Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz pytanie do Gosi: po jakim czasie od wlotu chcecie sie pobrac i jakie macie plany? Wesele? Skromny spontaniczny slub cywilny? Czy ktos bedzie zaproszony? Co bedziesz mowic w ambasadzie, jak cie pan z okienka zapyta, do kogo jedziesz i po co?

chcemy sie ozenic dosyc szybko, raczej bedzie to wygladalo na spontan mojego narzeczonego, gdyz bilet kupuje na 3 tygodnie, w okienku to jade odwiedzac znajomych podrozowac, whatever jest to juz moj 6 wyjazd do stanow, wiec nie sadze zebym miala z tym problemy, jak napisala jedna z moich przedmówczyni Kasia G nie chce spedzic roku osobno , a co do odpowiedzi na to ze np. na odpisie aktu urodzenia widnieje data zaraz sprzed wyjazdu do US to akurat odpis aktu urodzenia mam sprzed roku, tkaze nie jest on celowo brany do slubu.

troche zaklopotalam sie wszystkimi wypowiedziami, bo wczesniej kiedy mialam jeszcze czas myslec o zalatwianiu wizy narzeczenskiej, dostalam duzo informacji sprzecznych z Waszymi, ze to tylko niepotrzebne przeciaganie, biurokracja itd itp i kurcze teraz kiedy zmienilam zdanie nagle sie okazuje ze bylam w duzym bledzie, a sytuacje mam taka ze nie bede mogla poswiecic dlugiego czasu na zalatwianie tych wszystkich spraw siedziac w Polsce i kolko sie zamyka. widze ze faktycznie odpuszcze sobie te szczepienia, zeby nie bylo.

Mysle ze musze jeszcze poczytac , bo troche mnie to wszystko zaskoczylo, ale bardzo jestem Wam wdzieczna ze kazda rade

serdecznie pozdrawiam

gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Odpis aktu urodzenia jest wazny 3 miesiace.. teoretycznie. Choc chyba akurat tylko w Polsce, mojego nie zakwestionowali.

(A, i pardon my mistake, chodzilo mi o I-693..)

Gosiu, w kilku watkach dziewczyny radzily, zeby ze slubem sie nie spieszyc. To, ze bilet masz na 3 tygodnie, nie jest wazne (ja tez mialam na 3 tyg.). Wazne, zeby urzednik w USCIS nie odniosl wrazenia, ze to bylo planowane wczesniej. Spodziewaj sie pytania dlaczego tak szybko podjeliscie decyzje o slubie. U nas bylo co prawda podobnie, tzn. dosyc szybko po wjezdzie do USA wzielismy slub, i mialam potem bol glowy z tego powodu. Na szczescie w USCIS sie do tego nie przyczepili, ale jesli bedziesz tu mieszkac na polnocy, w okolicy np. Chicago czy Nowego Jorku, to mozecie miec z tego powodu problemy. Jesli przy wjezdzie wbija Ci wize na 6 m-cy, to moze poczekajcie z decyzja troche dluzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wnikliwie przeczytalam wszystkie wypowiedzi i niestety nie znalazlam odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie jestem w sytuacji jak wiekszosc tutaj czyli wyszlam za maz za obywatela USA na wizie turystycznej po miesiacu co sie okazalo i nie wiem czy jest to zgodne z prawna ze musze przebywac w Stanach 60 dni by zaczac zalatwiac wszytskie formalnosci czy to prawda??

Pytanie numer 2 to ile oczekuje sie na tymczasowe papiery gdyz chce wziac slub w Polsce w wakacje i nie wiem czy zdaza przyjsc a pytanie nr 3 brzmi czy w ogole moge na tych papierach wyleciec z kraju i wrocic czy wpuszcza mnie bez problemu?w koncu to tymczasowe papiery na podrozowanie. bede bardzo wdzieczna za wszelka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

Nie musisz przebywać 60dni aby zacząć załatwiać procedurę... kompletuj dokumenty i wysyłaj w myśl zasady: "Czym szybciej zaczniesz, Tym szybciej skończysz"

Ad.2

Jeśli chodzi ci o dokument na podróżowanie to jest to kwestia miesiąca, bodajże po biometrix przychodzi list; Jeśli chodzi ci o tymczasowa GC; Zalezy w jakim stanie i czy cała procedura przebiegnie prawidłowo, czy np. otrzymasz RFE (Request For Evidence) co oczywiście opóźni automatycznie sprawę o kilka miesięcy. Poniewaz nie byłas "Out od Status: to wraz z dokumentami o AOS możesz postarać się o dokument zezwalający na podróżowanie do czasu zakończenia procedury o AOS - niektórzy zamykają procedurę w 6miesiecy; inni ponad 1rok czasu - to jak już wspomniałem jest zależne od tego jak dobrze przygotujesz i skompletujesz dokumenty dla USCIS. Przy przekraczaniu granicy nie powinno być problemu, zwłaszcza jeśli będziesz podróżować ze swoja połówką (obywatelem USA) - mój kolega tak miał i nie było żadnych problemów; Urzędnik zapytał się tylko przy wlocie do USA jaki był cel podróży; Znajomy był razem z żoną i nie było żadnych problemów...

Ad.3

Teoretycznie nie powinno być problemu jeśli np. Nie przesiedziałaś wcześniej wizy i nie podlegasz pod ponowny zakaz wjazdu na teren USA przez 3 lub 10lat... Praktycznie w znanej mi sytuacji Kolega wleciał bez problemu wraz ze swoją żoną (obywatelką USA); Jednakże opowiadał, że ktoś inny był bez swojej "połówki" i urzędnik robił mu duże problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu, ja radziłabym Ci nie spieszyć się z wysyłaniem formularzy o AoS. Też wzięłam ślub na wizie turystycznej - 6 tygodni po przylocie do USA, ale dokumenty (za radą prawnika) wysłaliśmy dopiero pod koniec grudnia (3 m-ce po ślubie). Jeśli ktoś z wizą turystyczną bierze ślub szybko po przylocie, a zaraz po ślubie wysyła dokumenty o pozwolenie na pracę, podróżowanie (AP) i GC, to taki pośpiech może się urzędnikowi wydać dwa razy bardziej podejrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...