Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 2 głosy

Egzamin Na Obywatelstwo Po Nowemu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#1 dareknow0

dareknow0

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1249 postów

Napisano 15 luty 2009 - 03:02

Chcialem poruszyc temat egzaminu na obywatelstwo wedlug nowych zasad od niedawna obowiazujacych.Mieszkam w New York i interesuje mnie kto z forumowiczow w ostatnim okresie czasu zdawal egzamin.Jak dlugo teraz trwa caly proces od momentu zlozenia wniosku o naturalizacje do egzaminu.Jak to sie odbywa pokolei .Czy trudny jest sam egzamin ?.Czy znajomosc j.angielskiego musi byc perfekcyjna ? Podobno zadawanych jest 10 pytan z ktorych trzeba odpowiedziec poprawnie na 6 .Czy te pytania sie losuje ,czy urzednik je zadaje od siebie ? Czy pytania sa dawane pisemnie czy slownie?Pytam o to bo mam dobra pamiec (fotograficzna) natomiast moj angielski nie jest moja mocna strona.Jesli ktos jest "swiezo upieczonym Obywatelem" :) to prosze napiszcie szczegolowo jak to wszystko teraz wyglada.Pozdrawiam. :)

AdSense

AdSense
  • Advert

#2 Jim Beam

Jim Beam

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1040 postów

Napisano 15 luty 2009 - 07:17

Co do nowego egzaminu to prawdopodobnie niewiele osob go zdawalo, bo dotyczy on (obowiazkowo) N-400 zlozonych po 1 pazdziernika 2008, a czas oczekiwania od zlozenia N 400 do rozmowy to kila miesiecy ( W NY cos kolo roku, nie chce mi sie szukac linkow).
Czy egzamin jest trudny? nie. Radzilbym jednak cwiczyc angielski bo urzednik po prostu z toba rozmawia, nie powtarza po 3 razy, i to raczej jest forma sprawdzenia twojej znajomosci jezyka a nie napisanie poprawnie zdania: My name is John.
Ucz sie a dobrze bedzie, masz sporo czasu.
"You know what the trouble is, Brucey? We used to make shit in this country, build shit. Now we just put our hand in the next guy's pocket."
Frank Sobotka

#3 micko

micko
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 18 luty 2009 - 06:08

Czesc, Ja zdawalem jeszcze stary egzamin 2 pazdziernika jeszcze sie wyrobilem, jak wspomnialem egzamin byl stary, kobieta zadawala mi pytania doszla do 6 wszystkie poprawne przestala zadawac, sama sobie wybierala z glowy, no i oczywiscie byly zadawane slownie. Pytala tez o aplikacje zeby potwierdzic co napisalem, ogolnie musze powiedziec ze z opowiesci znajomych mialo byc duzo latwiej, jednak chyba trafilem na jakiegos przepisowca.

#4 KW

KW

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1064 postów

Napisano 23 luty 2009 - 02:46

Chcialem poruszyc temat egzaminu na obywatelstwo wedlug nowych zasad od niedawna obowiazujacych.Mieszkam w New York i interesuje mnie kto z forumowiczow w ostatnim okresie czasu zdawal egzamin.Jak dlugo teraz trwa caly proces od momentu zlozenia wniosku o naturalizacje do egzaminu.Jak to sie odbywa pokolei .Czy trudny jest sam egzamin ?.Czy znajomosc j.angielskiego musi byc perfekcyjna ? Podobno zadawanych jest 10 pytan z ktorych trzeba odpowiedziec poprawnie na 6 .Czy te pytania sie losuje ,czy urzednik je zadaje od siebie ? Czy pytania sa dawane pisemnie czy slownie?Pytam o to bo mam dobra pamiec (fotograficzna) natomiast moj angielski nie jest moja mocna strona.Jesli ktos jest "swiezo upieczonym Obywatelem" ;) to prosze napiszcie szczegolowo jak to wszystko teraz wyglada.Pozdrawiam. :)

Tu poczytasz o egzaminie i sa tam tez materialy do nauki
http://www.uscis.gov...0004718190aRCRD
Nowego jeszce pewnie nikt nie zdawal, jak ktos sie taki pojawi to ja sie tez chetnie dowiem jak to jest

Czas oczekiwanie w NY sie troche polepsza, po "podwyzce" bylo rok ale teraz jest juz kilka miesiecy,
kolezanka czekala 5 , jej rodzice 7

Krysia
Prosze dopiszcie sie do listy czasow oczekiwania
http://www.usa.info.pl/board/Czas-Oczekiwa...ons-t11969.html
bedzie nam latwiej!

