze wylacz caps lock,nie pisz duzymi literami na zadnym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
WITAM, DZIEKUJE BARDZO ZA PODPOWIEDZ!!!

JEST NAS 3JKA.... ja zona i tesciowa(rozwodka)...

wszystkie papiery w 95 % wypelnione...

jest jeszcze jedna sprawa o ktorej nie wpomnialem... mialem (mam) 2 year rule . zajmowala sie tym moja pani adwokat jakies pol roku temu i poinformowala mnie iz jest on juz sciagniety... ostatnio otrzymalem te papieryi i wyglada to jak dopiero dokumenty ktory mialbym wyslac a nie jak gotowy dokument zaswiadczajacy iz 2 rule zostalo zdjete ?...a mianowicie

-pacet assembly chcecklist j1 visa waiver recomendation application... z kodem kreskowym i instrukcjami

-moj ds 3035

--suplementary applicant information ( 2 strony)

-oraz statment of reason ( powod zwiazek malzenski)

jak wyglada moja sytuacja ??? czy to sa rzeczywiscie dokumenty ktore dopiero mam gdzies wyslac ?

czy moge wysylac reszte dokumentow ? I-130 i I485 jednoczesnie ? czy moze najpierw jedno a pozniej drugie... ????????

licze na szybka odpowiedz... dziekuje

Nie za bardzo rozumiem co zobila Twoja adwokatka w tym temacie, bo z tego co widze to raczej nic... Ty nie potrzebujesz zadnego waivera teraz i Twoja adwokatka powinna byla Cie o tym uprzedzic. Gdybys staral sie o waiver to nie moglbys skladac wszystkich dokumentow od razu - teraz jednak zmienily sie przepisy i skladasz wszystko od razu. Ja bym jeszcze dolaczyla dokumenty plus podstawe prawna do wszelkich dokumentow, bo wiadomo, ze urzednikom nie chce sie szukac przepisow a szkoda aby sprawe odrzucono przez cos takiego. Zadnego statement o waiver nie dolaczasz, bo to nie ten oddzial urzedu imigracyjnego, ktory sie takimi rzeczami zajmuje. Gdyby juz cos to adwokatka powinna byla dopilnowac sprawe i dokumenty bylyby same przetransferowane do USCIS przez ambasade polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie nigdy nie wysyla sie oryginalow

chyba ,ze o nie poprosza

wysylasz kopie, a oryginaly pokazujesz na interview

powodzenia

:-)

teraz wymogiem jest wysylanie ORGINALOW. Jesli nie wysle sie orginalow (ktore sa zwracane podczas interview) wtedy NVC w ogole nie ma prawa ustalic spotkania w ambasadzie.

Na interview nie bierzesz orginalow, bo one juz sa na miejscu w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) mam pytanie odnośnie oryginałów aktów urodzenia, ślubu i zaświadczenia o niekaralności. Jeżeli oryginały wyślę do NVC to w momencie wizyty w ambasadzie nie będę mogła pokazać tych dokumentów tylko ewentualnie ich ksero. Czy w Warszawie oni wołają te wszystkie oryginały na spotkaniu czy mają juz wszystko u siebie? pozdrawiam ;)

ambasada ma juz wszystko u siebie, Ty nic nie musisz miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Przede wszystkim chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za tak wspaniałe forum, które jest nieocenioną pomocą dla wszystkich Polaków starających się o Zieloną Kartę. To naprawdę wspaniały przykład bezinteresownej pomocy. W szczególności wielki ukłon i szcunek dla Kariny.

Chciałabym przedstawić się krótko. Przyjechałam do Stanów na wizie turystycznej. Przyleciałam 2 miesiące temu. Urzędnik na lotnisku wbił mi pieczątkę do paszportu, że mogę przebywać w USA przez pół roku. Po 1,5 miesięcznym pobycie wyszłam za mąż za mojego narzeczonego - Amerykanina. Teraz przygotowuję pakiet dokumentów do Zielonej Karty. W związku z powyższym mam kilka pytań co do wypełnianych form:

I ? 130

1.pkt 2 . Czy mój adres zamieszkania to ma być adres w Polsce, czy w Stanach?

