Skocz do zawartości
KW

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem

Recommended Posts

a to zielona karta na jaki okres czasu masz/.jak masz na 2 lata to pod koniec tych 2 lat musisz zlozyc papiery o 10 letnia karte i tutaj bedziesz musiala wykazac,pokazac ze byliscie malzenstwem,ze slub nie byl na papiery..do tego masz prawnika od spraw rozwodow?bo to tez Ci pomoze w rozwodzie oraz jak postanowi Sad .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak moja karta jest jeszcze wazna 1,5 roku To oznacza ze niezabiara mi zielonej karty jak on teraz zarzada rozwodu? i bede musiala znowu udowadniac ze slub nie dla papierow... jejku czemu takie cos musialo mnie spotkac. Zostalam tu dla niego musialam zmienic cale moje zycie a on mnie tak teraz urzadzil...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak przyjdzie czas to wtedy bedziesz musiala pokazac dokumenty,pokazac np wyrok sadu,wrazie czego miec jakies papiery ze to nie Twoja wina oraz ze bylo wszystko ok do tego czasu -zdrady-rozwodu

jesli Ci sie uda takie cos to dostaniesz 10 letnia karte ale bedziesz czekac na obywatelstwo dluzej niz te 3 lata...

Takie jest prawo i nic na to nie poradzisz,,za dobrze by bylo jakby tak brac slub,pobyc z pare miesiecy a potem rozwod i za jakis czas 10 letnia karta bez udowadniania ze slub byl na prawde

teraz powinnas sie zajac szukaniem informacji z centrach dla kobiet,jest duzo organizacji non-profit ktore Ci moge pomoc przejsc przez to .oraz poszukaj dobrego adwokata .

Moze bedzie Karina to cos doda a jak nie to poczytaj jej posty bo kiedys o tym pisala...znajdziesz ja w uzytkownikach ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potrzebuje pomocy! Wyszlam za maz rok temu wszystko pieknie i swietnie mieszkamy sobie szczesliwie z moim mezem od dawna juz mam zielona karte. Zaczelam dobra prace chcialam isc na studia a tu sie wlasnie okazalo ze moj mezus sie odkochal i niechce byc juz ze mna a do tego wszystkiego mnie zdradzil i chce rozwodu! Co ja mam robic? Po pierwsze tragedia dla mnie bo straszny zawod itp ale z drugiej strony ja tu zaczelam moje zycie. Czy rozwod oznacza ze bede musiala wracac do Polski?? Nie dosc ze mi zlamal serce to jeszcze mi zrujnuje zycie? Co ja mam robic? Jak to wszystko dziala? czy w takiej sytuacji naprawde zabiora mi zielona karte i bede musiala wracac do PL? Prosze o odpowiedz od jakiej zorientowanej w tym temacie osoby. Z gory bardzo dziekuje.

poczytaj juz teraz o odnawianiu zielonej karty - tzw lifting conditions w twojej sytuacji to jest mozliwe ale bedziesz potrzebowala bardzo dobre papiery by udowodnic ze malzenstwo bylo nie dla papierow, bo tu istnieje duze podejzenie ze nie bylo

zajrzyj na forum visajourney.com ta jest pare tematow o tym doklanie problemie i jest wszystko wyjasnione

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam

bardzo prosze o odpowiedz

jetsem zona obywatela amerykanskiego, mamy wspolne dziecko, obecnie jestem w polsce, trzy lata temu wrocilam ze stanow, bylam na wizie turystycznej i prezkroczylam termin powrotu o rok i 13 dni, czy jest sens w moim przypadku ubiegac sie o zielona karte czy raczej czekac az minie 10 lat kary ;)

planujemy wspolnie zyc w usa ale w tej sytuacji sama nie wiem co robic

z gory dziekuje za odpowiedz :)))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witaj

pozostaje sie starac o zniesieniu zakazu tzw waiver ,,poczytasz o tym na forum co to jest

bo 3 lata juz masz za soba od powrotu i masz 7 lata czekania jeszcze..

nie radze klamac we wniosku o wize na pobyt staly bo to sie moze skonczyc zakazem wjazdu na cale zycie na teren USA

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sly bardzo dziekuje za szybka odpowiedz, niestety trezba sie pogodzic z tym, ze do ameryki dlugo nie pojade, sprobuje zrobic tak jak mowisz, moze mi sie poszczesci :))))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.

Planuję wyjechać na wizie turystycznej i około miesiąc pozniej wyjść tam za mąż i zacząć zalatwiac wszystkie formalnosci.Zastanawiałam sie czy jest sens robić wszystkie badania i szczepienia jeszcze przed wyjazdem w warszawie?????