Dzieki, Krysia
www.fiance.republika.pl

AdSense

AdSense
  • Advert

#5 Jim Beam

Jim Beam

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1040 postów

Napisano 23 luty 2009 - 05:04

Nowego jeszce pewnie nikt nie zdawal, jak ktos sie taki pojawi to ja sie tez chetnie dowiem jak to jest

Porownalem sobie materialy z nowego i starego egzaminu. Wlasciwie zakres materialu jest taki sam, przeformulowano tylko wiekszosci pytan i teraz jeszcze bardziej niz przedtem zrobil sie z tego test na znajomosc angielskiego. Kto mowi i przejrzal pytania to zda. Merytorycznie zmiany kosmetyczne, wciaz pytaja o kolory flagi i ilosc gwiazdek. KW powodzenia jezeli to przed toba.
"You know what the trouble is, Brucey? We used to make shit in this country, build shit. Now we just put our hand in the next guy's pocket."
Frank Sobotka

#6 dareknow0

dareknow0

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1249 postów

Napisano 26 luty 2009 - 03:16

Dzięki za odpowiedzi, może jeszcze ktos sie podzieli swoimi wrażeniami z egzaminu

#7 buli

buli
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 04:18

Moj Maz wlasnie zdal egzamin w N.Orleanie. Mial 4 pytania typu : What is the Bill of Righst?.. What are the first 10 amendments to the Constitution called?...Where is the White House located?....Who signs bills into law?...i jeszcze jakby dodatkowe pytanie: Czy byl Pan glosowac? Maz odpowiedzial, ze nie poniewaz wie, ze jest to przywilej tylko Obywateli...a na to Oficer stwierdzil: "bardzo dobra odpowiedz..zdal pan test- gratuluje" aha jeszcze musial napisac po angielsku : Waszyngton jest stolica USA. I tylko tyle...Aplikowal w lipcu 2007 ale czas sie wydluzyl poniewaz gdy przypadl termin egzaminu okazalo sie, ze jego odciski palcow juz stracily waznosc!/minelo rok i pare dni.A wiec w sumie 17 lipca 2007 aplikacja a egzamin 10.marca 2009.Ale juz po..huraaa

AdSense

AdSense
  • Advert

#8 Jim Beam

Jim Beam

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1040 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 23:05

...Aplikowal w lipcu 2007

Czyli zdawal wg. starych zasad, zalozyciel watku pyta o nowe.

Gratulacje dla meza.
Frank Sobotka

#9 karina

karina

Rezydent FORUM

• Administrator
  • 2931 postów

Napisano 19 marzec 2009 - 03:35

Z tego co ja widze to wedlug mnie - ale to opinia subiektywna - jest ciezej niz bylo wczesniej. Wiecej ludzi widze, ze wychodzi naprawde zaraz po wejsciu, wiele osob widac wyraznie, ze wychodzi zdenerwowanych.

Wiele osob odpada juz na aplikacji - oficer zadaje pytania jakby z 'zycia' - ludzie nie rozumieja co sie do nich mowi, a ze nie jest to pytanie typu "gdzie mieszkasz" to ludzie sie gubia..

Sporo osob odpada na pisaniu, zdania typu I have never been abroad badz Seems like he is confused przerosly wiele osob. Jesli zdanie jest prostsze to ludzie zwykle daja sobie rade.

Jesli mowimy o pytaniach z historii USA, geografii itd. to problem jest w zrozumieniu pytania. Jezeli pytanie jest zadane innymi slowami niz pytanie wyuczone wczesniej - jest duzy problem zeby pojac o co chodzi egzaminatorowi.

Wielu egzaminatorow nie liczy pytan - jak widza, ze na 3 pytania ktos nie odpowiedzial to albo od razu kaza przyjsc na nastepne interview albo - dla zasady - kaza jeszcze cos napisac i kaza przyjsc ponownie.

#10 wilu31

wilu31
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 22:00

Chcialbym odswiezyc temat. Chociaz pytanie mam troche z innego zakresu.

Pisalem do Kariny na PW ale wiem ze nie ja jeden wiec rozumie ze troche moze zajac az dostane odpowiedz dlatego sprobuje na ogolnym forum bo moze inni sie orienuja. Otoz moja mama mieszka w Nowym Jorku ( Brooklyn) i chce podchodzic do obywatelstwa w tym roku i chce zdawac w polskim jezyku ( 61 lat plus 17 lat zielona karta ). Czy ktos sie orientuje czy mozna gdzies dostac pytania i odpowiedzi egzaminacyjne w polskim jezyku i czy ktos zna jakies polskie agencje ktore prowadza jakies kursy przygotowawcze lub jakiegos polskiego adwokata ( rzetelnego ) ktory moglby poprowadzic mame przez caly ten proces. Mama wie ze to beda dodatkowe koszty ale on jest z tych wiecznie zestresowanych, dwa wazy podchodzila po angielsku i nie zdawala chociaz na kursach wszystkie odpowiedzi podawala bezblednie ale wiadomo ze co innego kurs a co innego rozmowa z urzednikiem.
Z gory dziekuje za odpowiedz.

