Skocz do zawartości

Ewaluacja Dyplomow


ole100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy moge prosic o dwa krotkie wyjasnienia:

1. tlumaczenia dyplomu/suplementu - czy moge sama zrobic tlumaczenia?

Z TEGO CO SIE ORIENTUJE TO NIE MA Z TYM PROBLEMU, ALE NIE DA SIE UKRYC, ZE TLUMACZENIA JEST SPORO, TAKI SUPLEMENT, NIE WIEM CZY JEST SENS OSZCZEDZAC TE 'PARE ZLOTYCH' ALE JESLI CZUJESZ SIE NA SILACH TO CZEMU NIE, NAJWYZEJ KAZA CI COS DOSLAC

2. suplementy - czy wystraczy ze koperta z suplementami bedzie tylko opieczetowana/podpisana przez uczelnie i ja moge taka koperte wyslac sama z reszta dokumentow, czy uczelnia powinna wyslac taka koperte bezposrednio do WES ?

MOZESZ SAMA WYSLAC TAKA KOPERTE, JA TAK ROBILEM, WYSYLALEM POCZTA KURIERSKA NA ADRES WES

dzieki z gory za odpowied

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam :) mam pytanie odnośnie ewaluacji dyplomu. Właśnie się do tego przymierzam. Jestem jeszcze w Polsce i zanim wyjadę to chciałabym sobie skompletować dokumenty. Rzeczywiście dla pań z dziekanatu jest wielkim problemem wypełnienie tego formularza po angielsku, nie mówiąc o wysłaniu do USA, więc mogę te transkrypty wziąć ze sobą. I teraz mam pytanie, czy jeśli zrobię jak piszę nizej będzie wszystko ok i nie będę mieć problemów w WES:

1. wezmę z uczelni zaklejoną kopertę a w niej transkrypt wszystkich ocen i wypełniony formularze Request for academic records,

2. zrobię kopię dyplomu i przetłumaczę, zrobię tłumaczenie transkyptu ocen z uczelni,

3. tę kopertę z uczelni zaklejoną, kopię dyplomu i moje tłumaczenia dyplomu i ocen włożę razem do następnej koperty i wyślę do WES

Czy jeśli tak zrobię to nie będę mieć żadnych problemów. Z góry dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dokumenty wysylane do WES musza byc w jezyku angielskim (jesli uczelnia nie wydaje odpisow dyplomow i suplementow w jezyku angielskim, czeka nas dodatkowe tlumaczenie i dopiero to tlumaczenie musi byc przez uczelnie zaklejone w koperte i opieczatkowane.

Tu male sprostowanie: jesli uczelnia nie wydaje odpisow badz jakichkolwiek dokumentow w j.ang. to wloz do koperty te w jezyku polskim, zaklej koperte, uczelnia przystawi pieczatki i wyslij do WES.

Tlumaczenia, nie musza byc zrobione przez tlumacza przysieglego, wysylasz do WES w drugiej kopercie (tak jakbys sam wysylal, nie wysyla tego uczelnia) wraz z kopia odpisow w jezyku polskim. Tej drugiej koperty i tlumaczen nikt nikt musi opieczetowywac. Tak robi wiekszosc moich klientow.

Mam Pytanie , moja uczelnia wydala mi dyplom w jez. angielskim ale niemam zadnego suplementu do dyplomu, czy w zwiazku z tym ja musze przetlumaczyc na wlasna reke indeks? Bo np druga uczelnia ktora ukonczylam wydala mi wszystko, zarowno suplement w jez. angielskim jak i dyplom - takze rozumiem ze mam tylko xero dolaczyc, ale niewiem co zrobic z ta pierwsza szkola z ktorej mam tytul licencjata. Bynajmniej kiedy zadzwonilam do tej szkoly, Panie "uprzejmie" mnie poinformowaly ze wiem jak "umilic" im prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam B) mam pytanie odnośnie ewaluacji dyplomu. Właśnie się do tego przymierzam. Jestem jeszcze w Polsce i zanim wyjadę to chciałabym sobie skompletować dokumenty. Rzeczywiście dla pań z dziekanatu jest wielkim problemem wypełnienie tego formularza po angielsku, nie mówiąc o wysłaniu do USA, więc mogę te transkrypty wziąć ze sobą. I teraz mam pytanie, czy jeśli zrobię jak piszę nizej będzie wszystko ok i nie będę mieć problemów w WES:

