Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Witam, czytam Was od dobrych 7 m-cy i pomimo, ze dzis sie zarejestrowalam chcialam podziekowac za te forum, poniewaz bardzo mi pomoglo. To tak tytulem wstepu, a teraz zapytanie :) Moj Maz jest obywatelem USA. Slub wzielismy w Polsce w listopadzie zeszlego roku. W maju Maz zlozyl na mnie papiery, tydzien temu odeslalam juz DS 230 i wszystkie dokumenty. Teraz juz tylko czekam na termin wizyty u konsula, oczywiscie jezeli nie bedzie jakis bledow. I teraz pytania-

1.czy zdarza sie, ze konsul odmawia wizy zonie obywatela USA? Jesli tak, to w z jakich powodow?

2.Czy ktos sie orientuje w koszcie szczepien?

3.Ile mniej wiecej od dostarczenia DS 230 (w przypadku, jesli nie ma bledow) czeka sie na interview z konsulem? Pytam bo bardzo niesympatyczna Pani z infolini ambasady powiedziala mi, ze nawet rok i dluzej i to nie wazne, ze Maz jest obywatelem USA.

Dziekuje za odpowiedzi! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję wyjechać na wizie turystycznej i około miesiąc pozniej wyjść tam za mąż i zacząć zalatwiac wszystkie formalnosci.Zastanawiałam sie czy jest sens robić wszystkie badania i szczepienia jeszcze przed wyjazdem w warszawie?????

Jest to NIELEGALNE to co planujesz!!! Slub musi byc spontaniczny- jezeli podejmujesz takie kroki. Nie wolno ci przygotowywac przed wylotem zadnych dokumentow bo narobisz sobie problemow i zalatwisz sobie DEPORTACJE.

Wiza B1/2 nie sluzy do pujscia za maz. To nie jest tez wiza emigracyjna. Poczytaj dokladnie o tym temacie bo narobisz sobie duzych problemow!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj rafaello !!! ja jestem w podobnej sytuacji u mnie sprawa w NVC została zamknięta 18 listopada a interview mam na 25stycznia (zaproszenie dostałam 4grudnia) koszt badań lekarskich jest ok 330zł w Warszawie ( 250zł ogólne 57zł RTG, ok 18zł Testy Kiłowe) poczytaj na stronie ambasady jeśli chodzi o odmowe to pytaj dalej, pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasica moga odmowic jak zobacza ze bylas karana nawet pare lat temu,moga odmowic jak zobacza ze slub byl na papiery lub tez cos sie nie zgadza z tym co mowisz a z papierami,za prace nielegalna-za cofniecie wizy-granicy ,za pobyt nielegalny a nadal masz zakaz wjazdu na teren USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...