#11 kubakj

kubakj

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1413 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 23:55

A wogole musi w tym wieku jeszcze jezyk zdawac? Ja juz zasad nie pamietam, ale cos tam bylo, ze niektorzy nie musza, zwlaszcza starsi i wieloletni staz GC.

#12 Jim Beam

Jim Beam

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1040 postów

Napisano 24 kwiecień 2009 - 00:18

Masz racje nie musi . Ze strony USCIS:

"If you are over 55 years old and have lived in the United States as a Permanent Resident for periods totaling at least 15 years, you do not have to take the English test. You do have to take the civics test in the language of your choice."

Niemniej jednak przedmowca nie pyta o angielski tylko o pytania z historii i struktury panstwa i rzadu. Nie wiem czy sa dostepne pytania po polsku, na pewno sa po hiszpansku, chinsku i wietnamsku (serio).
Moja rada - siadz i przetlumacz test dla mamy, w koncu to tylko 100 pytan.
Nie rozumiem tez do czego mialby jej by byc potrzebny adwokat w tym calym procesie?
Frank Sobotka

#13 wilu31

wilu31
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 24 kwiecień 2009 - 00:39

Adwokat nie musi byc, chodzi o kogos kto sie na tym zna, pomoze wypelnic aplikacje i bedziej jej towarzyszyl w czasie egzaminu. NIe wiem wlasnie jak to wyglada na egzaminie, czy urzednik zadaje pytania po angielsku i osoba w takim wieku i z dlugosci pobytu moze odpowiadac po polsku i tlumacz tlumaczy. JA mieszkam w Californii wiec nie bede mogl za bardzo sie w to zaangazowac, jedynie co to mozemy z siostra siasc i przetlumaczyc test ( siostra tez nie mieszka z mama ). Ale mysle ze napewno testy juz zostaly przetlumaczone i moga byc gdzies do nabycia albo sciagiecia. Moze ktos z forumowiczow zna jakies adresy urzedow ( po polsku ) w Nowym Jorku ktore pomagaja w takich sprawach. W przypadku mamy zadych powiklan :)

Pozdrawiam

#14 dareknow0

dareknow0

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1249 postów

Napisano 06 wrzesień 2009 - 04:33

Ponowie temat po kilku miesiącach .Może teraz znajdzie się ktoś kto zdawał egzamin po nowemu i zechce podzielić się swoimi wrażeniami.

#15 KW

KW

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1064 postów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 00:26

no jest 100 pytan, na odciskach moze dostaniesz ksiazke i CD pytaniami, z tego sie dobrze uczy
na stronie www.uscis.gov sa tez do wydrukoowania flashcards, takie kartki z pytaniem po jednej stronie i odpowiedzia po drugiej
pytania sa podobne do starych i chyba troche lepiej sprecyzowane
musisz odpowiedziedz na 6 z dziesieciu
ja mialam:
-state bordering Canada
-ocean on the east coast
-when do we need to register for selective service
-how many senators
-what year was the constitution written
-what is freedom of religion

czytanie i pisanie bylo latwizna, bardzo proste zdania
do napisania: "We pay taxes"
do przeczytania to pytanie o to kiedy placimy podatki
bedzie nam latwiej!

Dzieki, Krysia
www.fiance.republika.pl

#16 KW

KW

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1064 postów

Napisano 11 wrzesień 2009 - 18:50

tu:
http://www.uscis.gov...0004718190aRCRD

sa fajne testy na obywatelstwo online

na egzaminie niestety to nie bedzie test z odpowiednimi do wyboru
ale potrenowac mozna
bedzie nam latwiej!

Dzieki, Krysia
www.fiance.republika.pl

#17 mercer

mercer

Aktywny użytkownik

• Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 12 październik 2009 - 11:01

Na jakich zasadach można zdawac po polsku ? Pytam w imieniu moich rdziców. Ojciec (72 lata) ma GC od 10 lat a matka od 5 (65 lat).

#18 sly6

sly6

Rezydent FORUM

• Administrator
  • 25099 postów

Napisano 12 październik 2009 - 11:11

tutaj pisza o takim czyms:

http://www.polskiint...twoegzamin.html
"Pay it forward" zycie bedzie lepsze dla wszystkich :)
Jeżeli chcesz coś dostać musisz najpierw sam coś dać..

