Skocz do zawartości

Dobra Agencja Pracy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Teraz troche inne pytanie. Jak juz bede w UK to co zrobic z telefonem kom.? tzn. chodzi mi o to, czy lepiej uaktywnic roaming (posiadam telefon w mix plusie) czy kupic w Londynie starter angielski? Ktora opcja lepsza bedzie?

Oczywiscie ze musisz kupic karte SIM miejscowa. Wsrod polakow na wyspach najbardziej popularnym operatorem jest O2. Karte kupisz wszedzie, najtaniej w hinduskich lub pakistanskich sklepikach czesto juz od 5 GBP. Teraz nawet ponoc za te 5 funciakow jest juz pakiet darmowych minut. Nastepnie wstap do sklepu AGD RTV, na przyklad "COMET" i wez sobie ulotke O2 tam znajdziesz rozne ciekawe myki pozwalajace obnizyc koszty rozmow, typu: darmowe weekendy, wieczory itp, itd. Znajdziesz to rowniez na stronie www.O2.co.uk. Co do agencji, bywa z nimi roznie, napewno nie zalatwiaja wyzywienia, to temat rzeka, wejdz na forum na stronie www.mojawyspa.co.uk i tam za pomoca wyszukiwarki znajdziesz interesujace Cie watki i mozesz takze popytac "tambylcow" o wskazowki. Mysle ze troche pozno zabrales sie za szukanie pracy na wakacje bo na wyspach teraz z praca cieniutko. Podstawowa zasada: jesli ktos chce od Ciebie jakies pieniadze za zalatwienie pracy, formalnosci, mieszkania, badz maksymalnie ostrozny, na 99% to jest jakis walek. Pozdrawiam rodaka, pracowalem w UK z Twoim ziomkiem z Grodkowa, Rafal Rozanski - pseudonim Bronek Talar=300% normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez zrobie, kupie karte na miejscu. Roaming jest w ogole nieoplacalny z tego co widze. Musze tylko utrzymywac waznosc konta caly czas wiec kupie 2-3 doladowania, doladuje i schowam sim'a az do powrotu do PL.

Stronke zaraz obadam. Pracy jednak prawdopodobnie bede szukal na miejscu. Kumpel jedzie w poniedzialek do ojca i powiedzial ze obada pewne agencje pracy w Londynie i powie mi czy warto przyjechac czy nie. Pokoj tez ma zalatwic/zaklepac wiec przynajmniej nie bede spal w parku na lawce ;)

Fajnie spotkac kogos kto kojarzy ludzi z mojego miasta - maly ten swiat :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac w Polsce mozna na tej stronie wyrobic sobie ogolny poglad na rynek pracy natomiast znam tylko jeden przypadek gdy moj kolega bedac w Polsce znalazl w ten sposob prace w Londynie, zostal fotoreporterem jakiejs arabskiej gazety. Mnie udalo sie znalezc prace z pomoca tej strony tylko raz, po prostu zobaczylem ogloszenie, wygooglowalem adres firmy i pojechalem sam zrobic sobie apointment. Bez znajomosci jezyka ciezko bedzie tam cos uzgodnic dlatego ze bardzo czesto trzeba nagrac swoj adres, firma szukajaca pracownika przysyla do domu aplikacje a dopiero po jej otrzymaniu zaprasza na interview badz przysyla pelny grzecznosci list ze "very sorry" i ze good luck na przyszlosc. Trzeba byc na miejscu i pukac a ze czasy ciezkie to moze sie trafic praca na myjni recznej za 3 GBP/godz., na czarno rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronce nie ma zadnych przekretow? P.S. Juz ja chyba przegladalem kiedys ;)

Spodziewam sie raczej pracy na czarno lub dosc slabo (srednio?) platnej (mam nadzieje na ok. 5 GBP/godz.) niz w jakiejs powazniejszej firmie :) Mam dopiero 18 lat wiec nie musze przywozic do Polski wiekszej kasy, zeby np. wyremontowac mieszkanie czy rodzine utrzymac dlatego tez nie mierze tak wysoko :(

Kolega mowil, ze przy Oxford street jest jakas agencja, ktora zalatwia prace glownie w hotelach itd. W zeszlym roku poszedl tam, zarejestrowal sie a na drugi dzien mial juz propozycje pracy za okolo 5Ł/godz. Nie skorzystal bo dostal lepiej platna oferte na budowie gdzies, jednak jego znajomy sporo czasu przepracowal w hotelu i nie narzekal. Mam nadzieje, ze sie cos znajdzie...

Sly, tak jak mowisz - najwazniejsze ze dach nad glowa bedzie a reszta jakos pojdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie powinno byc przekretow jak na innych stronach ..Sam zobaczysz jak sie przedstawiaja oferty tam a na innych portalach,,chcesz zobaczyc roznice to wejdz na gazeta.pl i tam zobaczysz jakie sa fajne oferty-ze np musisz miec kase,zaplacic ,ze nie musisz znac jezyka itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie <jobcentreplus> nie ma przekretow poniewaz jest to strona oficjalna brytyjskiego odpowiednika naszego Urzedu Pracy. Tam bedziesz musial po przyjezdzie zalatwic sobie NIN, czyli numer ubepieczenia spolecznego (National Insurance Number). Tam tez pojdziesz po zasilek jesli stracisz prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wiem przynajmniej ze strona pewna. Jak nie zalatwie sobie numeru NIN to bede mogl podjac sie pracy tylko na czarno, tak? Nie wiem czy jest w ogole sens zalatwiac ten nr. Nie mam zadnego doswiadczenia jesli chodzi o prace, skonczonej szkoly (jestem w trakcie robienia technikum - po wakacjach zaczynam trzecia klase) wiec raczej marne szanse na legalna prace. Po zasilek raczej nie bede musial chodzic. Mam zamiar zostac tam przez 2-3 miesiace. Jesli nie bedzie pracy, wroce wczesniej do kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...