Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak ktoś tu kiedyś wspominał, data w biuletynie wizowym - http://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5518.html - w kategorii F4 cofnęła się ze stycznia 2002r do kwietnia 2000r. Moja Priority Date to kwiecień 2002, czyli wtedy brakowało mi 3 miesiące do otrzymania daty interview w Ambasadzie...

1. Czy data z biuletynu może nagle przeskoczyc do 2002 roku, czy będzie stopniowo miesiąc po miesiącu się zmieniac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze na koniec pytanie: po moim powrocie do Polski jaki mam maksymalny czas na kolejny wylot do USA? Niecaly rok od powrotu (tzn. rok bez jednego dnia) czy może rok od kiedy otrzymałam Wize Imigracyjną (z uwagi na wbite tam zdanie - UPON ENDOSEMENT SERVES AS TEMPORARY I - 551 EVIDENCING PERMANENT RESIDENCE FOR 1 YEAR - czyli notę, która uprawnia mnie do stałego pobytu na terenie USA przez okres jednego roku?

Pytam ponieważ mam tu jeszcze szkołe, wiadomo i wiadomo, że postaram się wlecieć do USA jak najszybciej tylko będę mogła, ale wolałabym wiedzieć jednak jak to jest..

tez mnie to ciekawi :)

oraz.. po otrzymaniu papierow z ambasady ma sie podobno 6 miesiecy na wyjazd do USA w celu przekroczenia granicy, czy mozna to jakos przedluzyc? i ile sie czeka na papiery z ambasady po interview? i jesli w aplikacji napisalam ze przekrocze granice z mezem i corka a przekrocze bez meza to czy moga sie czepiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz 6 miesięcy na przekroczenie granicy i nie można tego przedłużyc.. musiasz wyjechac do usa ale możesz od razu wrocic do Polski (jeżeli masz osobe która odbierze za Ciebie green card ) Po interview w ciągu 3-5 dni firma DHL przywozi nam paszport i koperte z dokumentami.

anussia - jaki masz typ wizy i priority date ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jesli w aplikacji napisalam ze przekrocze granice z mezem i corka a przekrocze bez meza to czy moga sie czepiac?

Jezeli ty jestes glownym aplikantem to mozesz oczywiscie wjechac sama, niemozliwa jest sytuacja odwrotna - twoj maz i corka nie moga wjechac pierwszy raz przed toba. Takie jest prawo i nikt sie o nic nie czepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz 6 miesięcy na przekroczenie granicy i nie można tego przedłużyc.. musiasz wyjechac do usa ale możesz od razu wrocic do Polski (jeżeli masz osobe która odbierze za Ciebie green card ) Po interview w ciągu 3-5 dni firma DHL przywozi nam paszport i koperte z dokumentami.

anussia - jaki masz typ wizy i priority date ?

ja jeszcze nie mam nic, mam interview w srode i zzera mnie stres hehe, moj maz i corka maja obywatelstwo, moj maz jest na kontrakcie w europie i raczej wolnego nie dostanie zeby ze mna poleciec do usa, wiec pewnie polece sama z corka, a pytam o przedluzenie bo w lutym wyjezdzamy na stale do usa a to jest 7 miesiecy a nie 6;

a i jeszcze jedno, jak juz wroce po przekroczeniu granicy, to ile mam czasu na powrot do usa? bo moze jeszcze w lutym polece do domu zamiast pierw do usa;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będziesz musiała wyleciec do USA przed upływem 6 miesięcy. W polsce możesz byc ile chcesz, ale musisz wziasc pod uwage że możesz stracic status. 1-180 dni możesz byc legalnie w Polsce, ponad 180 dni poza granicami USA trzeba udokumentowac (nie wiem dokladnie w jaki sposob), jeżeli planujesz ponad roczny pobyt poza USA - musisz wyrobic reentry permit (tzw. biały paszport).

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak to juz jest z tym pobytem poza USA Stałego Rezydenta ??

Z tego co wiem to aby móc ubiegać się o obywatelstwo USA należy przebywać w Stanach więcej niż 6 miesięcy każdego roku przez 5 lat z rzędu bez przerwania ciągłości,

natomiast aby utrzymać status Stałego Rezydenta wystarczy wlecieć do USA raz w roku i to wszystko. Nie ma określonego czasu co do tego ile trzeba tam być, aby ten status utrzymać.

Mój mąż, który jest Stałym Rezydentem w ciągu ostatnich kilku lat wlatywał do USA na dosłownie 2 tygodnie i pilnował tylko, aby nie minął rok od ostatniego wlotu do Stanów..

Nie miał z tego tytułu żadnych problemów na granicy, raz czy dwa zadawano mu pytania dlaczego jest tak rzadko. To wszystko.

Po przeczytaniu kilku ostatnich postów trochę sie przestraszyłam, ze jezeli nie bede w Stanach ponad 180 dni w roku bede musiala sie jakos tlumaczyc i to uzasadniac??

Jak to w koncu jest?

Czy cos sie zmienilo w ostatnim czasie, czy zmienily sie przepisy?

I jeszcze ponawiam pytanie: ile w takim razie bede miala czasu na ponowny wlot do USA, tak aby nie narazić sie na utrate statusu Stalego Rezydenta?

Zakladajac, ze wlece teraz do USA na okolo miesiac (to bedzie moj pierwszy wlot od otrzymania Wizy Imigracyjnej).

Dodam, ze jezeli nie zdaze tam odebrac Zielonej Karty to moj maz, ktory juz wkrotce rowniez wleci do USA przekaze mi ja do Polski, tak abym ponownie lecac miala juz ja ze soba (podobno tak mozna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo sie nie zmienilo jedynie ktorzy urzednicy sprawdzaja nie ktorych rezydentow dokladniej .

I teraz na jakiego urzednika popadniesz taka bedziesz miec rozmowe

a teraz zalezy czy ten wylot bedzie 1 raz czy tez bedziesz sobie tak latac pare dni w USA a dluzej w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...