Uwaga ! Karina Pomaga dobrowolnie-wolontariat i kiedy ma wolny czas na forum-jesli nie mozesz doczekac sie odpowiedzi prosze sie przypomniec grzecznie na pw -cierpliwosc wskazana oraz kultura osobista.dziekuje
DS 160 krok po kroku

dv-2014 pytania i odpowiedzi

#19 mercer

mercer

Aktywny użytkownik

• Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 12 październik 2009 - 12:57

dzieki, pocztam

#20 nocturne1973

nocturne1973
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 październik 2009 - 17:18

Witam :)
Mam male pytanko do osob, ktore juz przez to przechodzily, a mianowicie, czy Wy tez, zaraz po tym egzaminie mieliscie interview, podobne do tego, gdy ubiega sie o GC? Bo moja znajoma miala... Czy powinnam sie juz psychicznie nastawiac na takie interview? ;)
Pozdrawiam ;)

#21 KW

KW

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1064 postów

Napisano 24 październik 2009 - 17:36

egzamin i interview sa razem :)
czyli jedna i ta sama osoba bedzie ci zadawac pytania i sprawdzac twoj wniosek i dokumenty a na koniec prawdopodobnie podejmie decyzje

jesli masz GC przez malzenstwo to moga sie pytac o wszystko od poczatku, albo o brakujace wspolne dokumenty za niektore lata
no ale idziesz sama
bedzie nam latwiej!

Dzieki, Krysia
www.fiance.republika.pl

#22 nocturne1973

nocturne1973
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 październik 2009 - 18:23

Dziekuje bardzo, pozdrawiam :)

#23 mke

mke
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 15:25

Ja mam pytanie odnosnie egzaminu w Nowym Jorku. Zona miala taki ponad tydzien temu, sama czesc z pytaniami poszla ok, jedank nie zrobila kopii dokumentow i miala niemilego urzednika ktory sie troche czepial prac(chcial zeby je wymieniala). Czy w Nowym Jorku zaraz po egzaminie podaja informacje o zaprzysiezeniu i o tym ze jest juz sie obywatelem czy trzeba czekac na decyzje pisemna 120 dni, tak jak to jej powiedzial urzednik? Na pytanie co to bedzie za dycyzja uslyszala odpowiedz ze nie wiem, moze zaproszenie na zaprzysiezenie moze jakie dodatkowe pytania. Dziwne to bardzo.

#24 sly6

sly6

Rezydent FORUM

• Administrator
  • 25099 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 15:33

a czemu dziwne?widac ze bardziej sie teraz przygladaja takim osobom lub tez Twoja zona trafila na osobe ktora cos chciala wiedziec wiecej ...

Uwaga ! Karina Pomaga dobrowolnie-wolontariat i kiedy ma wolny czas na forum-jesli nie mozesz doczekac sie odpowiedzi prosze sie przypomniec grzecznie na pw -cierpliwosc wskazana oraz kultura osobista.dziekuje
DS 160 krok po kroku

#25 dareknow0

dareknow0

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1249 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 17:27

Zdawałem w zeszłym roku egzamin w NY na Long Island.Odrazu w trakcie egzaminu urzędnik wręczył mi pisemną decyzję "Gratulacje.." i kazał poczekać piętro nizej na informację o przysiędze.Po około 30 minutach otrzymałem zaproszenie na przysięgę która się odbyła za 7 dni. Również uważam ,że to dziwne iż urzędnik nie poinformował odrazu o swojej decyzji.Tak czy inaczej powinien wręczyć druczek o którym wspomniałem na początku.Tam w tym druczku zakreśla swoją decyzję. Jeżeli zakreśli przy rubryce "Gratulacje " to wiadomo o co chodzi.Ale są tam również inne rubryki ,że np.brak dokumentów lub egzamin zdany tylko z historii a pisanie i czytanie nie zaliczone itp.Lub też podana przyczyna nie zaliczenia.

#26 KW

KW

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1064 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 04:36

Ja mam pytanie odnosnie egzaminu w Nowym Jorku. Zona miala taki ponad tydzien temu, sama czesc z pytaniami poszla ok, jedank nie zrobila kopii dokumentow i miala niemilego urzednika ktory sie troche czepial prac(chcial zeby je wymieniala). Czy w Nowym Jorku zaraz po egzaminie podaja informacje o zaprzysiezeniu i o tym ze jest juz sie obywatelem czy trzeba czekac na decyzje pisemna 120 dni, tak jak to jej powiedzial urzednik? Na pytanie co to bedzie za dycyzja uslyszala odpowiedz ze nie wiem, moze zaproszenie na zaprzysiezenie moze jakie dodatkowe pytania. Dziwne to bardzo.

jak wszedzie indziej - jak maja watpliwosci to nie podejma decyzji

mi sie babka czepiala w NYC wspolnego wyciagu z banku za rok 2006, egzamin byl w 2009 i mialam wszystkie pozostale lata ;)
zdarza sie to czasami
ja dostalam decyzje po moze 2-3 tygodniach, przysiege mialam po 5,

mozliwe ze przysla wam list z prosba o doslanie jakichs dokumentow, albo zaprosza na kolejne
nic nie poradzisz tylko czekac

powodzenia
Krysia
bedzie nam latwiej!

