Skocz do zawartości

Internship W La


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam taka sytuacje, ze znalazlem chetna firme na praktyki 2 miesiace w wakacje. I co teraz mam zrobic? Musze przez jakies biuro sie wybrac czy moge sam? I czy duzo to bedzie kosztowac?? I nie wiecie moze ile kosztowaloby mnie utrzymanie w los angeles przez 2 miesiace?

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na pewno musisz isc przez organizacje sponsorujaca, ktora musi Ci wydac dokument tzw DS-2019. inaczej sie nie da. Z tym dopiero mozesz isc do ambasady i ubiegac sie o wize J1.

Utrzymanie w LA...jak Ci sie uda znajdziesz pokoj do wynajecia za ok 600, ale problemem moze byc go wynajecie na tylko 2 miesiace. Wiele osob przyjezdza , mieszka w hostelu i bedac tu czegos szuka, zawsze latwiej.

Powodzenia,

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No $600 za miesiac to licz ze jak bedziesz mial szczescie. 700-750 to chleb powszedni. kolezanka kolegi mieszka gdzies i placi z miesiaca na miesiac. Napisz mi prywatna wiadomosc /nie na forum/ to ci podam namiary, musialbys sie sam dowiedzic czy maja cos wolnego. Znajomy wydawal mniej wiecej $150-200/mc na jedzenie ale bazowal na najtanszych produktach i zawsze przynosil swoj lunch do pracy.

koszty nie mam pojecia -musisz sie sam dowiedziec (albo bezposrednio u sponsora - choc nie wszyscy przyjmuja indywidualnych aplikantow, albo w biurze w Polsce-opcja self)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

czesc, ja mieszkam od paru miesiecy w L.A dokladnie w Santa Monica, proponuje ci strony http://losangeles.craigslist.org/ i http://www.roommates.com/ (ta druga moze byc platna). Jesli chodzi o jedzenie to najtanisze jest meksykanskie jedzenie (5-6$) a w subway za bardzo dluga kanapke zaplacisz 5$ (ja z mezem kupuje jedna na pol) sa tez sklepy gdzie wszystko jest za dolara, mozna tam kupic srodki czystosci, wode a w niektorych nawet jedzenie i to wcale nie najgorsze. Jest tez sklep food for less, gdzie jedzenie jest bardzo tanie ale zeby sie tam dostac potrzebowal bys pewnie samochod. Jesli chodzi o wynajem pokoju to na poczatku szukalismy wlasnie takiej formy zakwaterowania :) (w koncu wynajelismy 1 bedroom) i bylo kilka ogloszen gdzie mozna bylo wynajac na miesiac, dwa. Tym bardziej, ze sa to wakacje i studenci jada do domu, mozesz poszukac w okolicach uczelni powiino byc tam pare wolnych pokoi.

Pozdrawiam, Iza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj mieszkanie pod katem dojazdu do praktyk. Czy bedziesz mial auto, czy bedziesz polegal na komunikacji miejskiej? Na craigslist jest dzial HOUSING WANTED mozesz tam wpisac jakie mieszkanie szukasz, i do Ciebie beda pisac. Ale polecam jednak samemu odpowiadac na dodane ogloszenia. W LA wazny jest dobry dojazd, i miejsce zamieszkania. Niektore dzielnice sie tak roznia od siebie ze czasami warto zaplacic 700 niz 600. W ktorym miejscu miasta sie mieszcza Twoje praktyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...