Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj jest aktualne info: http://www.uscis.gov/files/form/i-864p.pdf

To nie jest tak prosto odpowiedzieć na 1 osobę, to jest liczone na gospodarstwo domowe.

Np. jeśli Twoja mama mieszka sama i Ty przyjeżdżasz jako osoba sponsorowana to już będą dwie osoby w gospodarstwie, wtedy dochód wymagany min. $18,212 (nie wiem czy też dolicza się Twoje dzieci, które z Tobą emigrują-chyba tak, jeśli jest Was 3+mama=4 osoby w gospodarstwie, jeśli mama mieszka z mężem to już jest 5 osób wymagany dochód $32,237

Wiec moja Mama chciala byc dobra wrozka i zaczela sponsorowanie mnie+moje 2 dzieci oraz moja siostre+3 dzieci....

Teraz przyszedl czas oplat i tych dochodow i zaczela sie martwic,ze potrzebny bedzie dodatkowy sponsor.

Moja Mama mieszka z mezem,ma 3 domy wlasne(nie naleza do banku) i w sumie ktos ze znajomych zgodzil sie byc dodatkowym sponsorem lecz dla tylu osob wystarczy???

Narazie wstepny plan jest taki,ze moja sprawa juz sie zajela,natomiast siostra za miesiac lub 2-choc nie wiem czy to cos da.

Oby tylko wszystko wyszlo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy ktoś może udzielić mi inforamacji na pewien temat. Chodzi mi o wysyłanie dokumentów razem z DS-230 (ja jestem w Polsce, a mąż w USA). Wiem, że wszystkie akty moje- urodzenia i małżeństwa, ale czy akt urodzenia męża też trzeba dołączyć? będę wdzięczna za odpowiedż. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po wydrukowaniu dokumentu cover sheet sama mam wysyłac druk DS- 230 i sponsor gwaracje I-864 do NVC czy czekac na maila od nich. Na dokumencie cover sheet jest napisane zeby instrukcje pobrac ze strony internetowej, ale tam natomiast zeby bez zezwolenia nie wysylac zadnych dokumentow do NVC. No i nie wiem co robic.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może udzielić mi inforamacji na pewien temat. Chodzi mi o wysyłanie dokumentów razem z DS-230 (ja jestem w Polsce, a mąż w USA). Wiem, że wszystkie akty moje- urodzenia i małżeństwa, ale czy akt urodzenia męża też trzeba dołączyć? będę wdzięczna za odpowiedż. pozdrawiam :)

Nie sądzę, żeby akt urodzenia męża był potrzebny.

Tutaj http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3195.html jest napisane:

Petitioner Documents

Applicants in the following visa categories are required to provide 1) an original or certified copy of their Petitioner’s birth certificate and 2) original or certified copy of their Petitioner’s marriage certificate from the Petitioner’s current and all previous marriages.

- Parent of a U.S. Citizen who is at least 21 years old (IR-5)

- Brothers and sisters of United States citizens (F4)

Ty jesteś w innej kategorii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po wydrukowaniu dokumentu cover sheet sama mam wysyłac druk DS- 230 i sponsor gwaracje I-864 do NVC czy czekac na maila od nich. Na dokumencie cover sheet jest napisane zeby instrukcje pobrac ze strony internetowej, ale tam natomiast zeby bez zezwolenia nie wysylac zadnych dokumentow do NVC. No i nie wiem co robic.....

Jeśli masz już odpowiednie Covery to nie masz na co czekać, nikt nie będzie do Ciebie pisał, jeśli było płacone przez internet.

Pisałem już o tym tutaj: http://www.usa.info.pl/board/index.php?s=&...ost&p=99829

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...