Skocz do zawartości

Przedluzenie 2 Letniej Zielonej Karty!


Kejsi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Czy moze mi ktos jeszcze powiedziec najlapiej z wlasnego doswiadczenia...bo jak pierwszy raz sie staralam o zielona karte te wszystkie formalnosci zalatwialam tutaj w takiej polskiej agency, wiem ze nie ktorzy to poprostu wypelniaja sami ale mnie te wszystkie formy jednym slowem przerazily...nie wazne i teraz mam takie pytanie ...teraz wynika z tego ze tylko trzeba wypelnic 2 czy 3 strony. Weszlam na ten link co mi tu ktos podal Krysia chyba i to jest bardzo proste zadna filozofia zeby to wypelnic...okay wiec o co mi chodzi iz odnosnie tych papierow potwierdziajacaych ze jestesmy nadal malzenstwem to mozna wyslac za tak powiem im wiecej tym lepiej czy tylko tam do ilus powiedzmy 5 i nie wiecej niz to... bo wlasnie przed chwila dzownilam do tej agency co mi tam wypeniali na zielona karte wczesniej i mi ta dziewczyna co sie tym zajmuje powiedziala ze oni za to charguja $50 co mi sie wydaje kompletna strata pieniedzy za wypelnienie 2 stron...i ja sie jej pytam to ile tych dokumentow trzeba a ona mowi ze nie wiecej niz 5???

Taka baba w biurze mi powiedziala

bardzo czeste w zyciu realnym ze cos sie mowi,cos sie obiecuje a to nie jest niczym podparte...pamietaj na przyszlosc ze jak cos nie jest jasne lub pewne to jest cos takiego jak strony www oraz pytaj sie kogos na czym to On podpiera takie mowienie

a teraz w jakim biurze ktos cos Ci powiedzial?

DLATEGO SIE WLASNIE SIE PYTAM TUTAJ BO WIEM ZE NIKT NIE BEDZIE WIEDZIAL LEPIEJ NIZ LUDZIE Z TEGO FORUM --dlatego jestem bardzo wdzieczna za wasza pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz wszystko czarno na bialym wytlumaczone

szukajac informacji zawsze szukaj glownie na stronach oficialnych:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

wypelniasz I-751

tutaj masz linki do I-751 i instrukcje

to nie jest trudne, tylko przeczytaj uwaznie instrukcje

jesli,zeczywiscie uwazasz ze sobie nie poradzisz z drukami to wydaj 50$

zawsze mozesz poczytac na forum ktory juz ci podawalam na

http://www.visajourney.com/forums/forum/86...ral-discussion/

I-751 jeszcze przede mna wiec wiecej ci nie moge pomoc:-)

trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sobie to przegladlam co mi wyslalas z tego pierwszego linku i tam w instructions dokladnie pisze "Submit copies of as many documents as you wish to establish this fact and demonstrate the circumstances of the relationship from the date of the marriage to the present date...." czyli z tego wynika ze mozna pozalaczac wiecej niz to "5" jak powiedziala ta dziewczyna z tej agency....grrrr jednak to zrobie samodzielnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze Ona zalacza 5 i jej przechodzi takie cos lub tez w wiekszosci takie cos przechodzi wiec bedzie tak mowic jak mowic...dla mnie to jesli jakies dokumenty pokazuja ze jestescie malzenstwem to wyslij ,nawet jakbys miala 6-7 dokumentow wyslac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak tez zrobie...

Mam jeszcze takie pytanie...Jesli zielona karta mi wygasa 18 wrzesnia 2010 to kiedy powinnam wyslac papiery po 18 czerwca 2010, czy przed? Jestesmy w trakcie kupna mieszkania w sumie to juz contract mamy podpisany tylko teraz credit approval i pod koniec tego miesiaca mamy miec title itd. i prawdopodobnie do polowy czerwca sie przeprowadzimy i teraz moze mi ktos doradzic jaki ja mam adres wpisac na tej I-751 ten gdzie teraz mieszkam( ten sam jaki podawalam przy staraniu sie o GC) czy ten na to nowe mieszkanie...???? Znaczy pomimo ze sie wyprowadzimy to moge zostawic ten adres bo mieszka tu moja rodzina i zawsze stad moge odebrac mail...i wszystkie dokumenty mi tu przychodza. Czy lepiej podac ten nowy... tyle ze jeszcze tam nie mieszkam ...I jeszcze jak juz to wszytsko sie wysyla to w jakiejs specjalnej kopercie czy jak i czy priority mail czy first class mail i czy do znaczka dodawac tracking number czy bez ...lol moze to brzmi smiesznie ale ja wole sie upewnic...i jak juz czytalam w tych linkach co mi podaliscie w tym I-751 part3 1. other names used (including maiden name) to tylko wpisac moje nazwisko panienskie czy imie i nazwisko panienskie lol a w part6 dla ludzi z disabilites to zostawic calkowicie blank czy tam wpisywac N/A i to samo w part8 czy mam wpisywac tam wszedzie n/a...? oh i odnosnie podatkow te z okresu malzenstwa prawda? i to cale podatki za 2008 i 2009 ja mam kopiowac? te wszystkie strony lol zalaczac ? jak narazie to chyba tyle mam questions :) sorry ze tak zanudzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysylasz pomiedzy 18 czerwca a 18 wrzesnia

wysylasz na nowy adres i rownoczesnie chyba musisz ich powiadomic o zmianie adresu na odpowiednim druku, twoj maz chyba tez

wysylasz z tracking number bo inaczej nie wiesz czy doszlo,

koperty na USPS maja chyba specjalne

co do podatkow to wyslij im te ktorych jeszcze nie maja

zamow sobie tax transcript - za darmo - dzwoni sie do USCIS - i im to wyslij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...