Skocz do zawartości
greg1031

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada

Recommended Posts

Wlasnie jestem po rozmowie z Pania w ambasadzie.Okazuje się że wyjechać można osobno ale tylko wtedy jeżeli kazdy członek rodziny ma osobno w swoich kopertach ktore się daje na lotnisku AOS.Czyli zabezpieczenie finansowe.W momencie kiedy tylko ja posiadam ten pakiet u siebie musiny wyjechać razem.Jest to chore ponieważ zabezpieczenie jest dla wszystkich i przy moim wjezdzie powinni to wprowadzic gdzies do systemu.

Nadmieniam że na wizach zona i dzieci maja acc/Ftj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Znowu korzystam z informacji tutaj zamieszczonych bo tym razem ja sponsoruje corke w kategorii f2b. Komplet dokumentow wyslalam do NVC 4 marca i okolo 18 marca bede dzwonic w sprawie statusu sprawy. PD jest  Jan2011.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

6 godzin temu, irma napisał:

Witam,

Znowu korzystam z informacji tutaj zamieszczonych bo tym razem ja sponsoruje corke w kategorii f2b. Komplet dokumentow wyslalam do NVC 4 marca i okolo 18 marca bede dzwonic w sprawie statusu sprawy. PD jest  Jan2011.

Pozdrawiam

Nie wytrzymalam i jeszcze dzisiaj zadzwonilam po raz pierwszy do NVC. Godzina czekania ale warto bylo bo w systemie NVC jest juz odnotowane, ze moje dokumenty otrzymali i teraz trzeba czekac ok 4 tygodni na ich review. No coz cierpliwosc, cierpliwosc, cierpliwosc... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Jeszcze raz potrzebuje skorzystac z waszej wiedzy ;) , a pytanie mam bardzo proste : chodzi o to czy moge zrobic badania lekarskie w Krakowie ( w przychodni ktora wspolpracuje z konsulatem amerykanskim)  skoro interview mojej sprawy wyznaczone jest w ambasadzie w W-wie ( visa IR5) . Poprostu czy jezeli ktos ma interview w W-wie wyznaczone  to obowiazkowo w tamtejszej klinice musi zrobic te badania ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Ja procedurę mam za sobą teraz tylko opłata za GC i wylot...

Mam tylko pytanie czy w US nasz sponsor będzie musiał podpisywać jakieś dokumenty w jakimś urzedzie czy tez GC dostaje sie z automatu  po przyjeździe i po opłacie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

6 godzin temu, BLS napisał:

Witam

Jeszcze raz potrzebuje skorzystac z waszej wiedzy ;) , a pytanie mam bardzo proste : chodzi o to czy moge zrobic badania lekarskie w Krakowie ( w przychodni ktora wspolpracuje z konsulatem amerykanskim)  skoro interview mojej sprawy wyznaczone jest w ambasadzie w W-wie ( visa IR5) . Poprostu czy jezeli ktos ma interview w W-wie wyznaczone  to obowiazkowo w tamtejszej klinice musi zrobic te badania ?

Możesz zrobić w Krakowie ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia ‎2017‎-‎04‎-‎16 o 18:25, kasya napisał:

Witam

Ja procedurę mam za sobą teraz tylko opłata za GC i wylot...

Mam tylko pytanie czy w US nasz sponsor będzie musiał podpisywać jakieś dokumenty w jakimś urzedzie czy tez GC dostaje sie z automatu  po przyjeździe i po opłacie ?

dostajesz po wjeździe i oplacie GC a sponsor niczego nie podpisuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dnia ‎2017‎-‎04‎-‎18 o 18:16, sly6 napisał:

dostajesz po wjeździe i oplacie GC a sponsor niczego nie podpisuje.

Serdeczne dzięki za info ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam. jestem tu nowa więc zapytam. Jak długo czekaliście od momentu złożenia wszystkich dokumentów do NVC w USA  do czasu badań lekarskich i wizyty w ambasadzie? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wierze, ze mi pomozecie....brat meza jako dziecko mieszkal w USA i mial zielona karte. spakowali sie potem rodzina i wrocili do polski-zielona karta skonczyla swoja waznosc. teraz po parunastu latach on chcialby znow miec zielona karte. tesciowa zlozyla papiery na niego i wiadomo - proces- trzeba czekac... poszedl po wize turystyczna i ja dostal wiec przylatuje na niej. jednak on nie chce "czekac" tak dlugo i wpadl na pomysl zeby wyslac do nich wniosek od odnowe tej starej zielonek karty...czy takie cos jest mozliwe czy warto jest to robic? czy lepiej nic nie mieszac w papierach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

17 minut temu, marta8611 napisał:

wierze, ze mi pomozecie....brat meza jako dziecko mieszkal w USA i mial zielona karte. spakowali sie potem rodzina i wrocili do polski-zielona karta skonczyla swoja waznosc. teraz po parunastu latach on chcialby znow miec zielona karte. tesciowa zlozyla papiery na niego i wiadomo - proces- trzeba czekac... poszedl po wize turystyczna i ja dostal wiec przylatuje na niej. jednak on nie chce "czekac" tak dlugo i wpadl na pomysl zeby wyslac do nich wniosek od odnowe tej starej zielonek karty...czy takie cos jest mozliwe czy warto jest to robic? czy lepiej nic nie mieszac w papierach?

Nie ma czegoś takiego jak odnowienie zielonej karty. Musi od nowa zaczynać proces.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minutes ago, Patipitts said:

Nie ma czegoś takiego jak odnowienie zielonej karty. Musi od nowa zaczynać proces.

znaczy sie ze skladajac wniosek I-90 nic nie da, tak?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 minut temu, marta8611 napisał:

znaczy sie ze skladajac wniosek I-90 nic nie da, tak?

A co by tam zaznaczył? Przecież nie jest juz ani permanent resident, ani conditional. Utracił rezydenture. Nie da sie juz tego odzyskać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 godziny temu, marta8611 napisał:

Przede wszystkim przylatując na turystycznej a nawet występując o nią dość jasno pokazał że nie jest rezydentem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, kzielu napisał:

Przede wszystkim przylatując na turystycznej a nawet występując o nią dość jasno pokazał że nie jest rezydentem.

dobrze Kzielu pisze,dostał taką wizę i koniec tematu jest . Pokazał tym ze nie chce występować o wizę dla powracającego rezydenta. Chce być turystą. Przed ta wizą należało pomyśleć,porozmawiać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz