Skocz do zawartości

Wyjazd Na 18 Miesiecy


Skolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam swojego pracodawcy w USA, zrobilem inzyniera w kierunku Elektronika i telekomunikacja na Polibudzie w Gliwicach.

Do 10 Grudnia bede mial magistra w tym kierunku. Moje pytanie jest nastepujace:

Ktora firme polecacie by za jej posrednictwem wyleciec do Stanow?

Czy powinienem zalatwiac wszystkie formalnosci dopiero po uzyskaniu magistra czy moge juz zaczac teraz zalatwiac wsztstkie sprawy?

Czy musze zdawac jakis egzamin jezykowy przed wylotem do Stanow? - jesli tak to na jakiej zasadzie jest taki egzamin, czy ciezko go zdac.

Czy ogolnie ciezko jest z usyskaniem wyzy J1 na program 18 miesieczny?

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem odpowiedz z Fostera, ze niby 12 miesiecy to max intershipu a 18 max treningu. Na intership podobno moga jechac wszyscy a na trening tylko Ci, ktorzy maja co najmniej roczne doswiadczenie. Ale cos mi tu nie pasuje, bo moi znajomi bez doswiadczenia pojechali na 18 miesiecy ... Prosilbym znawcow tematu o wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie doczytałam twój post,ze pracodawce juz masz.fajnie. A co do długosci wyjazdów to faktycznie tak jest, 12-mcy intership dla studentów i absolwentów wyjezdżających w ciagu 12-mcy od ukończenia studiów, a jesli chodzi o training to potrzebne jest roczne doswiadczenie w pracy. Najlepiej popytaj znajomych,którzy tak wyjechali i ewentualnie przez jakie biura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne,właśnie o to chodzi,masz doswiadczenie zawodowe. Nawet praktyki,jeśli miałeś w czasie studiów to też koniecznie wpisz do resume. Nawet jeśli trwały np.2 tyg. Chociaż pracodawcę już masz więc to chyba najważniejsze.Nie musisz już przekonywać do siebie pracodawcy. A co do wizy to najważniejsze żeby konsul zatwierdził program praktyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...