Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma określonego czasu co do tego ile trzeba tam być, aby ten status utrzymać.

I tak i nie. Jeśli posiadasz status Stałego Rezydenta to musisz udowodnić, że faktycznie jesteś Rezydentem, a nie corocznym turystą. Przy przedłużaniu Zielonej Karty niezbyt mile patrzą na osoby, które bez ważnego życiowego powodu traktowały status rezydenta jako lepszą wersję wizy turystycznej ('jestem rezydentem, przecież mnie nie cofną z granicy').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałam odpowiedź z NVC że moja sprawa została zamknięta, teraz mam czekać na interviu.

Problem tkwi w tym, że moja prioryty date to 26 czerwiec 2009 a teraz w biuletynie jest dopiero 22 lipiec 2008. Czy wie ktoś ile czasu

jeszcze upłynie do mojej daty?

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

witam

piszecie tu o sponsorowaniu rodzinnym...

mam takie pytanie

planujemy wraz z mezem i synem wyleciec do usa na wizie turystycznej i zostac tam

co mozemy zrobic? przed wyjazdem sie rozwiezc tam pobrac z kims i sponsorowac syna a syn jedno z nas?

czy ozenic syna, ma 19 lat wiec chyba za mlody na slub?

mozecie cos doradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby plan dobry ale wystarczy ze syn powie NIE lub tez cos sie posypie z zona lub tez papierami i wszystko pujdzie w ....

chyba ze dobrze znacie syna,znacie kogo znajdzie i ta osoba nie bedzie nic robic aby Wam nie zaszkodzic to wtedy takie cos moze sie udac

Tylko co do syna to aby cos wyszlo szybko z GC to pozostaje slub z obywatelka

bo On ma ponad 18 lat a do 18 lat moze dziecko dostac razem z rodzicem GC jesli ma nowa mame lub tez ojca

a sponsorowanie syna to moze trwac na dzien dzisiejszy to 2 lata lub tez 8 w zaleznosci w jakiej kategorii wizowej bedzie..

a co do Waszego sponsorowanian to On musi miec obywatelstwo USA a wiec troche poczekacie na sponsorowanie

co do slubu to mozna miec i mniej w nie ktorych stanach aby wziasc slub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie musi czekac do 21 lat ze slubem oraz legalizacja pobytu ,wazne aby znalesc taka osobe z milosci ktora podpisze papiery,bedzie miec odpowiedni dochod a do tego przez 3 lata nie wezmie sie rozwodu ..

Bo aby myslec o obywatelstwie nalezy miec GC w reku ,a z GC mozna czekac i 2-3 miesiace a mozna i 1 rok jak cos zle pujdzie z papierami-zel beda wypelnione-dochod bedzie nie odpowiedni,bedzie rozmowa a urzednik powie prosze czekac na odpowiedz itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze to zalozmy ze milosc sie znajdzie :) slub bedzie

zalozmy ze syn ma juz GC i czy juz wtedy moze sponsorowac nas rodzicow?

czy jeszcze nie, czy jak dostanie GC musi znow czekac iles tam zeby moc sponsorowac nas lub jedno z nas?

latwiej chyba jedno z nas a potem zalozmy maz mnie albo ja meza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie sie kwalifikowac na obywatelstwo to zejdzie z 3 lata ,plus pare miesiecy na egzamin oraz przysiege

wiec to moze potrwac i 4-5 lat zanim cos z tego wyjdzie a jak wezmie rozwod z zona w czasie tych 3 lat to czas sie wydluzy do 5 lat aby mogl zlozyc papiery na obywatelstwo.

jesli wszystko przejdzie i dostanie papiery wtedy moze Was sponosorowac i jesli przez ten czas nic sie w prawie nie zmieni co do czasu to w USA to moze wyniesc z pare miesiecy a znow z po za USA moze byc i 1 rok abyscie dostali GC..

A po co sobie utrudniac i przedluzac czas oczekiwania na GC jak mozna to zrobic za 1 razem?fakt wtedy nalezy przedstawic wieksze zarobki plus oplaty sa wieksze

okres oczekiwania na wize na pobyt staly dla malzonka co ma GC jest 3-5 lat.

a teraz zamierzacie tam byc przez ten czas legalnie-nielegalnie i czekac na syna obywatelstwo ...bo tutaj mozecie miec pewne sprawy zamkniete jesli bedziecie nielegalnie w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki przepis ale pod warunkiem ze Nas nie zlapia i dotrwamy do legalizacji pobytu lub tez cos sie nie stanie takiego ze nalezy wracac do Polski lub tez dziecko powie NIE i wtedy trzeba szukac innych drog

a jak wiadome bedac nielegalnie wiele drog zostaje zamknietych i to nalezy miec na uwadze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...