Skocz do zawartości

Podroz Z Paszporem Na Stare Nazwisko


KW

Rekomendowane odpowiedzi

moze dlatego ze w Bostonie jest Konsul Honorowy wiec z paszportami nic tam nie zrobisz..

ale jest takie cos organizowane i trzeba by sie dowiedziec kiedy znow takie cos bedzie mozliwe w Bostonie

http://www.imprezy.poland.us/kalendarium2,...180,,,,,,,.html

moze napisz do administratora tej strony kiedy znow takie cos bedzie mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziękuję bardzo za odpowiedź :lol: .

Dostałam dzisiaj odp od pana Laasa, więc wiem juz ze muszę się stawić w NY :):(

Naprawdę nie wyznaczają tam żadnych godzin? trzeba wystawać pod konsulatem? czy ktoś z was dostał się odrazu?

Byłoby super gdyby coś takiego zorganizowali znowu z paszportami w mojej okolicy.

Muszę i tak wpierw załatwić umiejscowienie aktu ślubu, a przynajmniej to się da załatwić w Bostonie?

(nie wiem jeszcze czy usc w Krakowie przyjmuje apostille, 'pełnomocnik' jeszcze nie miał czasu tam popytać...)

:unsure: :unsure: :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wyznaczają tam żadnych godzin? trzeba wystawać pod konsulatem? czy ktoś z was dostał się odrazu?

Im wczesniej tam bedziesz tym lepiej. Zadnych godzin nie wyznaczaja, natomiast smutni panowie ochroniarze rodem z knajpy IV kategorii w glebokim PRL u pilnuja zeby w srodku nie bylo zbyt tloczno.

Co rozumiesz przez: "czy ktos sie dostal od razu"? Z marszu bez czekania przed drzwiami czy tego samego dnia? Jak bedziesz tam wystarczajaco wczesnie to wejdziesz, najgorsze co cie moze spotkac to "wycieczka" z polskiej agencji. Organizuja takie zbiorowe wyjazdy po paszporty i wtedy nasz przed soba 3 autobusy rodakow i mozesz sobie pojsc pozwiedzac bo szanse na wejscie male.

Niemniej jednak jak nie sprobujesz to nie bedziesz wiedziala.

ps. zazdroszcze ci miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. (Rzeczywiście tutaj w Maine jest bardzo pięknie. :( , tylko ze wzgledu na mieszkanie na 'wsi', wszystko mi sie przedluza, nawet po glupie skopiowanie papierow musze czekac az mąż mnie ma czas zawiezc. :unsure: nie mogę się doczekać zdania części praktycznej prawka :) . )

No tak, te autobusy mnie trochę zdemotywowały,

może lepiej sie wybrać w środku tygodnia, zresztą już kombinuję pod górkę :lol: .

Dużo lepiej się teraz czuję, wiedząc co mnie może tam spotkać. Napewno w Bostonie u teściowej się prześpimy, będzie prosciej sie do NY dostać wczesnie rano, śpiwór , kiełbasa i cebula w ręce pod konsulatem RP :unsure:.

Chcę też dodać, że pełnomocnik (mamusia :lol: ) , w Kraku sie dowiadywała o to umiejscawianie, i nie dość że bardzo miła atmosfera ( to już podejrzane skoro PL :unsure: ), to Pani urzędnik odpowiedziala ze wystaczy moje oswiadczenie, bez apostilli i dala mojej mamie dwie formy do przeslania do mnie, ew zalaczyc tez akt urodzenia meza i ofc mama zalatwi tlumaczenia przysiegle. Tak wiec czyżby umiejscawianie aktów urodzenia zaczynalo byc prostsze? Iskierka nadzieji w morzu biurokracji :-), zapostuję jak już wszystko, odpukać, załatwię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pare tyg temat dzwonilem do Krakowa-USC i tak samo mila panie mi pewne sprawy wytlumaczyla ..

To znowu ja... :) , Sly ciesze sie, że też cie tak poinstruowano, bo sama nie wiem już komu wierzyć. Na tej stronie http://www.nowyjorkk...php?document=36 napisane wyraźnie, że trzeba apostillę, przynajmniej dokopałam się, że w Auguście mogę to załatwić. No cóż, będę wpierw próbować bez.

Pytanie mam co do wypelnienia formularza o pełnomocnictwo, z mym pełnomocnikiem wisiałam na telefonie i dalej nie doszlysmy do żadnych sensownych wniosków. Zakładam, że ktoś z Was sobie z tym poradził. (? :P )

Otóż: pkt 1) umiejscowienie w polskich księgach stanu cywilnego aktu (...) małżeństwa (...) na nazwisko/-ska

a) .............. Nr............

b )................Nr..........

c)................Nr.........

2) uzupełnieniem i ew sprostowaniem wpisanego aktu w oparciu o dane zawarte w akcie (...) małżeństwa na nazwisko/-ska

.............

Może nie będę musiała biednej mamy po urzędach znowu ganiać jeśli ktoś tu wie co to za tajemnicze a) i "nr" , gdzie mam wpisac panieńskie nazwisko, czy mam wogole je wpisać w tych podpunktach, a imie i nazwisko męża wogole nie wspominać? narazie mam tylko ból głowy, pusty punkt 1, a w pkt 2 wpisalam moje obecne nazwisko.

Przy okazji spytam jeszcze, skoro istnieję w PL jako panna, to mam podpisać się panieńskim czy obecnym na pełnomocnictwie i oswiadczeniu?

Przepraszam za kłopot :wacko: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monikatommy i cos sie dowiedzialas ?

na upowaznieniu podpisujesz sie starym nazwiskiem

a co do reszty mozesz zadac pytanie przez e-urzad:

mozesz tez zadac pytania-pytanie przez ta strone i powinnas szybko dostac odpowiedz

https://www.bip.krak...gowanie&act=log

lub tez dzwonic pod te numery telefonow od 7:40 do 15:20 -polskiego czasu

12-616-55-56..lub koncowka 54,80,85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Dziękuję bardzo za pomoc,

Panie na ul Lubicz w Krakowie okazały się przemiłe i poprawiły co trzeba i wybrały jedną z 10 opcji (w końcu pokserowałam i wypełniłam na różne sposoby, każdą podpisując raz starym raz nowym nazwiskiem). Nie trzeba apostilli, dokument jest w trakcie wydawania. Właśnie się dowiedziałam ze strony konsulatu że 9 i 10 grudnia w Bostonie wydawane są paszporty, niestety nie wiem czy na ten czas uda się mojemu pełnomocnikowi wysłać do mnie polski odpis aktu małżeństwa. Narazie mama tam była 2 razy i powiedziano jej że owymi wizytami przyspieszyła proces ( złożyła parę podpisów) ale akt nadal nie został jej wydany. Niestety nie wiem która z 10 wersji wniosku wypełniona była w końcu poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...