Dzieki, Krysia
www.fiance.republika.pl

#27 Bea1

Bea1
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 20 luty 2011 - 02:43

Adwokat nie musi byc, chodzi o kogos kto sie na tym zna, pomoze wypelnic aplikacje i bedziej jej towarzyszyl w czasie egzaminu. NIe wiem wlasnie jak to wyglada na egzaminie, czy urzednik zadaje pytania po angielsku i osoba w takim wieku i z dlugosci pobytu moze odpowiadac po polsku i tlumacz tlumaczy. JA mieszkam w Californii wiec nie bede mogl za bardzo sie w to zaangazowac, jedynie co to mozemy z siostra siasc i przetlumaczyc test ( siostra tez nie mieszka z mama ). Ale mysle ze napewno testy juz zostaly przetlumaczone i moga byc gdzies do nabycia albo sciagiecia. Moze ktos z forumowiczow zna jakies adresy urzedow ( po polsku ) w Nowym Jorku ktore pomagaja w takich sprawach. W przypadku mamy zadych powiklan :)

Pozdrawiam

Jestem pewna, ze Twoja Mama juz zdala egzamin:), ale dodam link testu na obywatelstwo z tlumaczeniem polskim:)..moze komus sie przyda?;)..ja wlasnie sie przygotowuje do egzaminu w /MA/ zdawal ktos moze?;)..i musze przyznac, ze bardzo sie boje:).
http://www.polskiint...telstwopio.html
Specjalne pozdrowienia dla Kariny, ktora bardzo mi pomogla w trudnych chwilach...dziekuje jestes Najlepsza przez wielkie N:).

#28 dareknow0

dareknow0

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1249 postów

Napisano 20 luty 2011 - 06:24

Bea1 - link który podałaś jest z pytaniami ze starego testu i jest NIEAKTUALNY . Polecam uczyć się na tej stronie : http://www.uscis.gov...0004718190aRCRD

#29 Bea1

Bea1
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 20 luty 2011 - 12:51

Bea1 - link który podałaś jest z pytaniami ze starego testu i jest NIEAKTUALNY . Polecam uczyć się na tej stronie : http://www.uscis.gov...0004718190aRCRD

Bardzo dziekuje, pozdrawiam serdecznie.

#30 radosc

radosc
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 21 luty 2011 - 22:08

zdawalem ostatnio z chicago,
zero problemow
przy wywolaniu kilka pytan w stylu : jaka pogoda, czym przyjechales itd cos zeby zaczac konwersacje
pozniej 10 pytan z histori i konstytucji ktore musza zadac, odpowiedzi znasz bo dostajesz wczesniej materialy do nauki
a pozniej kilka pytan z aplikacji i to jest to na co trzeba zwrocic uwage, musisz wiedziec co wpisaujesz bo jak co innego tam a co innego ty mowisz to sie zaczyna problem, czasem pytaja o wizyty w polsce czy ogolnie za granica, czasem o zone/meza roznie,
trwalo to moze z 15min, przysiega na 2-gi dzien i tyle
jesli ktos ma proste papiery, zero jakiegos skomplikowanego sponorowania nie wiadomo co nie robia problemow
powodzenia

#31 sly6

sly6

Rezydent FORUM

• Administrator
  • 25099 postów

Napisano 22 luty 2011 - 07:19

jesli ktos ma proste papiery, zero jakiegos skomplikowanego sponorowania nie wiadomo co nie robia problemow

radosc z tym sie zgodze :) jesli...

