Skocz do zawartości

Egzamin Na Obywatelstwo Po Nowemu


dareknow0

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Masz racje nie musi . Ze strony USCIS:

"If you are over 55 years old and have lived in the United States as a Permanent Resident for periods totaling at least 15 years, you do not have to take the English test. You do have to take the civics test in the language of your choice."

Niemniej jednak przedmowca nie pyta o angielski tylko o pytania z historii i struktury panstwa i rzadu. Nie wiem czy sa dostepne pytania po polsku, na pewno sa po hiszpansku, chinsku i wietnamsku (serio).

Moja rada - siadz i przetlumacz test dla mamy, w koncu to tylko 100 pytan.

Nie rozumiem tez do czego mialby jej by byc potrzebny adwokat w tym calym procesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adwokat nie musi byc, chodzi o kogos kto sie na tym zna, pomoze wypelnic aplikacje i bedziej jej towarzyszyl w czasie egzaminu. NIe wiem wlasnie jak to wyglada na egzaminie, czy urzednik zadaje pytania po angielsku i osoba w takim wieku i z dlugosci pobytu moze odpowiadac po polsku i tlumacz tlumaczy. JA mieszkam w Californii wiec nie bede mogl za bardzo sie w to zaangazowac, jedynie co to mozemy z siostra siasc i przetlumaczyc test ( siostra tez nie mieszka z mama ). Ale mysle ze napewno testy juz zostaly przetlumaczone i moga byc gdzies do nabycia albo sciagiecia. Moze ktos z forumowiczow zna jakies adresy urzedow ( po polsku ) w Nowym Jorku ktore pomagaja w takich sprawach. W przypadku mamy zadych powiklan :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

no jest 100 pytan, na odciskach moze dostaniesz ksiazke i CD pytaniami, z tego sie dobrze uczy

na stronie www.uscis.gov sa tez do wydrukoowania flashcards, takie kartki z pytaniem po jednej stronie i odpowiedzia po drugiej

pytania sa podobne do starych i chyba troche lepiej sprecyzowane

musisz odpowiedziedz na 6 z dziesieciu

ja mialam:

-state bordering Canada

-ocean on the east coast

-when do we need to register for selective service

-how many senators

-what year was the constitution written

-what is freedom of religion

czytanie i pisanie bylo latwizna, bardzo proste zdania

do napisania: "We pay taxes"

do przeczytania to pytanie o to kiedy placimy podatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Witam :)

Mam male pytanko do osob, ktore juz przez to przechodzily, a mianowicie, czy Wy tez, zaraz po tym egzaminie mieliscie interview, podobne do tego, gdy ubiega sie o GC? Bo moja znajoma miala... Czy powinnam sie juz psychicznie nastawiac na takie interview? ;)

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...