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyjazd na wizie turystycznej z celem legalizadji pobytu jest przestepstwem

jesli zaczniesz zalatwiac badania w polsce to mozesz nie dostac GC w USA, bo dasz im piekny dowod ze taki zamiar mialas

albo sie hajtasz spontanicznie, i lepiej poczekac troche dluzej niz miesiac i dopiero potem wszystko zalatwiasz

albo zalatwiasz wize K1 - ktora do tego sluzy - i wtedy mozesz nawet sukienke ze soba spakowac

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak chcesz robic badania w przychodzi odpowiedniej jak nie bedziesz miec zadnych dokumentow dla nich?..

Jak poczytasz forum,strone Ambasady USA bedziesz wiedziec co jest potrzebne aby takie badania zrobic

nastepna sprawa jak urzad zobaczy ze slub byl planowany i ze na wizie takiej to jest visa frauid -poczytaj o tym na forum tym lub tez innym

a wteddy bedzie zegnaj USA

przekraczajac granice nie powinnas miec zadnych dokumentow swiadczacych o tym ze bedziesz legalizowac pobyt w USA

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam Wszystkich!

Ja rowniez zaczynam przygotowania do procesu otrzymania GC po slubie z obywatelem :) Jestem mile zaskoczona, ze na forum mozna znalezc tyle przydatnych informacji. Ciesze sie, ze tak wiele osob zechcialo podzielic sie swoimi doswiadczeniami. Z pewnoscia bede czesto odwiedzala forum i korzystala z dobrych rad (i sama tez chetnie doradze, jezeli bede wiedziala jak) ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hej ;) właśnie dzisiaj nie mogłam zalogować się do systemu płatności SIGN IN FAILED :) po dwóch miesiącach czekania w NVC :( mam nadzieję że moja wizyta w ambasadzie będzie już tuż tuż ... :blink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mozesz zadzwonic do nvc i automat ci poda kiedy wyslali twoje dokumenty do konsulatu ;) Moje byly wyslane na poczatku maja a rozmowa w konsulacie wyznaczona na koniec czerwca. Powodzenia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.

Przede wszystkim dziekuje za ogromna pomoc oraz niezbedne informacje.

Przyjecjalam z 3letnim synem na wizie turystycznej 2m-ce temu.po 6ciu tygodniach wyszlam za maz za obywatela US.

Mieszkamy w Californi.Dzis wlasnie wyslyamy dokumenty o marriage certificate.Po trzech tygodniach powinnismy juz go miec.

Jak tylko go dostaniemy planujemy otworzyc wspolne konto i wyrobic ID- czy bedzie to mozliwe???

Za chwile zaczniemy wypelniac wszystkie papiery.

Moje glowne pytanie jest nastepujeace :czy dokumenty o GC dla dziecka sa dokladnie te same co dla mnie???

skladamy wszystkie wymienione wyzej formy w dwoch egzemplazach???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukalam na forum odpowiedzi i nigdzie nie znalazlam. wychodze za maz za pare tygodni i wasnie wypelniam papiery. wiekszosc postow "odpowiedziala mi na moje pytania)" jednak mam jeszcze pare dodatkowych

Przylecialam do usa w lipcu 2008 jako au pair. w sierpniu 2010 zmienilam wize na studencka (tzn jestem na statusie bo nie wracalam do polski przez caly okres bycia au pair i tutaj na miejscu w stanach zmienilam status) pytanie mam odnosnie:

I 130 - pyt 14 arrival/departure record I94 skad mam wziasc ten numer skoro zmienilam status na studencki bez wyjazdu do polski? i dalej date authorized stay expired(...)?? rozmumiem ze "he or she arrived a" wpisuje exchange visitor?

pyt 21 "last address at which you lived together" wpisuje daje kiedy zamieszkalimy razem (od) i do wpisje co (skoro wciaz tam mieszkamy)?

I 485 - current USCIS status i expires on - co wpisac?

part 2 "im applying for... because" powinnam zaznaczyc B?

part 3 A nonimmigrant visa# powinnam wpisac numer wizy jaka mam w paszporcie kiedy przylecialam tu jako au pair ? i date visa issued - tutaj co ?

Dzieki bardzo za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mozesz postarac sie o kopie I-94 na druku I-102 jesli takie cos jest potrzebne ...

o tym druku poczytasz na forum,wpisz w szukaj ten druk oraz na stronie urzedu imigracji .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz