Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

Gosiu, ale po co wyjezdzasz na turystycznej, aby wziac slub? Od tego jest K1. Czytalam, ze pozniej ludzie maja klopoty przy ubieganiu sie o Zielona Karte. Lepiej sobie to przemysl i jeszcze popytaj na forum tych, ktorzy wjechali na turystycznej i wzieli slub.

Badan na razie w Polsce nie zrobisz - bo musisz miec z pieczatka od lekarza wyznaczonego przez USCIS. Oni maja specjalne formularze, ktore wypelniaja i tylko od nich dokumentacja jest akceptowana.

Bedziesz miala badania na HIV, STDs, probe TB i ewentualne przeswietlenie pluc, brakujace szczepienia (dlatego zrob je juz teraz), ogolne badania, mierzenie, wazenie, itd.

Ale juz teraz pojdz do swojego lekarza w Polsce i porob szczepienia, zeby pozniej nie robic tego w Stanach za ogromne pieniadze. I przejdz sie po lekarzach, jak dentysta, itd., aby nie miec przykrej niespodzianki w stylu "plomba mi wyszla, a nie mam jeszcze ubezpieczenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Gosiu, ale po co wyjezdzasz na turystycznej, aby wziac slub? Od tego jest K1. Czytalam, ze pozniej ludzie maja klopoty przy ubieganiu sie o Zielona Karte. Lepiej sobie to przemysl i jeszcze popytaj na forum tych, ktorzy wjechali na turystycznej i wzieli slub.

Badan na razie w Polsce nie zrobisz - bo musisz miec z pieczatka od lekarza wyznaczonego przez USCIS. Oni maja specjalne formularze, ktore wypelniaja i tylko od nich dokumentacja jest akceptowana.

Bedziesz miala badania na HIV, STDs, probe TB i ewentualne przeswietlenie pluc, brakujace szczepienia (dlatego zrob je juz teraz), ogolne badania, mierzenie, wazenie, itd.

Ale juz teraz pojdz do swojego lekarza w Polsce i porob szczepienia, zeby pozniej nie robic tego w Stanach za ogromne pieniadze. I przejdz sie po lekarzach, jak dentysta, itd., aby nie miec przykrej niespodzianki w stylu "plomba mi wyszla, a nie mam jeszcze ubezpieczenia".

Bardzo dziekuje za odpowiedz, kazda informacja jest dla mnie bardzo istotna

Co do wizy turystycznej, to kurcze juz tak zadecydowalam, bo przerazilo mnie to cale zalatwianie i opowiesci ludzi którzy o ta wize sie starali, biurokracja i dlugoterminowa procedura, takze moze blednie, ale juz nie bardzo mam czas na odwrocenie tej sprawy, ma nadzieje ze przykrosci mnie jakies potezne nie spotkaja.

Chciałabym zapytać o te szczepienia, czy mogłabyś konkretnie powiedziec mi jakie szczepienia musze zrobic?, bardzo bylabym wdzieczna za kazda rade

gosiagosia13 te badania mozesz zrobic jesli masz rozmowe o k-1,wize na pobyt staly na terenie Polski,inaczej lekarz wyznaczony przez Amasade takich badan Ci nie zrobi .

tutaj masz 1 z wielu tematow ktore powinnas przeczytac:

http://www.usa.info.pl/board/Kompletne-Zag...ade-t12051.html

reszte znajdziesz w dziale emigracja.

dziekuje z odpowiedz jak widac jestem troche zielona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale juz teraz pojdz do swojego lekarza w Polsce i porob szczepienia, zeby pozniej nie robic tego w Stanach za ogromne pieniadze. I przejdz sie po lekarzach, jak dentysta, itd., aby nie miec przykrej niespodzianki w stylu "plomba mi wyszla, a nie mam jeszcze ubezpieczenia".

ja bym nie robila w polsce szczepien jak ona planuje wyjechac na turystycznej, bo jak wyjdzie na jaw to bedzie sie ostro z tego musiala tlumaczyc

na turystycznej to mozna spontanicznie sie hajtac

jak wyjdzie na lotnisku ze ma przy sobie akt urodzenia i karte szczepien to jej moga wcale nie wpusic

i wtedy dopiero sobie poczeka

wielkiego wesela tez nie radze planowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu, Kamildzianka ma rację, do zawarcia ślubu służy wiza K1. Wzięcie ślubu na wizie turystycznej nie jest przestępstwem, o ile ktoś nie planował ślubu przed przyjazdem. Jeśli planował, to popełnia 'visa fraud', który jest możliwy do udowodnienia - np. na odpisie aktu urodzenia widnieje data zaraz sprzed wyjazdu do USA albo daty szczepień (kto robi komplet szczepień przed wakacjami w USA? tylko ten, kto planuje zaoszczędzić na lekarzu po ślubie). Nie oceniam decyzji, bo ludzie mają różne sytuacje w życiu i czasem nie mogą czekać; zachęcam tylko do logicznego przemyślenia "strategii", tym bardziej że na interview o GC oboje będziecie musieli przysięgać, że niczego wcześniej nie planowaliście.

KW, chyba czytasz w moich myślach, albo ja w Twoich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dziewczyny, nie pomyslalam o tym.

