Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam troszeczke inne pytanie, w ktorym momencie ( procesie o GC) moge pojsc sobie zrobic stanowe prawo jazdy? dopiero co wyslalam dokumenty wiec pewnie mam troche czasu aby to zrobic he he he, no ale sie zastanwialam czy jest mozliwosc wyrobienia sobie prawka przed ukonczeniem calego procesu. wiem ze co stan to obyczaj i juz nie wspomne o pracownikach w w DMV :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

U mnie sie udalo na podstawie zatwierdzonej petycji I-485, wiec jak dostaniesz I-797 Notice of Action na ten dokument to smialo mozesz isc do DMV sprobowac, a jak sie nie uda przejedz sie po kilku DMV, bo kazdy ich pracownik moze inaczej zinterpretowac ten dokument.

W VA potrzebowalem: paszport, ssn, certyfikat malzenski, kopie lease i wlasnie to I-797, a prawko jest na 1 rok, bo na I-797 jest albo expiration date albo poprostu babka cos wyczytala o tym I-485- juz nie pamietam. Poza tym prawko mozesz zrobic takze na samej wizie, choc bedzie tylko wazne do wygasniecia wizy.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze na SSN bedziesz miala napis "valid only with DHS work authorization", a pozbyc sie go mozesz dopiero po uzyskaniu GC. Work authorization to sama pieczatka (choc ona tez juz prawa do pracy nie daja, bo zmienilo sie I9), badz EAD card. Niby to tylko napis, ale jak juz dostaneisz GC to lepiej wymienic karte, bo jednak czasami pracodawcy moga sie bac cie zatrudnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oczywiscie racje. Wczoraj popoludniu w koncu przyszla karta. I wczoraj tez rano w koncu wyslalam moje dokumenty o GC. Karta jest na moje stare nazwisko wiec tak bede musiala szybciutko ja wymienic po uzyskaniu GC. Ale brak SSN tez utrudnial zycie w kilku sprawach. Nigdy nie ma idealnego wyjscia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie moj maz probuje rozliczyc sie z podatku za 2009, poniewaz wzielismy slub we wrzesniu musi uwzglednic mnie w rozliczeniu, wymagany jest jednak moj SSN, wyslalismy wszystkie dokumenty do immigration(podajac moj SSN) i jestem juz po odciskach palcow. Ja mam SSN z w&t i moje pytanie jest czy maz moze uzyc mojego ssn w rozliczeniu? dziekuje za wszelkie odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...