Skocz do zawartości

Zakupy W Usa :)


angelina9

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Doskonale sobie zdaje z tego sprawe :) tez niektore modele maja inne oznaczenia ale... jezeli sprzet jest urzywany (czyli bez opakowan i gwarancji i rachunkow) mozna sie w razie czego glupio tlumaczyc (oczywiscie jak sie wieze 2 sztuki a nie pol kontenera)

ja tylko daje wskazowki- mozna powiedziec ze sprzet byl wywieziony z polski i wraca jak ktos twardo bedzie stal na swoim to to przejdzie ;)

O ile sie nie myle to na elektronike nie naliczaja cla tylko podatek VAT (ale do konca nie jestem pewny tego)

Mam doswiadczenie z autami i motorami ale clonymi w Niemczech i uwiezcie mi ze czasem glupi papierek napisany na kolanie i udawanie glupiego Jasia powoduje zbica ostatecznej kwoty celnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 a miales doczynienia z Polskim urzedem celnym? Wyslij sobie auto do portu polskiego i staraj sie go wydobyc (nie oclic- a wydobyc... podziekuj polskim urzednikom za to wszystko)

Nie dosc ze naliczaja z kosmosu wartosc celna- na zasadzie bo mam takie widzimise- do tego mozna miec problemy bo auto z potluczonymi lampami moga ci uznac za zlom i do kasacji- do tego sprawa przeciaga sie w miesiace a z auta potrafi ci zniknac (na placu celnym) Navigacja, podzespoly z pojazdu.

W Niemczech nie dosc ze jest bardzo przyjemnie nikt nie robi problemow- do tego placisz w Niemczech vat 19% nie jak w polsce 22% , i clo od wartosci. Procedura odprawy jest robiona migiem- Nadmienie ze ta kwota co placisz zostaje w kieszenie Niemcow - jedziesz do polski i placisz jedynie AKCYZE od pojemnosci!!!!

To co napisale ze cos sie pisze na kolanie- to nie jest lamanie prawa a pisane np pewnego oswiadczenia ktore powoduje przyspieszenie i obnizenie wartosci celnej.

Wcale Niemcy nie uwarzaja mnie za zlodzieja bo po pierwsze cla mi bez slowa, dwa zostawiam w ich budrzecie panstwa kilka tysiecy euro rocznie, trzy traktuja mnie jak czlowieka w urzedzie celnym Niemieckim (a nie jak bydlo w Urzecie celnym w Polsce!!!!)

To dla ciekawosci zapytam sie - To dla czego wiekszosc kontenerow np z Chin, Indii, Japonii czy USA (z docelowym przeznaczeniem maja trafic do polski) a clone sa w Niemczech i jada na kolach do Polski?

Dlaczego porty niemieckie sa nowoczesnie pracuje tysiace ludzi, przyjmuja dziennie po kilkanascie tysiecy kontenerow na dobe- a polskie sa zacofane, swieca pustkami i pracuje garstka ludzi?

Nie wspomne ze na Ukraine tez jada kontenery z Niemiec- a mogly by jechac z powodzeniem z Polski.... podziekujmy za bezrobocie sami sobie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma inne doswiadczenie,,,byles kiedys obszukany na drodze przez urzad-Policje niemiecka tylko dlatego ze masz numery z Polski?popytaj sie ludzie o takie sprawy,,nie wspomne jak byl taki przypadek jak koles uslyszal ze sa Polacy i zglosil to na Policje ze moze dojsc do kradziezy

a z tymi pytaniami pisz do Poslow-Senatorow lub tez zrob reportaz w ktorejs tv-gazecie jak jest i dlaczego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syl6 to ja zrobie teraz polemike-

A byles oszukany kiedys przez Polska policje- ktora wyciaga lapki i za kazdym razem jak cie ztrzyma wyciaga minimum profit na dobry obiad a czasem po 100-500zl?