2.We wszystkich formularzach używam mojego nowego nazwiska, czy słusznie? Jak sądzicie?

3.Czy w pkt 15 nazwa obecnego pracodawcy, wpisać adres firmy w której pracowałam w Polsce, czy po prostu zostawić to miejsce puste. Faktycznie wzięłam w Polsce urlop bezpłatny, więc figuruję cały czas jako pracownik.

4.Czy adres do wysyłki wszystkich dokumentów expresem to:

USCIS

Attn: FBAS

131 South Deaborn -3 rd floor

Chicago IL 60603 ? 5517

5.Czy wysyłać zgodnie z instrukcją ? documentation that may evidence that the marriage is bona fides. Nie wiem, czy ta instrukca się zmieniła, bo nie pisaliście żeby wysyłać te dokumenty, czy po prostu zabrać wszelkie dokumenty dowodowe później na rozmowę?

I ? 485

1.Czy mój adres zamieszkania to ma być adres w Polsce, czy w Stanach?

2.Czy w części 2 mam zakreślić pkt a, czyli An immigrant petition giving me an available immigrant visa number that has been approved (Jeśli to zaznaczam, to oczywiście nie mogę dołączyć żadnej kopii approval notice, czy tak?

G 1145

Czy wypełnić I załączyć tę formę?

I 765

1. Czy w pkt. 16 mam wpisać c 9?

I 864

Mąż będzie moim jedynym sponsorem.

1.Czy w części 3, zaznaczam pkt 8 a potem zaznaczam Yes?

2.Nie pamiętam, kto, ale już ktoś miał na forum podobny problem, niestety nie udało mi sie odnaleźć odpowiedzi.

W części 5 w pkt 21, wpisuję 01 (czyli przenoszę liczbę osób sponsorowanych z części 3.

Później w pkt c, wpisuję 1, bo jestem żoną. Tylko jak się zliczy wszystkie pozycje ( bo yourself jest już automatycznie wpisane jako 1) to wychodzi 3, a tak naprawdę powinno być dwa , no bo ja i mąż.

Póżniej w pkt d wpisuję liczbę dzieci ( mąż ma dzieci z poprzedniego małżeństwa, płaci alimenty, dzieci są prawnie pod opieką matki, ale jak rozumiem, to nie ma znaczenia i wpisuję liczbę jego dzieci?

Czy na potwierdzenie dochodu z poprzedniego roku wystarczy forma 1040, 1040 V I W2 ? Czy dostarczać jakieś dokumenty potwierdzające dochód za rok biezacy, czy wystarczy wpisać sumę,jaką mąż zarobił w zeszłym roku ? bo faktycznie zarabia co miesiąc tyle samo co w zeszłym roku.

I 131

1. Co oznacza w pkt 3 Class of Admission?

2. Czy w pkt 6 wpisać adres z Polski?

3. Czy w części drugiej zaznaczam d?

Nie rozumiem za bardzo tej formy, czy w części drugiej ponownie wpisuję swoje dane, które przecież wpisałm w części pierwszej.

3.Czy w trzeciej części ? data wyjazdu, wpisać jakąś datę np. Za 2 lub trzy miesiace wyjazd, czy ma to duże znaczenie? Po prostu nie wiem, bo rozumiem, że ten dokument jest istotny, gdybym musiała wyjechać do Polski w razie pilnego zdarzenia, które mam nadzieję nie nastąpi.

4.Co należy wyjaśnić w pkt. 7? Czy wpisać jeden wyjazd czy więcej? Na wszelki wypadek.

To na razie tyle. Mam już skompletowane prawie wszystkie dokumenty. Chciałabym je wysłać pod koniec maja.

Wiem, że sporo tych pytań. Ale bardzo proszę o pomoc. Niestety nie stać nas na prawników i forum jest dla mnie podstawowym źródłem wiedzy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ? 130

1.pkt 2 . Czy mój adres zamieszkania to ma być adres w Polsce, czy w Stanach?

po pierwsze te forme wypelnia twoj maz czyli wszystkie pytania sa skierowane do niego a nie do ciebie ... adres w stanach jezeli mieszkasz w stanach teraz

2.We wszystkich formularzach używam mojego nowego nazwiska, czy słusznie? Jak sądzicie?

tak uzywasz swojego nowego nazwiska we wszystkich formularzach a tam gdzie pytaja o panienskie wpisujesz panienskie

3.Czy w pkt 15 nazwa obecnego pracodawcy, wpisać adres firmy w której pracowałam w Polsce, czy po prostu zostawić to miejsce puste. Faktycznie wzięłam w Polsce urlop bezpłatny, więc figuruję cały czas jako pracownik.

ja bym wpisala none poniewaz jest to coprawda dziwne ze masz meza w usa starasz sie o zielona karte a w polsce pracujesz...(tak to oficjalnie wyglada wiec po co ci zielona karta teoretycznie wystarczylaby ci turystyczna wiza)

4.Czy adres do wysyłki wszystkich dokumentów expresem to:

USCIS

Attn: FBAS

131 South Deaborn -3 rd floor

Chicago IL 60603 ? 5517

tak jest

5.Czy wysyłać zgodnie z instrukcją ? documentation that may evidence that the marriage is bona fides. Nie wiem, czy ta instrukca się zmieniła, bo nie pisaliście żeby wysyłać te dokumenty, czy po prostu zabrać wszelkie dokumenty dowodowe później na rozmowę?

dokumenty dowodowe przynosisz na rozmowe

I ? 485

1.Czy mój adres zamieszkania to ma być adres w Polsce, czy w Stanach?

adres w stanach jezeli mieszkasz w stanach teraz

2.Czy w części 2 mam zakreślić pkt a, czyli An immigrant petition giving me an available immigrant visa number that has been approved (Jeśli to zaznaczam, to oczywiście nie mogę dołączyć żadnej kopii approval notice, czy tak?

zaznaczasz punkt a

G 1145

Czy wypełnić I załączyć tę formę?

nie

I 765

1. Czy w pkt. 16 mam wpisać c 9?

tak jest

I 864

Mąż będzie moim jedynym sponsorem.

1.Czy w części 3, zaznaczam pkt 8 a potem zaznaczam Yes?

dokladnie

2.Nie pamiętam, kto, ale już ktoś miał na forum podobny problem, niestety nie udało mi sie odnaleźć odpowiedzi.

W części 5 w pkt 21, wpisuję 01 (czyli przenoszę liczbę osób sponsorowanych z części 3.

Później w pkt c, wpisuję 1, bo jestem żoną. Tylko jak się zliczy wszystkie pozycje ( bo yourself jest już automatycznie wpisane jako 1) to wychodzi 3, a tak naprawdę powinno być dwa , no bo ja i mąż.

tutaj wpisujesz w punkcie a 01 i punkt b jest jeden i to wszystko razem jest 02; punkt c nie obowiazuje bo te forme wypelnia twoj maz i sponsoruje ciebie jako zone i ty figurujesz w punkcie a gdyby on sponsorowal kogos innego to by musial uwzglednic ciebie w punckie c ale w tym przypadku obowiazuja tylko punkty a i b

Póżniej w pkt d wpisuję liczbę dzieci ( mąż ma dzieci z poprzedniego małżeństwa, płaci alimenty, dzieci są prawnie pod opieką matki, ale jak rozumiem, to nie ma znaczenia i wpisuję liczbę jego dzieci?

tutaj nie mam doswiadczenia ale wydaje mi sie ze wpisujesz liczbe dzieci bo maz na nie placi alimenty czyli wasze dochody sie uszczuplaja, sprawdz czy miescicie sie w progach ustalonych przez urzad (z dziecmi)

Czy na potwierdzenie dochodu z poprzedniego roku wystarczy forma 1040, 1040 V I W2 ? Czy dostarczać jakieś dokumenty potwierdzające dochód za rok biezacy, czy wystarczy wpisać sumę,jaką mąż zarobił w zeszłym roku ? bo faktycznie zarabia co miesiąc tyle samo co w zeszłym roku.