1. wezmę z uczelni zaklejoną kopertę a w niej transkrypt wszystkich ocen i wypełniony formularze Request for academic records,

2. zrobię kopię dyplomu i przetłumaczę, zrobię tłumaczenie transkyptu ocen z uczelni,

3. tę kopertę z uczelni zaklejoną, kopię dyplomu i moje tłumaczenia dyplomu i ocen włożę razem do następnej koperty i wyślę do WES

Czy jeśli tak zrobię to nie będę mieć żadnych problemów. Z góry dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam :)

jeśli ktoś robił ewaluację dyplomu proszę o pomoc ;) pani w dziekanacie na mojej uczelni powiedziała że nie wyśle transkryptu ocen do USA :( więc czy ja mogę wziąć od niej te dokumenty i wysłać sama w kopercie. Jestem jeszcze w Polsce i chciałabym załatwić sobie trochę formalności zanim wyjadę. I czy mogę tą kopertę co pani łaskawie mi zaklei i odda wysłać z USA do organizacji, przez którą będę ewaluować dyplm. Proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilam ewalucje w ets.org. mialam suplementy i dyplomy wydane po ang przez uczelnie chcociaz niektore slowa nadal byly popl (?!). wiec te slowa sama przetlumaczylam i zalaczylam karteczke. do ets wyslalam wszystko mailem -zrobilam kolorowe skany wszystkich dokumentow. zastrzegali ze jak cos im sie nie spodoba to moga zadac oryginalow. ja nie chcialam wysylac oryginalow bo w dziekanacie powiedzieli ze NIE WYDADZA mi dodatkowych suplementow.. absurd. wiec mysle ze nic zlego wyslac samemu skoro mi nawet skany zaakceptowali..

indeks jest nikomu niepotrzebny. uczelnia musi wydac suplementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilam ewalucje w ets.org. mialam suplementy i dyplomy wydane po ang przez uczelnie chcociaz niektore slowa nadal byly popl (?!). wiec te slowa sama przetlumaczylam i zalaczylam karteczke. do ets wyslalam wszystko mailem -zrobilam kolorowe skany wszystkich dokumentow. zastrzegali ze jak cos im sie nie spodoba to moga zadac oryginalow. ja nie chcialam wysylac oryginalow bo w dziekanacie powiedzieli ze NIE WYDADZA mi dodatkowych suplementow.. absurd. wiec mysle ze nic zlego wyslac samemu skoro mi nawet skany zaakceptowali..

indeks jest nikomu niepotrzebny. uczelnia musi wydac suplementy.

Przepraszam ze draze ten temat ale ja dalej niewiem co robic. Moja uczelnia z licencjatu - prywatna uczelnia nie chce wydac mi suplementu ani transkryptu ocen, jedyne co mam z ocenami i nazwa przedmiotow to indeks. dyplom wydali mi w jez. angielskim ale to tylko dyplom. Skoro indeks jest niepotrzebny to w jaki sposob ja mam to zrobic? Wezcie mi doradzcie co zrobic plizzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ze nie chce. To jest ich za.....ny obowiazek. Takie jest prawo w Polsce, ktore mowi ze uczelnia musi ci wydac suplement do dyplomu. Niestety niektore uczelnie prywatne to uczelnie "krzaki" -zatrudniaja w sekretariatach ludzi nie znajacych sie na niczym a angielski dla nich to jezyk o ktorym dowiedzieli sie wczoraj.

http://www.buwiwm.edu.pl/sdd/forma.htm

Wejdz na strone Ministerstwa Edukacji Narodowej w PL i poszukaj dokladniej. Znajdz nr telefonu i zadzwon do nich z pytaniem co zrobic w twojej sytaucji a pozniej zadzwon na swoja uczelnie albo wyslij im instrukcje co i jak d.....le maja zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. nie ma opcji niewydawania twoich suplementow! panie w dziekanacie wiadomo ze sa niechetne odrywac sie od pączka i kawyi cię bedą zbywać ale ty sie nie daj. To twoje suplementy i nie maja prawa bronic ci do nich dostepu. prawda jest taka ze indeksem nic nie zdzialasz. musisz miec transkrypty.

swoja droga tutaj w usa jeszcze nie spotkalam sie na uczelni z postawa "nie da sie" i mina w stylu "gówno mnie to obchodzi" jesli chodzi o panie "dziekanatowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...