Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnosnie skladania aplikacji AOS. Do Stanow wybieram sie 31 marca na wizie K1, natomiast slub planujemy 20 czerwca (czyli 81 dni po wjezdzie). Z tego wynika, ze zostaje nam tylko 9 dni na zlozenie wniosku AOS. Mam zamiar go przygotowac jeszcze przed slubem by nie tracic czasu.

Jezeli moja przyszla zona zmieni swoje nazwisko na polskie, to czy we wszystkich wnioskach powinienem podawac jej nowe nazwisko czy moze jeszcze panienskie? Pytam, gdyz te 9 dni moze byc niewystarczajace na zmiane jej danych we wszystkich urzedach np Social Security, DMV itp. Czy ma to wogole jakies znaczenie ? Dajcie prosze znac co o tym myslicie i jakie byly wasze doswiadczenia.

Dzieki wielkie za pomoc.

Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu przedluzylabym wlot o miesiac, zeby pozniej wyrobic sie z papierami. Czy wjazd musi byc koniecznie 31 marca? Czy slub juz macie zaplanowany bez mozliwosci zmiany na 20 czerwca?

Wszystko jest juz ustawione. Bilet kupiony. Slub zabookowany. Wiec czasu na zmiany nie ma.

Czy dobrze rozumiem, ze aplikacja AOS ma byc wyslana w przeciagu tych 90 dni od dnia wjazdu czy moze daty waznosci wizy (wiza wazna do 28 lipca)? Jak to jest dokladnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest juz ustawione. Bilet kupiony. Slub zabookowany. Wiec czasu na zmiany nie ma.

Czy dobrze rozumiem, ze aplikacja AOS ma byc wyslana w przeciagu tych 90 dni od dnia wjazdu czy moze daty waznosci wizy (wiza wazna do 28 lipca)? Jak to jest dokladnie?

masz 90 dni na slub i wyslanie papierow, slub musi byc w pezeciagu 90 dni, jak sie spoźnisz pare dni z wyslaniem to nic ci nie zrobią

żona nie musi nic zmieniać aby wysłać papiery, musicie mieć tylko marriage certificate,

sprawdź ile u was się czeka na taki papier

u city clerka zazwyczaj dają od razu ale u was się chyba konkretna impreza szykuje ;) a wtedy certifiacte przychodzi chyba pocztą

resztę papierów żona może wymieniać potem, ważne żeby w całej dokumentacji do USCIS po ślubie używać tego samego bo im się jeszcze coś namiesza a tego chyba nie chcemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ci bardzo KW!

Zgadza sie impreza szykuje sie gruba ;) Rodzina, znajomi ok 150 osob :)

Co do marriage certificate to bede musial podzwonic juz na miejscu, by dowiedziec sie jak dlugo sie czeka na ten dokument. Ale mam nadzieje, ze sie wyrobie. W ostatecznosci mam jeszcze kilka kontaktow :)

Dzieki wielkie za info i pozdrawiam serdecznie!

Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak 90 dni na wszystko. Jesli chodzi o marriage license to mi dali od reki, sprawdzono wszytskie dane, wydrukowali i po paru minutach bylo w naszych rekach. Podejrzewam ze podobnie jest w innych stanach.

albert_7sz pozdrawiam i wszystkiego dobrego na nowej drodze zycia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...