Skocz do zawartości

Przesiadka We Frankfurcie


torus2

Rekomendowane odpowiedzi

Lecialem 6 lat temu z Warszawy lub Krakowa do Chicago z przesiadka we Frankfurcie i na przesiadke mialem 1 lub 2 godziny, nie pamietam juz. W kazdym razie bylo to niewiele czasu. By dostac sie na terminal z którego mialem wylot do Chiciago musialem odbyc dosc dlugi energiczny marsz, i przjechac kolejka. Nie zatrzymywalem sie nigdzie po drodze i skoncentrowany bylem na tym by na czas dotrzec do celu. Zdazylem tak 'w sam raz'. Podejrzewam, ze gdybym gdzies zabladzil lub moj samolot do Frankfurtu sie troche opoznil lub mial zerowa znajomosc angielskiego to moglbym miec problem ze zlapaniem lotu do Chicago. Byla to wtedy moja pierwsza podroz samolotem i bylem troche zestresowany i moze troche przesadzam, ale tak to mniej wiecej zapamietalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,lecę do NY z przesiadką we Frankfurcie,przylot i wylot jest z terminala 1.Czy 1.25 to dużo czasu na przesiadke.Drugie pytanie dotyczy powrotu przez Dusseldorf i tu jest na przesiadkę 45 min czasu.Z góry dzięki za informacje.

1h25min spoko powinno Ci wystarczyc, tym bardziej ze to ten sam terminal jak piszesz. No chyba, ze samolot z Polski wyleci z opoznieniem, to moze byc roznie. Ale raczej wystarczy.

Spowrotem moze byc gorzej, bo 45min może być mało. Nie wiem czy zawsze tak jest, ale ja wracajac spowrotem przez Frankfurt musialem tam odebrac karty pokladowe na samolot do Polski. I stalem w kolejce prawie godzine co chwile ponaglajac te Niemki, że przez nie za chwile sie na samolot z żoną i niemowlakiem spóźnie. Moze w Dusseldorfie bedzie inaczej. Ale lepiej przygotowac sie na biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że czas poniżej 1 h na przesiadkę, bez względu jakie to jest lotnisko, to mało czasu. W 2004 r lecialem z Barcelony do Krakowa z przesiadką w Zurichu, na którą miałem chyba 30-45 min. Samolot z Barcelony byl trochę opóźniony i w Zurichu zabraklo mi kilku minut by zlapać samolot do Krakowa. Bylem w szoku, bo myslalem, ze samolot będzie czekal te kilka minut. Powiedzialno mi, że na kolejny lot do Krakowa muszę czakać do następnego dnia. Jak zacząłęm się lekko burzyć to zaproponowano mi, ze za kilkadziesiąt minut mogę polecieć do Monachium, a z tamtąd za kilka godzin do Krakowa. Na tę opcję się zdecydowałęm i dzięki temu jeszcze tego samego dnia, późnym wieczorem bylem w Krakowie. Jesli jest mozliwość wyboru to lepiej miec 2-3 godziny na przesiadke i troche pospacerować po lotnisku i sklepach bezclowych niz stresować się czy zdąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leciałem 16.06 do NYC przez Frankfurt i miałem 1,40h czasu do odlotu. Nie wiem którędy chodziliście ale ja musiałem dostać sie do Terminala 1 z samego końca lotniska co zajeło mi 25 minut nie spiesząc się. Inną sprawą jest to czy macie odbiór bagaży we Frankfurcie i ponowne nadanie ich w check-in czy odbieracie już w NYC (ja nie odbierałem bagażu we FRA). Nie ma się co stresować. Lotnisko jest dobrze oznakowane i spokojnie da się zdążyć.

Pozdrawiam

p.s Dodatkowo z Pyrzowic samolot wystartował z 30 min opóznieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s Dodatkowo z Pyrzowic samolot wystartował z 30 min opóznieniem ;)

i dzieki temu nawet jak jest tylko 40 minut to bez problemu mozna zdazyc, zreszta oni czesto czekaja na pasazerow tranzytowych

pamietam, ze ile razy jestem na tym lotnisku to sie trzeba sporo nachodzic przy tych transferach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...