Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj sly6, dziekuje za odpowiedz. Nigdy wczesniej nie bylam w USA, nigdy nie staralam sie o wize, nigdy nie chcialam tam wyjezdzac, ale poznalam cudownego faceta. Mielismy mieszkac w Polsce, ale jego rodzice prosili zebym zdecydowala sie na zycie w USA bo nie chca tracic na lata kontaktu z synem... Taka jest prawda, ale nie wiem czy mowic o czyms takim na rozmowie z konsulem... Mam do Ciebie prosbe, gdzies widzialam nr do NVC zeby sprawdzic status sprawy i czy doszly papiery. Nie moge go teraz znalezc, mozesz mi pomoc? Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Cześć

Dostałam dziś różową kartke z U.S Department of Homeland Security odnośnie sponsorowania. Mój mąż studiuje i moim współsponsorem jest teść. Mam dosłać Form 1040, W-2s, 1099s i all supporting tax schedules może ktoś wie o co chodzi. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kochani pytanko kolejne ode mnie. szukalam na forum i co prawda znalazlam odpowiedz ale poszukalam dalej i ... znalazlam sprzeczna informacje wiec zastanawiam sie czy obydwie sa poprawne ...

po slubie z obywatelem wpisuje na wszystkich formularzach jego nazwisko (?) a jak np w formularzu I-130 "Other Names Used (including maiden name)" i tu wpisuje swoje panienskie?tylko nazwisko czy imie i nazwisko? cz wszedzie moge uzywac swojego panienskiego nazwiska?

i potrzebuje rady.... bylam na wizie J2 dwa lata potem zmienilam na studencka (status) i po 4 (prawie 5) miesiacach wychodze za maz (w przyszly poniedzialek :rolleyes:) czy moge wyslac dokumenty w tym samym tygodniu czy powinnam poczekac? zalezy mi na wyslaniu papierow jak najszybciej gdyz chce przerwac szkole a wiem ze jesli juz mi dokumenty przyjma to kiedy czekam na spotkanie imigracyjne jestem leganie, zgadza sie?

dziekuje z pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lawia legalnie to Ty bedziesz po rozmowie i jak dostaniesz pieczatke w paszporcie i GC a tak dopuki Twoje papiery sa rozpatrywane nie moga Cie deportowac -tzn sprawa jest w toku...no ale i tak jest legalnie wiec..chyba ze szkola Cie zglosi gdzie trzeba to wiesz po forum jak sie nazywa takie osoby.

wpisuje sie takie nazwisko jakie chcesz miec na GC,jesli meza to meza wpisz-jak panienskie to panienskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam pytanie dotyczace I-864.

moj maz jest jedynym sponsorem moim oraz syna.

Wypelniamy dwa formularze I-864 ???

co powinnam zaznaczyc w part 3.???zakreslic pt .8 YES oraz zakreslic pt 9???

W pierwszym w Part 2. wpsuje swoje dane, a w punkcie 9 dane syna? w drugim zas na odwrot ???? w part 2 dane syna a w pt 9 moje????

Czy w puste, niewypelnione miejsca tj.SSN, A number wpisuje NONE czy - ,a moze zostawiac bez niczego???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...