Skocz do zawartości

Czy Jest Tu Ktoś Family Sponsored F1 I Inne Kategorie?


greg1031

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 203
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Z tego co się naczytałem u różnych osób to ok 2 tygodnie max. 3 tygodnie. Przeważnie od wysłania w USA, jeśli z Polski wiadomo trochę dłużej...

Niektórzy wysyłają też e-mailem, ale twierdzą, że to trwa dłużej... Niektórzy radzą i tak i tak wysłać :) ja wysłałem pocztą i e-mailem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wątpliwości...

Na formularzu I-864 nie znalazlem żadnego info, że należy go potwierdzić notarialnie, owszem jest wzmianka gdyby to ktos wypisywal zamiast sponsora.

Natomiast w instrukcji ambasady napisano...

"Wypełniony i potwierdzony notarialnie formularz I-864 należy odesłać do Krajowego Centrum Wizowego. Po zakończeniu koniecznych procedur, NVC prześle go następnie do właściwej Ambasady. "

Jest duże zagmatwanie między informacją ze stron NVC a tym co podaje ambasada ;/

Jak to jest z wysyłką DS-230?

NVC każe załączać różne dodatkowe dokumenty jak kopia paszportu i pozostałe oryginały + kopie akt urodzenia, zaświadczenia o niekaralności... a ambasada pisze by wysłać tylko DS-230...

Proszę pomóżcie mi zrozumieć.... :)

"Formularz DS-230 część I – Dane Biograficzne należy wypełnić dla każdego imigrującego członka rodziny, niezależnie od wieku. Otrzymany w pakiecie formularz można kopiować, aby uzyskać wystarczającą ilość egzemplarzy. Wypełniony dokument odsyłamy do NVC.

Prosimy dokładnie zapoznać się z informacją na temat zaświadczenia o niekaralności: każda osoba ubiegająca sie o wizę imigracyjną powinna przedstawić w chwili rozmowy z konsulem zaświadczenie o niekaralności z każdego kraju, w którym przebywała więcej niż rok po ukończeniu 16 lat, a z kraju obecnego zamieszkania, jeśli przebywa w nim powyżej 6 miesięcy. Wymóg dotyczy osób powyżej 16 roku życia.

Prosimy zgromadzić wszystkie dokumenty niezbędne do rozmowy z konsulem, a następnie wypełnić formularz DS-2001 czyli Deklarację Gotowości do Rozmowy z Konsulem i odesłać go do NVC. Zgromadzonych dokumentów nie odsyłamy ani do NVC, ani do Ambasady. Oryginały i po jednej kopii każdego dokumentu należy przynieść ze sobą na rozmowę z konsulem dopiero w terminie wyznaczonym przez Ambasadę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK...pierwsze pytanie...skad wziales te informacje po polsku? ze strony ambasady? jesli tak to byc moze ta informacja dotyczy direct consular filing (DFC) ....co ciebie by nie dotyczylo.

Jesli chodzi o notarialne poswiadczenie Affidavit of Support I864 to byc moze jest to wymaganie konsulatu w Warszawie (generalnie wystarczy tylko podpis sponsora), musialbys sie zapytac w konsulacie odnosnie tego

Jesli chodzi o DS230 to do NVC nalezy wyslac Part I podpisana, Part II wypelniony i nie podpisany (podpisuje sie go dopiero w obecnosci konsula na interview), i tak jak prosza originaly wszystkich dokumentow i tlumaczenia na angielski. Jak bedziesz dzwonil do konsulatu zapytaj sie rowniez o to...chyba ze jest tu ktos kto robil ostatnio F1 i moze podzielic sie tym jak kosulat w Wawie operuje.

Z tego co sie orientuje jesli chodzi o specifyke polskich dokumentow to trzeba zalaczyc Odpis zupelny aktu urodzenia i zaswiadczenie o niekaralnosci musi miec zakreslone 2 kartoteki (z ta dla nieletnich)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również odnosnie tej sprawy . Czy ktoś moze wie jak długo będe jeszcze czekać od momentu wpłaty tych 400$ do momentu otrzymania kolejnej odpowiedzi. Bo w moim przypadku minęło juz 1,5 miesiąca i nie otrzymalam żadnej odpowiedzi. Bardzo proszę o informacje od osób, ktorzy znajdują się w podobnej sytuacji bądź są zorientowani w tym temacie. :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wysłaliście już DS-230 plus pozostałe załączniki?

Ja wyczytałem, że po opłaceniu tych $400 i wydrukowaniu Cover Sheet najlepiej wysłać odrazu te dokumenty i nie czekać na prośbę ze strony NVC.

Można też sprawdzić telefonicznie status swojej sprawy - tam po wprowadzeniu numeru WRW... komputer podaje co wyslali itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...