DS 160 krok po kroku

#32 bb carmel

bb carmel
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 02:20

Zdawalam dzisiaj (3/8/11) egzamin na Manhattanie.Co moge poradzic, to zeby osoby ktore beda ubiegac sie o obywatelstwo na podstawie malzenstwa byly przygotowane tak,ja na rozmowe o zielona karte!ja zdawalam wlasnie na podstawie malzenstwa i nie bylam jakos specjalnie przygotowana jesli chodzi o papiery, tzn mialam jakies tam listy z banku, ubezpieczenie itp, ale to bylo za malo....trafila mi sie bardzo mila pani (niejaka p.Smith) i powiedziala od razu ze mam za malo dowodow, ze jestesmy malzenstwem,ale przepytala mnie, egzamin jak normalnie, wszystkko poszlo super i na koniec powiedziala,ze albo bedzie musiala mnie odeslac i bede musiala przyjechac jeszcze raz z dodatkowymi papierami (i juz nie bedzie pytac) albo da mi czas dzisiaj do 3:30, jesli wroce z czyms to mnie przepusci.....ludzie w zyciu takiego motora nie mialam, wypadalam z tego budynku i dawaj po Manhattanie, nie bardzo wiedzialam czego szukac.....dalam jej juz tax-y, list z banku,umowe kupna domu,karty z ubezpieczenia zdrowotnego, z ubezpiecznia na samochod/motor....co jeszcze moge wymyslec? wpadl mi w oko napis at&t, pobieglam do nich zeby dali mi jakies zaswiadczenie ze mamy z mezem wspolny rachunek od nich, nie chcieli dac bez obecnosci meza, wiec buch za telefon,dzwonie do meza, ten w pracy na Bronx-ie, musial dzwonic do centrali at&t zeby dac mi upowaznienie zebym mogla wybrac ostatni rachunek!!obiegalam sie, ale zdazylam!donioslam ten papierek i dostalam karteczke "congratulation" i teraz mam czekac na list z data przysiegi.uffffff
jeszcze pytala, czy moj maz przyjechal dzisiaj ze mna...
o co chodzi w wyrazeniu "pledge of allegiance", dlaczego cche zostac obywatelka, czy razie wojny jestem gotowa nosic przy sobie bron i jej uzywac? i dlaczego?i czy jestem gotowa poswiecic lojalnosc wobec polski jesli zajdzie potrzeba....

a z "normalnych" pytan to mialam:
name one branch or part of the government
what did the declaration of independence do?
for how many years we select senators
if the prresident and vice president can no longer serve, who becomes president?
what does the president cabinet do?
how many justices are on the supreme court

tylko te 6, wiecej nie pytala

mialam napisac "columbus day is in october"
i przeczytac bardzo podobne zdanie, tez o columbus day, z tego wszystkkiego nie pamietam dokladnie, ale moze nawet to zdanie bylo takie samo...
przepraszam za male litery

no i jeszcze pytala to wszystko z apllikacji,czy mam problem z alkoholem,narkotyki,czy pomagalam komus dostac sie do usa nielegalnie,czy kiedykolwiek mowilam komus ze jestem obywatelem, czy glosowwalam, czy wspieram konstytucje usa...

#33 pelasia

pelasia

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 971 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 02:29

wielkie gratulacje!!!!!!
dzieki za dokladne opisanie twojego egzaminu. przyda sie wielu osobom. oh mnie to bedzie czekac za 2 lata ;)

#34 Jim Beam

Jim Beam

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1040 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 03:17

Gratulacje.
Frank Sobotka

#35 sly6

sly6

Rezydent FORUM

• Administrator
  • 25099 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 07:27

moze to sie komus tez przyda

http://www.usa.info....o...c=13758&hl=

DS 160 krok po kroku

#36 bb carmel

bb carmel
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 23:56

Dziekuje ;)

ogolnie nie jest ciezko, nie robia problemow , tak jak juz ktos pisal, jesli nie ma sie nic "kombinowanego" , to spoko, poprostu pytaja o proste rzeczy, i oby nie sklamac na czyms, bo np wracala kilka razy do tego samego pytania "ile razy bylas mezatka"? i "czy macie dzieci"? chyba ze 3 razy pytala o to samo.....
a jeszcze taka rzecz- ja przyjechalam do Stanow 9 lat temu na wizie jednorazowego przekroczenia granicy, i pisalo ze przyjezdzam w celu odwiedzin wujka. i wyobrazcie sobie, ze na tym egzaminie ona pytala mnie o tego wujka!dobrze, ze faktyczni mam tu wujka, wiec nie palnelam nic glupiego!wiec poprostu trzeba sluchac dokladnie o co pyta i nie klamac, oni maja cala teczke z przeszloscia imigracyjna na biurku!

dam znac jak juz przyjdzie mi termin przsiegi-moze kogos to zainteresuje- ja tuz przed egzaminem przeczesalam caly internet w poszukiwaniu takich wlasnie info, dlatego tez chcialam sie podzielic z tymi ktorzy czekaja na egzamin.pa

