Skocz do zawartości

Ewaluacja Dyplomow


ole100

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli masz licencjata i ewaluuja ci to na bachelora albo magistra i ewaluuja ci na bachelora albo masters to mozesz co najwyzej zrobic drugi masters albo doctorate. Ale doctorate nie oznacza PhD. Poza tym jak nie jestes rezydentem a nawet jezeli nim jestes to czasami trzeba zdac TOFEL plus prerequsites zrobic plus zdac GRE albo inny egzamin wiec nie tak szybko da sie tak zaczac graduate studia. Do tego dochodzi kwestia finansowania studiow. Powodzenia ;)... a jak juz zrobisz doctorate to mozesz zaczac PhD:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
No tak ale generalnie bierzesz tylko suplementy i dyplomy nie musisz sie pocic i tlumaczyc i prosic o wypelnienie tego glupiego papierka ze sie studiowalo . Dla pan w dziekanacie wystawienie suplementu to i tak juz za duzo.

Generalnie uznawane sa ewaluacje z ECE, WES i Josef Silny. Jezeli chcesz oczywiscie kontynuowac nauke na studiach graduate w stanach. Jezeli Chcesz to do pracy to wystarczy ci tylko tlumaczenie po angielsku.

Obie szkoły (ta w której jestem obecnie i ta w której będę kontynuować naukę) uznają wyłącznie ewaluacje z WES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego co kto chce zrobic ;-)

ja sie juz kiedys orientowalem jakie sa wymagania na PhD, niestety bylem zbyt leniwy, zeby sie za to zabrac

prawda jest ze ewaluacja (niezaleznie, ktora organizacje wybierzemy, czesto nie jest uznawana przez uczelnie w calosci, np. ktos komu uznano "master" czesto musi mimo wszystko zrobic ten master zanim zacznie PhD

mam wielu znajomych, ktorzy postanowili zrobic PhD w USA z roznych wzgledow, wielu udalo sie dostac stypendia lub studiowali za darmo :) ja swojego zycia nie zamierzam poswiecic nauce, wiec przyznam szczerze, ze informacje w tym temacie mam powierzchowne, choc oparte na doswiadczeniach znajomych ;-)

mimo wszystko jesli ktos jest w trkacie PhD to bylbym wdzieczny za informacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dokumenty wysylane do WES musza byc w jezyku angielskim (jesli uczelnia nie wydaje odpisow dyplomow i suplementow w jezyku angielskim, czeka nas dodatkowe tlumaczenie i dopiero to tlumaczenie musi byc przez uczelnie zaklejone w koperte i opieczatkowane.

Tu male sprostowanie: jesli uczelnia nie wydaje odpisow badz jakichkolwiek dokumentow w j.ang. to wloz do koperty te w jezyku polskim, zaklej koperte, uczelnia przystawi pieczatki i wyslij do WES.

Tlumaczenia, nie musza byc zrobione przez tlumacza przysieglego, wysylasz do WES w drugiej kopercie (tak jakbys sam wysylal, nie wysyla tego uczelnia) wraz z kopia odpisow w jezyku polskim. Tej drugiej koperty i tlumaczen nikt nikt musi opieczetowywac. Tak robi wiekszosc moich klientow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Kilka uwag i spostrzezen.

Wyszlo na to, ze moja proba pojscia na latwizne nie oplacila sie. ECE ewaluowalo mi moje 5-cio letnie wyksztalcenie jedynie na 118 semester credit hours , co nie dalo mi nawet bachelor's degree. Wyslalem wiec, wszystko raz jeszcze do WES. "Kosztowalo" to wiecej problemow z wyciagnieciem wszystkiego z uczelnii (plus oplaty za ewaluacje) ale oplacilo sie. WES zaliczyl mi licencjata na poczet bachelora 126 semester credit hours oraz z magisterskich 19 semester credit hours. Oznacza to, ze nie musze dorabiac godzin na bachelor's degree tylko od razu moge isc na studia graduate.:) Zaczynam wszystkie preqs od nastepnego semestru.

Tak wiec na przyszlosc.... .Wszyscy, ktorzy chca miec ewaluacje zrobiona bardziej korzystnie powinini wyslac swoje transkrypty do WES :)

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem. University, na ktorym mam zamiar zaczac studia bez problemu zaakceptowalo moje wyksztalcenie. Nie musze zdawac TOEFLa bo jestem rezydentem, musze zdac GRE, zrobic prereqsy i zaliczyc wymagane kliniki. Zajmie mi to jakies 1,5 roku part time, a potem 3 lata full graduate program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Witam, czy moge prosic o dwa krotkie wyjasnienia:

1. tlumaczenia dyplomu/suplementu - czy moge sama zrobic tlumaczenia?

2. suplementy - czy wystraczy ze koperta z suplementami bedzie tylko opieczetowana/podpisana przez uczelnie i ja moge taka koperte wyslac sama z reszta dokumentow, czy uczelnia powinna wyslac taka koperte bezposrednio do WES ?

dzieki z gory za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...