ja dla pewnosci dolaczylam zeznania podatkowe z irsu z w2 za poprzednie lata plus wpisalam w current income za rok poprzedni, w szczegollnosci ze tak naprawde jest dopiero maj a on nie zarobil jeszcze tyle ile jest wyznaczone przez urzad (prawdopodobnie) tylko dolacz jego regularne wplywy z tego roku od stycznia do maja plus ja bym napisala ladny list wyjasniajacy ze tyle i tyle zarobil przez ostatnie 3 lata dzis pracuje w tej i tej firmie i jego wplywy w 2010 roku od stycznia do maja wynosza...mozesz dolaczyc wyciag z konta o regularnych wplywach...zawsze wiecej papiewrkow to lepiej

I 131

1. Co oznacza w pkt 3 Class of Admission?

na jakiej wizie jestes...wpiszesz B2

2. Czy w pkt 6 wpisać adres z Polski?

stany

3. Czy w części drugiej zaznaczam d?

tak

Nie rozumiem za bardzo tej formy, czy w części drugiej ponownie wpisuję swoje dane, które przecież wpisałm w części pierwszej.

tak

3.Czy w trzeciej części ? data wyjazdu, wpisać jakąś datę np. Za 2 lub trzy miesice wyjazd, czy ma to duże znaczenie? Po prostu nie wiem, bo rozumiem, że ten dokument jest istotny, gdybym musiała wyjechać do Polski w razie pilnego zdarzeni, które mam nadzieję nie nastąpi.

wpisz konkretna date a pozniej dostaniesz pozwolenie na podrozowanie wazne na rok czasu i nie musisz go uzyc koniecznie w tych datach ktore podalas w formie - tylko wpisz rozsadny termin

4.Co należy wyjaśnić w pkt. 7? Czy wpisać jeden wyjazd czy więcej? Na wszelki wypadek.

widzisz ja napisalam ze chcialabym spedzic wielkanoc z rodzina plus 30 - ta rocznica slubu moich rodzicow ; ty wybierz jakos date gdzie cos waznego sie dzieje w twojej rodzinie i poprostu napisz ze chcialabys wziasc w tym udzial

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak przeglądam każdego dnia czas oczekiwań na forum i szczerze mówiąc narobiłam sobie dużo nadziei, że papiery przyjdą raz dwa a tu nic :)(

Przyleciałam na K1, pobraliśmy się, wysłałam papiery o AOS 18 marca, papiery zatwierdzone 30 marca, odciski 15 kwietnia i do teraz nic.. na stronie USCIS od 30 marca status nawet się nie zmienił, siedzę na Alasce od 2lutego (długo czekałam na akt ślubu, dlatego papiery złożyłam dopiero w marcu), sezon letni już się zaczął, dwie prace na mnie czekają (ale powoli wszyscy robią się nerwowi) i sama nie wiem..

Martwię się, że coś jest nie tak.. Czy jest jakaś możliwość sprawdzić czy wszystko jest ok? Wszyscy z Was mieli sprawę pozwolenia na pracę załatwioną szybciej.. ehh, na K1 czekałam dłużej niż inni, i teraz znowu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Wlasnie przymierzamy sie z mezem do skladania papierow po slubie i forum jest dla mnie niezastapionym przewodnikiem. Dziekuje wszystkim, ktorzy sie tu udzielaja i pomagaja innym.

Mam jedno pytanie. Aby udowodnic "bona fide marriage", do formularza I-130 mamy zamiar dolaczyc wspolny akt wynajmu mieszkania, rachunek za elektrycznosc, wydruk z banku pokazujacy wspolne konto, i wydruk od Verizon pokazujacy, ze mamy "family plan" na telefony komorkowe. Slub wzielismy zaledwie ponad miesiac temu, wiec nie mamy specjalnie innych "dowodow" na wspolne zycie. Zastanawiam sie, czy nalezy tez wyslac takie rzeczy jak :

- zdjecia slubne z rodzina

- zdjecia ze wspolnych wakacji razem przed slubem, bilety lotnicze z moich poprzednich wizyt w Stanach u niego w ciagu dwoch ostatnich lat

- billingi z telefomow pokazujace codzienne rozmowy miedzy nami, sms-y etc

- emaile, ktore do siebie wysylalismy (przed moim przyjazdem do Stanow jak i po, gdy juz mieszkalismy razem, typu "czy zrobiles zakupy" etc).

Nie wiem, czy lepiej od razu to skompletowac i wyslac razem z pakietem, czy tez tylko przyniesc na interview.

Z gory bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...