#37 dareknow0

dareknow0

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1249 postów

Napisano 10 marzec 2011 - 00:25

Ja w ubiegłym roku robiłem obywatelstwo i przysięgę miałem dokładnie po 7 dniach od interview.
Masz rację -nie wolno kłamać bo zamiast obywatelstwa można stracic GC i zostać deportowanym.
Teczka o której piszesz to jest teczka "A" z numerem tym który znajduje się na GC. W niej są wszystkie dokumenty imigranta.Również te które składamy w momencie ubiegania się o GC.
Urzędnik zadaje pytania nie po to aby coś nowego się dowiedzieć ale po to aby sprawdzić czy przypadkiem nie kłamiesz.
W moim przypadku interview było prostrze i ograniczyło się jedynie do pytań z historii ,napisania jednego zdania i przeczytania jednego.Tylko u mnie nie miał co sprawdzać bo GC dostałem z loterii a więc jakiekolwiek mataczenie nie wchodziło w grę.

#38 gocharynka

gocharynka

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 10 marzec 2011 - 00:43

No wlasnie mnie tez czeka za pare tygodni egzamin na obywatelstwo po slubie z obywatelem i tak sie zastanawiam czy mam meza brac ze soba na egzamin?
Wiem, ze ze mna nie wejdzie ale zawsze moze byc "pod reka:

#39 dareknow0

dareknow0

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1249 postów

Napisano 10 marzec 2011 - 00:58

Najważniejsze zabrać wszystkie potrzebne dokumenty nawet jak się nie przydadzą to unikniesz stresu i ewentualnego powtórnego interview.
Pewnie interview po ślubie z obywatelem może się nieco różnić ale nie wiem,może być więcej pytań bo wiesz zaczną węszyć .U mnie sytuacja była prosta i klarowna.

#40 bb carmel

bb carmel
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 10 marzec 2011 - 02:32

no ja wlasnie mialam na podstawie malzenstwa z obywatelem.Dlatego dobrze radze-duuuuzo papierow....
i nie chodzi o to, zeby zabrac wykazy kont z kazdego miesiaca....chciala, zebym jej dala cos, co swaiadczy o naszym malzenstwie przez ostatnie 3 lata (czyli od roku kiedy dostalam GC)
mialam ze soba : ubezpieczenia zdrowotne (stare karty HIP na jednej moje imie i nazwisko, na drugiej meza, ale ten sam numer), ubezpieczenie na samocho, ubezpieczenie na motor, umowa kupna domu,wyciagi z 2 bankow, nawt stare umowy wynajmu mieszkania- rent lease mialam jedna tylko z 2008 roku....
i ona potrzebowala dokumentow z PRZYNAJMNIEJ 4 roznych kategorii, czyli nie moga byc wyciagi z 3 bankow bo to sie bedzie liczylo jako 1....musza to byc rozne papiery, np bank, ubezpieczenie, rachunek za telefon,rachunek za prad....no i tax-y to oczywiste.....
dlatego jesli macie rachuni tylko na jedno z was llepiej to pozmieniac zeby bylo na dwoje.....
przynajmniej w moim przypadku tak to wygladalo....ja niestety musialam pobiegac troszke po manhattanie zeby doniesc jej cos, bo nie wiedzialam ze bedzie mi az tyle potrzeba, nikt mnie nie uswiadomil, a myslalam ze rozmowa o green card a o obywatelstwo to dwie rozne sprawy...
na szczescie trafila mi sie fajna babka, zgodzila sie zeby doniesc jej cos tego samego dnia, dzieki czemu uniknelam kolejnej wizyty.

i pytala mnie,czy maz jest dzisiaj ze mna,odpowiedzialam, ze nie, ze jest w pracy i nic nie powiedziala, przeszla dalej, wiec nie wiem...jesli czujesz sie nie zbyt pewnie to mozesz zabrac meza...
takze ogolnie najwiecej pytala wlasnie o malzenstwo i na to trzeba sie przygotowac-no chyba ze tylko mi tak sie trafilo

a i jeszcze: radze zabrac nie tylko oryginalne dokumenty ale i kopie wszystiego co sie ma, bo pyta od razu:masz to czy tamto, poprosze kopie....ja mialam wiec uniknelam tlumaczenia sie ze nie mam, i ona nie ,musiala latac i kserowac.....

ale ogolnie sam egzamin, tzn pytania te z ksiazki to luz, wogole cala atmosfera raczej luzna, rozmawiala ze mna bardzo przyjaznie przez co mniej sie denerwowalam

#41 sly6

sly6

Rezydent FORUM

• Administrator
  • 25099 postów

Napisano 10 marzec 2011 - 07:55

to samo napisala Krysia w swoim poscie w ktorym podalem link wyzej juz w sprawie papierow

