Skocz do zawartości

Prawo Jazdy I Id W Ohio


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W wakacje wybieram się na Worka po raz ostatni i zamierzam pojsc do szkoly. Zreszta pisalem o tym we wczesniejszych moich postach. Mam jedno pytanie odnonie prawa jazdy. Jako ze wybieram się do Ohio, bo tam mam rodzine, chciałbym zrobic amerykanskie prawo jazdy i wyrobic ID oczywiscie będąc jeszcze na wizie J1. I tu pytanie, czy stan Ohio pozwala uczestnikom Worka wiec posiadaczom J1 zdawać egzamin na prawo jazdy. Z ID pewnie nie ma problemu. Wiem ze moge zrobic w Polsce miedzynarodowe prawo jazdy ktore jest wazne chyba 2 czy 3 lata, ale nie ukrywam ze chcialbym zrobic amerykanskie. Aha i czy ewentualnie po zmianie statusu na F1 dokumenty te beda ważne czy nie??? Pozdrawiam i dziekuje z góry zaq odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez slyszalem ze ludzie robili ale jakos sie tym specjalnie nie interesowalem wiec kiedy wszystko zaczelo sie coraz szybciej krecic, zbieram info na kazdy interesujacy mnie temat. Dzieki Sly, z tego co widze przewaznie jako pierwszy odpowiadasz na moje posty. Aha jeszcze jedno, czy sa moze jakies testy, podreczniki z przepisami czy jeszcze czyms innym co pozwoli przygotowac mi sie do egzaminu teoretycznego. I czy to ze juz posiadam polskie prawo jazdy ma jakies znaczenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania na prawko powinieneś znaleźć tutaj. Międzynarodowe prawo jazdy jest tylko tłumaczeniem właściwego dokumentu i nie jest ważne 2-3 lata lecz tyle czasu na ile prawo danego stanu zezwala na używanie out-of-state drivers license, czyli najczęściej 60-90 dni. Można na nim oczywiście jeździć dłużej ale wtedy przy każdej kontroli trzeba cisnąć kit, że nie jest sie rezydentem stanu krócej niż dopuszczalny okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło i myslalem ze wlasnie tak beda na to patrzyli amerykanie w razie jakiejkolwiek kontroli. Jakby nie patrzec jezdze na waznym dokumencie... wiem wiem, oni maja swoje prawo dlatego jak najszybciej bede chcial zrobic to amerykanskie prawko zeby miec z glowy, zreszta nawet idac do sklepu po alkohol i dajac polski dowód osobisty, zawsze dziwnie sie czuje jak szukaja nieudolnie daty moich urodzin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...