Skocz do zawartości

Polacy W Tampa, Fl ?


floorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegos czasu nosze sie z pomyslem przeprowadzki na Floryde. Jestem na drugim roku studiow (bach of sci psych) na umass boston i niedawno zaaplikowalem do USF. Spotkalem sie z wieloma opiniami na temat miasta/stanu Floryda, ze to goraco, ze to weze/pajaki/ogromne owady, ze to duszno i nie da sie zyc. Naprawde jest tak zle?

Czy jest jakas polska dzielnica w Tampie? Duzo nas tam?

Pros/Cons?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie jest na florydzie oczywiscie po jakims czasie pogoda i upaly moga sie znudzic ale jak nigdy nie mieszkales w takim klimacie a lubisz slonce i wieczne lato to Ci sie bedzie podobac

jest sporo Polakow w Tampie maja chyba tez jakies polskie sklepy, tak samo jak i w Orlando - no tam polonia robi sie coraz wieksza maja nawet kosciol z polska msza, podejzewam ze w Tampie jest podobnie albo przynajmniej w tym kierunku zmierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja mieszkam w Tampie, juz prawie od 4 lat. Jest to calkiem sympatyczne miasto, chociaz osobiscie wole te mniejsze np. Clearwater, St. Petersburg czy Sarasota.

Jesli chodzi o ludzi z Polski, to tak mozna ich tutaj spotkac. Najwiecej jest ich chyba w Clearwater. Jest tam nawet Polskie centrum im. Jana Pawla II. Co jakis czas organizuja tam rozne spotkania itp. W Clearwater i St. Pete mozesz napotkac Polskie sklepy lub restuaracje (np. "Piramida" w Clearwater).

Jest tutaj dosc spora ilosc atrakcji, Bush Gardens czy Adventure Island (bardziej dla dzieci). Ybor City to ciekawe miejsce, byc moze Ci sie spodoba. Downtown tez jest przyjemne dla oka.

Jesli chodzi o klimat, to z poczatku bylem nim zachwycony. Po dluzszym okresie czasu jednak, stwierdzam ze jest jak dla mnie za goraco tutaj. W lato jest tak goraco ze nie da sie chodzic po dworzu. Wyjdziesz na 15 minut do sklepu, wracasz caly mokry. Z tego powodu wiele osob tutaj posiada samochod. Skoro juz o tym pisze, warto by bylo wspomniec ze system komunikacji miejskiej jest bardzo przecietny. Autobusy czesto jezdza jak chca... Ale, jesli masz samochod, problem upalu przestaje istniec. (Czasami rozmawiam ze znajomymi z Polski i ich pytania typu "znudzily Ci sie te cieple klimaty??" jest irytujace, nie rozumieja ze czlowiek potrzebuje zmian...)

Fajnie tu sie zyje, o USF tez slyszalem dobre opinie.

Zycze powodzenia,

Ja zapewne swoja przygode skoncze niedlugo z tym miejscem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez mieszkalem 4 lata w Orlando w tym tak wyszlo ze spedzilem 5 sezonow letnich i mialem dosyc, bardzo mi sie znudzil upalny i duszny klimat, zycie mi przynioslo niespodzianke i pozwolilo zamieszkac w Colorado przez rok a to byla niesamowita zmiana, hehe na florydzie lato caly rok najwyzej w zimie potrafi sie zrobic zimno ale to jest bardzo krotkie a w Colorado snieg przez 8 miesiecy w roku, lato ledwo sie nie zacznie i juz sie konczy, krotkie ale piekne i pogoda super, no wlasnie po jakims czasie na florydzie polecam colorado to naprawde super zmiana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...