Skocz do zawartości

Rozliczenie Podatkowe W Polsce


olafasola

Rekomendowane odpowiedzi

To jak nie zamierzasz wracac a do tego bedziesz krotki okres czasu to czym sie przejmujesz..

Jedziesz jako turystka i tyle..

bedziesz w Polsce to zadzwon pod ten numer telefonu co masz podany na stronie i Ci powiedza co i jak jest podatkami i co by sie stalo jakbys wrocila na stale do Polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak to jest, teraz nie zamierzam wracać, kto wie co będzie w przyszłości, wolałabym mieć czyste konto.

lub chociaż świadomość, że mogą mnie ścignąć bo coś tam wiszę.

jadę do Polski, żeby skończyć studia. nawet jeśli podjęłabym pracę na czas pobytu, to i tak fiskus sam ściąga

co mu się należy. oprócz tego pewnie bym nie wyszła poza kwotę wolną od podatku, więc w roku 2009 zlożyłabym PITA

i jeszcze dostała zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wymelduj sie, a takrze zloz formularz nip-3 z adresem zagranicznym i brak interesow zyciowych w Polsce eliminuje cie z placenia daniny.

kubakj, masz stare informacje, znikąd nie trzeba się wymeldowywać i nie składa się żadnego formularza do skarbówki (pytałam o to dwóch radców podatkowych w Polsce). A podatki płaci się tam, gdzie jest nasze centrum interesów życiowych (Polska i USA mają umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania).

Ola, przeczytaj post gala w tym wątku:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=12006&hl=

I broń Boże nie wymeldowuj się z Polski, bo jak będziesz chciała za 20 lat wrócić, to nie zameldują Cię nigdzie bez aktualnego dowodu osobistego, a dowodu nie wydadzą bez zameldowania, i będziesz miała błędne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akma nie wiem czy wiesz ale osoby bezdomne maja dowody osobiste bez adresu ..Sam znalem taka osobe ktora miala taki wlasnie dowod .Do tego po 1 stycznia ma byc zmiana w meldunkach i wtedy zobaczymy jak kto bedzie .

http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.p...cja&id=1229

A co bedzie za 20 lat to kto wie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...