Teraz pytanie do Gosi: po jakim czasie od wlotu chcecie sie pobrac i jakie macie plany? Wesele? Skromny spontaniczny slub cywilny? Czy ktos bedzie zaproszony? Co bedziesz mowic w ambasadzie, jak cie pan z okienka zapyta, do kogo jedziesz i po co?

Musisz sobie (i nam :]) odpowiedziec i ustalic strategie.

Dziewczyny maja racje - lepiej nie robic szczepien teraz. Ale skoro pytasz, to najpierw musialabys sie przejsc do swojego lekarza rodzinnego, zobaczyc karte szczepien, ktora jest w archiwum u pielegniarek i sprawdzic, co mialas, a czego nie, lub co bylo dawno. Potem musisz sobie swoja karte szczepien porownac z wymaganami na GC:

http://www.uscis.gov/files/form/I-693.pdf

to jest ten formularz, ktory moze byc wypelniony przez lekarza z USCIS. Na stronie 3 masz tabelke ze szczepieniami, ktore sa wymagane, ale nie wszystkie musisz miec. Zalezne jest to od twojego wieku, zdrowia, przeciwwskazaniach, itd.

Tutaj jest spis http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_1331.html

Tu jest tabelka stosowna do wieku i plci kobiet. Sprawdz, na co ewentualnie Cie jeszcze zaszczepia:

http://www.cdc.gov/mmwr/PDF/wk/mm5753-Immunization.pdf

Czy ja napisalam "plci kobiet"? :D Oj, Kamila, idz sie poloz, za duzo komputera na dzisiaj...

Edit: Aha, z tego korzystalam, aby sprawdzic, jakie szczepienie mnie bedzie dotyczyc - bardzo pomocne:

http://www.immihelp.com/greencard/vaccinat...quirements.html

Sly - czy moglbys zamiescic mojego posta, lub chociaz te linki jako sticky na forum emigracyjnym? Mysle, ze sie to przyda wiekszosci, a duzo jest tematow zakladanych wlasnie w sprawie szczepien. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wizy turystycznej, to kurcze juz tak zadecydowalam, bo przerazilo mnie to cale zalatwianie i opowiesci ludzi którzy o ta wize sie starali, biurokracja i dlugoterminowa procedura, takze moze blednie, ale juz nie bardzo mam czas na odwrocenie tej sprawy, ma nadzieje ze przykrosci mnie jakies potezne nie spotkaja.

Ja tez mialam opcje wziac slub na turystycznej, ale grzecznie wrocilam do Polski i zalatwilismy K1 wlasnie z tego samego powodu, o ktorym piszesz - balam sie krecenia, dlugoterminowej procedury i zagmatwania.Brac slub na wizie turystycznej z gory jestes podejrzana.Teraz dopiero cie czeka biurokracja Gosiu ;)Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko chyba zalezy od tego, gdzie sie docelowo zamierza mieszkac w USA, a co za tym idzie, skladac dokumenty do USCIS. Ja, oraz kilka moich znajomych, oraz z pewnoscia kilka osob z forum, bralo slub bedac w USA na wizie turystycznej. I zadnych problemow z tego powodu nie mialy. Oczywiscie i na K-1 i na B1/B2 problemy moga byc, jak to zawsze mowi Pani Karina - kazdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Ale jesli nie wyobrazacie sobie spedzenia ok. roku osobno (kazdy w swoim kraju), to slub na turystycznej jest dobrym wyjsciem. Tylko przy skladaniu dokumentow lepiej jest zachowac srodki ostroznosci i wszelkie dokumenty zalatwiac bedac juz tu na miejscu, w Stanach.

Co do badan, jak przy linkach, w formie (I-639), w instrukcji wyszczegolnione sa badania, ktore nalezy zrobic przy skladaniu adjustment of status (w placowkach akredytowanych przez USCIS - jest lista na stronie). Poza tym sporo tez zalezy od placowki, w ktorej je sie zalatwia.

W kazdym razie - powodzenia. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem juz po slubie i teraz niecierpliwie czekam na marriage license z Vegas (juz 3 tyg a za 2 tyg. musimy wyslac pakiecik).Wszystkie dokumenty juz wypelnione, zostal tylko lekarz. Mama przeslala mi z PL moja karte szczepien, wiec ja przetlumaczylam i mam zamiar wziac do lekarza, ale czy on mi to zaakceptuje, czy i tak bede musiala robic wszystkie szczepienia? Kolejne pytanie dotyczy I-130. Duzo pomogly mi posty akmy (wielkie dzieki kobitko!) Wypelnilam jeden dokument za mojego meza i gdzies w necie wyczytalam ze musze miec tez jeden wypelniony za siebie, czy to prawda?I tak dla pewnosci, jestem z Nowego Orleanu, czyli papiery wysylam do Texasu?

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiagosia13 mowisz ze przy K-1 jest biurokracja a przy legalizacji pobytu w USA jej nie ma ?Moze dobrze przeczytaj forum i zobaczysz sama jak kto jest.

I tutaj sie zgodze z dziewczynami ze to nalezy robic z glowa a nie potem dziwic sie ze urzednik Nam sprawe odklada lub tez wzywa na 2 rozmowe bo cos nie gra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...