Byles kiedys oszukany- czy nie mogles zalatwic jakies banalnej sprawy w urzedzie w Polsce bo ktos mial jakies widzimisie? (kazdy urzednik potrafi jeden przepis inaczej interpretowac)

A co ci da pisanie do senatorow, poslow; co to zmieni? Kazdy mysli aby napchac tylko sowja kiese i spoglada co jeszcze moze skubnac wiecej- zobacz zaklady w masie upadlosciowe kto wykupil za bescen maszyny, nieruchomosci... a nasi rodzice, dzadkowie na to ciezko pracowali i budowali ten kraj- i co pozostalo?

Mam spore doswiadczenia np z jazdy po UE - jezeli masz auto czy truck w dobrym stanie- nie ma wyciekow plynow, nie jest skorodowane, obowiazkowe wyposazenie; apteczka; niektore kraje wymagaja dodatkowego jak nozyczki bandaze elastyczne; czy flary swietlen do trucka; masz ubezpieczenie i wazne prawojazdy nawet BAG nie moze sie przyczepic!!! Chyba ze zlamiesz jakies prawo....

a jezeli ktos ma ochote dzonic to niech sobie dzwoni na Policje- moge sobie z nimi pogadac przeciez nie mam nic na sumieniu i grzecznie sie zapytac z jakiego powodu mnie kontroluja (przeciez za siedzenie na lawce nie moga cie aresztowac)

Ty tez mozesz zadzwonic na Policje jak zobaczysz Niemca w polsce- zglos to na numer 997 to albo dostaniesz informacje ze

-nie mamy teraz radiowozu

-nie mamy wystarczajacej ilosci patroli

-albo przyjedziemy dopiero jak ktos kogos zabije posprzatac ... (w polsce raczej nei dzala prawo domniemana przestepstwa...)

-albo przyjedziemy za 2godziny ...

(ale babcie na ulicy jak sprzedaje jajka z koszyka to ostro gonia i wlepjaja jej mandat 50zl bo lamie prawo...)

Troszeczke odbieglismy od tematu ale milo wymienic sie doswiadczeniami- ps jak chcemy gdzies sprzatac to zacznijmy od swojego kraju (przydalo by sie troche wiecej ladu i skladu)

Jeszcze nie moge sie powstrzymac musze to napisac

- zobaczcie parodie z autostradami; Unijne pieniadze przez palce im przeciekaja.. a gdzie autostrady... Byles w na Slowacji, Czechach, Chorwacji?

A podobno jestesmy w UE :blink:

Wspomniejsz moje slowa co sie stanie z Olimpiada- to bedzie swiatowa kompromitacja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylem oszukany przez Policje i nawet nikt mi niczego nie proponowal a jesli masz takie cos to od tego sa urzedy odpowiednie,,cos mi sie zdaje ze albo dawno jezdziles i byles kontrolowany lub tez jakiegos masz pecha,,dawno nie slyszalem od ludzi duzo jezdzacych ze cos od kogos ktos chcial,,co innego bardzo bardzo dawno temu...pewne sprawy sie zmienily i teraz za takie cos mozna wyleciec z roboty

a teraz czy byles oszukany od zwyklego amerykanina,kanadyjczyka tylko dlatego ze nie miales pobytu,nie umiales jezyka a ktos Cie za to oszukal-wyrolowal?bo mnie np urzad nie interesuje,,co mam zalatwic to narazie zalatwiam,gorzej ze spotkanymi osobami ze granica bo jesli sa tacy ok to dlaczego bylem oszukany,wyrolowany..za moje dobre serce,za to ze nie potrafie mowic dobrze w jezyku.? fakt moze mam takie zycie ale czy tak powinno byc>odpowiedz sobie sam ....

masz racje ze powinno sie sprzatac w swoim miejscu...i ze cos zmieniac ale to nie oznacza ze gdzies indziej jest tzw raj i dobrze sie kazdemu dzieje,,,dobrze trafisz to ok a jak zle to nie radze nikomu pewnych spraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam was nie wiem czy dobrze sie podpinam z tematem ale nie chcialam rozpoczynac nowego tematu,a zwracam sie do was z wielka prosba otoz potrzebuje linki do sklepow w USA w ktorych mozna sie zaopatrzyc w nosniki Audio,(kasety Audio),dobrej jakosci sa mi potrzebne wiem ze mozna je zakupic na terenie Stanow,bede naprawde wdzieczna za wasza pomoc ,dziekuje,pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...