Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hej ;) mam pytanie odnośnie oryginałów aktów urodzenia, ślubu i zaświadczenia o niekaralności. Jeżeli oryginały wyślę do NVC to w momencie wizyty w ambasadzie nie będę mogła pokazać tych dokumentów tylko ewentualnie ich ksero. Czy w Warszawie oni wołają te wszystkie oryginały na spotkaniu czy mają juz wszystko u siebie? pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkch ponownie....

mam pare pytan ktore mnie nurtuja... jak wiadomo chcemy to wypelnic poprawnie...

a wiec

formularz I-130

punkcik 13 po prawej stronie az do 16

...Has your relative ever been in U.S?

czy to dotyczy mnie ? a wiec czy to pytanie do mojej zony pytajce o mnnie czy ja kiedykowiek byelm w US ? (obecnie jestem w US)

punkt 22

czy mam znalezc nabllizszy osrodek imigration obok mojego miejsca zamieskzania i tutaj wpisac ???

Formularz I 864

punkt 8 czy w wypadku gdy moj tesciwa jest (chyba tzw 2 joint spnsor ??? zona 1 ? tesciowa 2 ? ) czy mam zanaczyc tam ...NO... ?????

21 d) co wisujemy tam w tesciowej formularzu ??? ( zyje z zona i tesciowa pod jednym dachem ona jest studenka pracujaca part time .... ?????

24 :) jak juz wspomnialem mieszkam z tesciowa i zona od 1 dacheco tam wpisa ?? income nas troje ????, ja obecnie nie pracje...

jesli chodzi opart 7 pyt. 26,27,28 jest napisane optional... czyli tego i wypelniamy ???

Z gory dziekuje z podpowiedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formularz I-130

punkcik 13 po prawej stronie az do 16

...Has your relative ever been in U.S?

czy to dotyczy mnie ? a wiec czy to pytanie do mojej zony pytajce o mnnie czy ja kiedykowiek byelm w US ? (obecnie jestem w US)

w punkcie 13 wpisujesz YES (teraz jestes w USA )

punkt 14 sam wiesz jaki masz status...np wiza turystyczna VISITOR

wpisujesz numer z I94 ktore masz w paszporcie przy ostatnim wlocie i date przylotu, pozniej kiedy wygasnie I94

punkt 15 NONE

punkt 16 tylko ty to wiesz

punkt 22

czy mam znalezc nabllizszy osrodek imigration obok mojego miejsca zamieskzania i tutaj wpisac ???

ja wpisalam najblizszy urzad imigracyjny (w ktorym bedziesz mial odciski palcow i rozmowe), a obok wpisalam Warszawe

Your relative is in the United States and will apply for adjustment of status to that of a lawful permanent resident at the USCIS office in:...w poblizu twojego miejsca zamieszkania.....

your relative is not eligible for adjustment of status, he or she will apply for a

visa abroad at the American consular post in WARSAW,POLAND

Formularz I 864

punkt 8 czy w wypadku gdy moj tesciwa jest (chyba tzw 2 joint spnsor ??? zona 1 ? tesciowa 2 ? ) czy mam zanaczyc tam ...NO... ?????

twoja zona jest twoim sponsorem a tesciowa jest dodatkowym sponsorem (czyli joint sponsor) obie musza wypelnic I864

w formularzu twojej zony w punkcie 1 zaznaczasz A

w punkcie 8 krzyzyk przy Iam sponsoring......i krzyzyk przy YES

w formularzu tesciowej w punkcie 1 zaznaczysz D

w punkcie 8 krzyzyk przy Iam sponsoring......i krzyzyk przy YES

21 d) co wisujemy tam w tesciowej formularzu ??? ( zyje z zona i tesciowa pod jednym dachem ona jest studenka pracujaca part time .... ?????

w 21 d wpiszesz 1 w a , b jest 1 i tylko ty wiesz czy np tesciowa jest mezatka ile ma dzieci jaki jest jej status.....trzeba to uwzglednic

bez tej wiedzy nie jestesmy w stanie ci poradzic

24 :( jak juz wspomnialem mieszkam z tesciowa i zona od 1 dacheco tam wpisa ?? income nas troje ????, ja obecnie nie pracje...

w 24 a wpisujesz income twojej tesciowej jezeli zmiesci sie w wymaganiach urzedu co do przychodu na wasza sume hausholdu to 24 b nie musicie wypelniac...ale bez wiekszych info o hausehold nie da rady powiedziec

jesli chodzi opart 7 pyt. 26,27,28 jest napisane optional... czyli tego i wypelniamy ???

zalezy czy spelniacie wymagany prog do utrzymania ilosci haushold - prawdopodobnie nie bedziesz tego tesciowa wypelniala

tyle na razie jestem w stanie ci pomoc napisz wiecej szczegolow bo tylko ty wiesz ile osob mieszka pod waszym dachem czy tesciowa jest mezatka itp

ale pamietaj poczekaj na kilka podpowiedzi bo inna osoba moze podpowiedziec o wiele wiecej

powoddzenia

ale spolszczylam sobie household ...hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM, DZIEKUJE BARDZO ZA PODPOWIEDZ!!!

JEST NAS 3JKA.... ja zona i tesciowa(rozwodka)...

wszystkie papiery w 95 % wypelnione...

jest jeszcze jedna sprawa o ktorej nie wpomnialem... mialem (mam) 2 year rule . zajmowala sie tym moja pani adwokat jakies pol roku temu i poinformowala mnie iz jest on juz sciagniety... ostatnio otrzymalem te papieryi i wyglada to jak dopiero dokumenty ktory mialbym wyslac a nie jak gotowy dokument zaswiadczajacy iz 2 rule zostalo zdjete ?...a mianowicie

-pacet assembly chcecklist j1 visa waiver recomendation application... z kodem kreskowym i instrukcjami

-moj ds 3035

--suplementary applicant information ( 2 strony)

-oraz statment of reason ( powod zwiazek malzenski)

jak wyglada moja sytuacja ??? czy to sa rzeczywiscie dokumenty ktore dopiero mam gdzies wyslac ?

czy moge wysylac reszte dokumentow ? I-130 i I485 jednoczesnie ? czy moze najpierw jedno a pozniej drugie... ????????

licze na szybka odpowiedz... dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: Od 28 czerwca 2009 obywatele polscy nie są objęci wymogiem zamieszkiwania w kraju pochodzenia ze względu na zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę lub umiejętności. Dotyczy to również osób, których wiza J-1 została wydana przed 28 czerwca 2009 na podstawie formularza DS-2019 z zaznaczonym punktem „is subject to 212(e)”.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n....html#residency

wpisz tez 212 w szukaj na forum i sam zobaczysz jak jest z tym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...