DS 160 krok po kroku

#42 bb carmel

bb carmel
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 27 marzec 2011 - 16:44

dostalam list-przysiege mam 15 kwietnia :) (egzamin byl 3/8)

2 maja chce leciec do polski, bede musiala wyrobic paszport w 2 tygodnie...:/

#43 dareknow0

dareknow0

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1249 postów

Napisano 27 marzec 2011 - 16:52

W ubiegłym roku paszport przyszedł do mnie pocztą dokładnie w dwa tygodnie po złożeniu dokumentów na poczcie.Proponuję Ci złożyć wniosek ekspresowy po paszport.Zapłacisz trochę więcej ale paszport dostaniesz szybciej.Informacje uzyskasz na poczcie.
Bardzo długo czekasz na przysięgę. Ja miałem po 7 dniach od interview.

#44 bb carmel

bb carmel
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 27 marzec 2011 - 20:13

szczerze mowiac to juz sie troche denerwowalam ze cos dlugo na ta przysiege czekam...
z tego co slyszalam,to biuro w nyc slynie z takich terminow. moja znajoma zlozyla aplikacje o obywatelstwo wczesniej niz ja (ja w listopadzie)miala juz odciski, ale egzaminu jeszcze nie! wiec roznie to bywa..

czytalam o paszportach i z tego co wyczytalam, po taki "rush passport" trzeba skladac aplikacje w agencjach paszportowych-wczesniej trzeba zrobic apt.mial juz ktos tak?
ze mozna wyrobic b.szybko, nawet w jeden dzien...mi zalezy zeby zrobic w tydzien.....
czy ktos skladal o taki eksperesowy paszport?gdzie ?

przepraszam ze OT, nie wiem gdzie moge znalezc taki temat na tym forum?

#45 dareknow0

dareknow0

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 1249 postów

Napisano 27 marzec 2011 - 23:16

Znajomy wyrabiał paszport w jeden dzień .Płacił chyba $100 ekstra. Musisz dowiedzieć się osobiście pod tym adresem : 376 Hudson Street ,New York ,NY 10014.
Trzeba zabrać ze sobą bilet na samolot aby udowodnić ,ze wylatujesz w określonym dniu.

http://www.passports...sportagency.asp

http://www.us-passpo...k-passport.html

#46 bb carmel

bb carmel
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 28 marzec 2011 - 00:01

ok dzieki
zadzwonie do nich wczesniej,moze trzeba sie umowic.....

#47 bigguy

bigguy

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 505 postów

Napisano 02 kwiecień 2011 - 13:30

no i kosci zostaly rzucone ..... juz sciagnalem aplikacje o obywatelstwo i najwyzszy czas sie zabrac za wypelnianie i kompletowanie wszystkich dokumentow ...... i nie wierze w to ze musze zaplacic prawie 700 dolcow za to ....... co za kradziez w bialy dzien !

#48 gal

gal

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 2779 postów

Napisano 03 kwiecień 2011 - 16:19

Znajomy wyrabiał paszport w jeden dzień .Płacił chyba $100 ekstra. Musisz dowiedzieć się osobiście pod tym adresem : 376 Hudson Street ,New York ,NY 10014.
Trzeba zabrać ze sobą bilet na samolot aby udowodnić ,ze wylatujesz w określonym dniu.

http://www.passports...sportagency.asp

http://www.us-passpo...k-passport.html

You may request the Department of State's Expedited Passport Processing Service for an additional $60

wiecej
http://www.usps.com/...ort/welcome.htm

#49 bb carmel

bb carmel
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 04 kwiecień 2011 - 01:48

dziekuje
juz przegladalam info na ten temat, z tego co wyczytalam to da sie zrobic, nawet nie koniecznie musze miec w 1 dzien, mozna tez taki w 7-10 dni, troche taniej wtedy
jak bede miec 2 tygodnie czasu
zadzwonie do nich w srode np i umowie sie na piatej jak sie da, zeby zaraz po przysiedze do nich pojechac

AdSense

AdSense
  • Advert

#50 gocharynka

gocharynka

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 23:29

No moze troche panikuje, ale we wtorek mam egzamin na obywatelstwo a wlasnie przed chwila przeczytalam na Wyborcza Biz, ze jak Republikanie nie dogadaja sie z Demokratami a propo budzetu na 2011r to zgdonie z ustawa z 1870r od soboty przestaja pracowac urzedy federalne.
Czy to oznacza, ze moj egamin moze byc odwolany? Czy ja poprostu zaczynam juz pomalu panikowac:) :) ?
ponizej info do artykuly

http://wyborcza.biz/..._w_sobote_.html

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych