Skocz do zawartości

Ślub W Ostatnim Etapie Przyznania Green Card?


Rekomendowane odpowiedzi

witam ! moze i typowe pytanie w tej kategorii ,ale od jakiegoś czasu poszukuje wyjscia ,albo odpowiedzi z tej sytuacji- Moja narzeczona na dniach ( czytaj miesiacach) otrzyma stały pobyt ,po kilku latach oczekiwania jako niezamezna corka obywatela usa ,a co ja jako narzeczony mam zrobić -? jeżeli w ostatniej chwili wezmiemy slub to ona straci swoja kategorie i kolejkę .? co jesli zaraz przed ostatnia wizytą u konsula po wszystkich badaniach ceregielach i oplatach wezmiemy slub w polsce jeszcze przed jej wyjazdem? czyżby petycja na mnie i czeeeeekanie ??? Ja mam promese na 9 lat jeszcze ,byłem niedawno u jej rodziców na trzy tygodnie -praktycznie mowiac droga otwarta ale tylko jako turysta .Duż pytań a nigdzie nie znalazlem podobnych opisów sytuacji (moze malo szukam ) Prosze o pomoc co z tym fantem zrobić ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja narzeczona nie moze wziasc slubu z Toba a potem wjechac na teren USA jako niezamezna.Musi wjechac z wiza na pobyt staly jako niezamezna.

Mozecie wziasc slub przed rozmowa,wyslac dokumenty o zmianie jej statusu i wtedy razem juz czekacie na wizy na pobyt staly lub tez Ona wjezdza na teren USA,bierzecie potem slub i potem czekasz w USA lub tez Polsce na GC po zlozeniu odpowiednich formularzy .Jesli w USA bys czekal to musisz przez caly okres pobytu utrzymac legalnosc pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/contact.html

I teraz masz kilka wyjsc,1 wyjscie musisz odrzucic tzn slub ze swoja narzeczona bez informowania urzedu o tym i wlot jej na teren USA jako wolna.

A reszte juz Ci napisalem..Teraz sie spytaj ile oczekuja takie osoby jak w Waszej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to zrobić by kolejka nie przepadła przy dopisywaniu mnie jako męża do petycji ktora jest złozona w marcu 2003 i juz niedlugo bedzie rozpatrywana jako dla niezamężnej osoby obywatela??

jesli bedziesz mezem, a twoja zona bedzie mezatka, to nie moze byc w kategorii "niezamezne dziecko obywatela". Nawet gdyby sie nie przyznala do tego, ze wziela slub to i tak pozniej to wyjdzie, bedzie sprawa w sadzie i odbiora jej green card, bo oszukala podczas interview.

Jesli sie pobierzecie to wtedy trzeba te petycje przeniesc i bedziecie razem na petycji (tzn. ty jako maz bedziesz do tej petycji dolaczony). Tyle, ze poczekacie extra okolo 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jesli sie pobierzecie to wtedy trzeba te petycje przeniesc i bedziecie razem na petycji (tzn. ty jako maz bedziesz do tej petycji dolaczony). Tyle, ze poczekacie extra okolo 2 lata.

-przepraszam a co taką opcją jak osoba dołaczajaca do petycji jako tzw" following-to-join" czy ktoś o tym słyszał???? może wtedy nie trzeba czekać ???

tu jest coś na ten temat http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...essing_ftj.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...