Skocz do zawartości

Wiza K1 Same Zmartwienia


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

JA SŁYSZALAM ŻE LEPIEJ JEST PRZECZEKAĆ, JAK JUZ ZACZĘLIŚCIE PRZYGODE Z K1 TO MOŻE WARTO WYTRZYMAĆ, JA TEŻ JESZCZE TYDZIEŃ TEMU MYŚLAŁAM ŻE TO POTRWA DŁUGO ALE PO 4 MIESIĄCACH CZEKANIA DOSTAŁAM JUZ PAPIERY Z AMBASADY . A POTEM TO JUŻ JEST Z GÓRKI. NIE BĘDZIE TAK ZLE...CZEKANIE PRZERAŻA ALE WYDAJE MI SIĘ ZE NIE MA CO KOMBINOWAĆ. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Mam takie pytanie. czy jest mozliwosc rozpoczecia procedury ubiegania sie o wize K1 jesli bylabym w tym samym czasie w usa na J1 ? wtedy wrocilabym po zakonczeniu programu wat do polski i nie musialabym z narzeczonym dluzej w rozlace czekac na wize K1. dodam ze zalezy mi aby po programie wrocic do Polski na obrone. Myslicie ze ma to sens ?dzieki za wszelkie informacje.

A to nie lepiej juz wziasc slub w USA na W&T

zlozyc papiery na CR1, wrocic do Polski na obrone

po obronie interview w Wawie, i zaraz po przylocie dstaniesz zielona karte

duzo szybciej i duzo taniej i mniej stresu

po powrocie do USA bedziesz od razu mogla isc do pracy i zalatwiac inne sprawy, a po K1 AOS moze trwac jeszce i z rok a w miedzyczasie sa rozne problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za dobre info:)czyli tak tez mozna ? wiec ile w Polsce moge czekac na powrot to usa? i jak takie interview w Wawie wyglada ?i czy moga byc jakies problemy z tego powodu ze wzielam slub na j1. ? i czy cos jeszcze powinnam wiedziec?pzdr dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec ile w Polsce moge czekac na powrot to usa?

to zalezy kiedy wezmiecie slub i wyslecie dokumenty,

w sumie jakies 9 miesiecy, ale pierwsze 4 to samo czekanie, wiec chyba mozesz byc jeszcze w USA

zagladaj tu od czasu do czasu: http://www.usa.info.pl/board/Czas-Oczekiwa...ons-t11969.html

i jak takie interview w Wawie wyglada ?

tak jak rozmowa o K1, niewiele sie rozni od wizyty po turystyczna, rozmowa z urzenikiem w okienku, moze poprosic o jakies zdjecia etc

i czy moga byc jakies problemy z tego powodu ze wzielam slub na j1. ?

nielegalny jest jedynie przyjazd na turystycznej/j1 z zamiarem zalegalizowania pobytu na miejscu

jesli zamierzesz wrocic do Polski to mozesz brac slub nawet nastepnego dnia po przylocie

nie wiem czy sa inne ograniczenia na j1

i czy cos jeszcze powinnam wiedziec?

poczytaj dwa posty na tym forum: wiza K1 czy slub w poslce oraz CR1 czy mial ktos spotkanie

tam sa wszystkie szczegoly,

a jak ci malo to przejzyj guides na www.visajourney.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

nie chcialem zakladac nowego watku, ale gnebi mnie kilka pytan. NOA2 otrzymalismy 9 marca i powoli zbieramy dokumenty potrzebne do interview i zastanawia mnie co inni wpisali w pkt 11 wniosku I-134. Na google znalazlem kilka wersji, ale chce sie upewnic tylko czy nie ma jakiejs standardowej formulki w tym przypadku. Drugie pytanie to czy moge starac sie juz teraz o dokumenty potrzebne na interview- mam na mysli pelen odpis aktu urodzenia i swiadectwo niekaralnosci. Co oprocz tego trzeba zdobyc, znalazlem strone o K1, gdzie wymieniono:

Po pierwsze: Ambasada prosi o odesłanie formularza Ds-230, którego nie ma w kopercie, znajomi napisali do ambasady i odpisano: "Osoby ubiegajłce sie o wizy narzeczeńskie nie musza wypełniać formularza DS230. Prosimy o odesłanie formularza WRW1, kiedy zgromadzi Pani juz wszystkie niezbędne dokumenty."

Po drugie: zebrać wymienione dokumenty:

* paszport - ważny jeszcze conajmniej 6 miesięcy

* akt urodzenia - będzie on również wielokrotnie potrzebny w USA, w ambasadzie można złożyć zwykła kopię przy okazaniu oryginału.

* świadectwo niekaralności - w kopercie załączony jest wniosek, wyniki przesyłane są bezpośrednio do ambasady. Zdarza się że można to załatwić samemu i przynieść na rozmowę.

* fotografie - dwie fotografie wizowe USA czyli na wprost

* gwarancje finansowe - czyli formularz afidavid of support wypełniony przez "narzeczonego - sponsora" w USA

* akta sądowe

* dokumenty z wojska

* pieniążki

Po trzecie: po zgromadzeniu powyższych dokumentów należy wypełnić i odesłać podpisany formularz WRW, czyli tę listę dokumentów jakie się posiada. Można odesłać faksem lub jako zalącznik mailem.

Paszport mam, fotografie to nie problem, gwarancje finansowe niedlugo otrzymam, ale nie bardzo wiem o co chodzi z aktami sadowymi, dokumentami z wojska i pieniedzmi:) Czy te informacje sa w ogole poprawne?

Przepraszam za ewentualne powtorzenie pytan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktow sadowych miec nie musisz - to dla tych, ktorzy byli karani.

Dokumenty z wojska - to dla mezczyzn.

Pieniadze - musisz miec w gotowce 131$ albo rownowartosc tej kwoty w zlotowkach po kursie ambasady.

Akt urodzenia musisz miec przetlumaczony. Zrob kopie i oddaj w ambasadzie kopie aktu urodzenia, to wtedy zatrzymasz oryginal. Bedzie ci on potrzebny do slubu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh dzieki wielkie za pomoc. Karany nie bylem, ale jestem "niestety" mezczyzna, wiec dokumenty z wojska wchodza jak najbadziej w gre. W wojsku nie bylem- studia mnie uratowaly, a teraz profesjonalizm w naszej armi, wiec nie powinno byc problemu. Orientujesz sie moze jakie dokumenty z wojska sa potrzebne? Ksiazeczke mam, ale od czasow zaczecia studiow nie bylem w WKU.

Hmmm dobrze wiedziec, ze pieniadze maja byc w gotowce, bo bym zrobil przelew, a co do kopii to mowisz o zwyklym ksero, czy musi byc od notariusza/tlumacza przysieglego?

Z gory dziekuje za pomoc

PS. Czy swiadectwo o niekaralnosci i akt urodzenia moge juz teraz zalatwiac, czy musze czekac na paczke z ambasady aby zaczac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...